Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

WhatsApp działa w zakresie przesyłania wiadomości między platformami

WhatsApp działa w zakresie przesyłania wiadomości między platformami

Opublikowana dzisiaj aktualizacja beta aplikacji WhatsApp na Androida (wersja 2.23.19.8) zawiera nowy ekran o nazwie Rozmowy i raporty stron trzecich WABetaInfo. Jak podaje engadget, obecnie ekran nie działa i nie jest dostępny dla użytkowników WABetaInfo. Ale jego tytuł stanowi mocny dowód na to, że jest to prawdopodobnie pierwszy krok w otwieraniu szyfrowanej aplikacji do przesyłania wiadomości Meta w celu zapewnienia zgodności między platformami.

Wersja beta pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak Komisja Europejska potwierdziła, że ​​właściciel WhatsApp, Meta, spełnia definicję „strażnika” zgodnie z unijną ustawą o rynkach cyfrowych (DMA), która wymaga, aby oprogramowanie komunikacyjne takie jak WhatsApp współdziałało z aplikacjami do przesyłania wiadomości innych firm do marca 2024 r. WABetaInfo Tweetnij zrzut ekranu Z ekranu:

Cel DMA, zgodny z celem Komisji Europejskiej Pytania i odpowiedzi dotyczące prawaCelem jest uniemożliwienie strażnikom „narzucania nieuczciwych warunków” i „zapewnienie otwartości ważnych usług cyfrowych”. Oprócz tego, że aplikacje do przesyłania wiadomości muszą być interoperacyjne, DMA wymaga, aby strażnicy między innymi umożliwiali użytkownikom usuwanie wstępnie zainstalowanych aplikacji lub robienie zakupów w alternatywnych sklepach z aplikacjami.

Zarówno Meta, jak i Microsoft planują stworzyć własne sklepy z aplikacjami mobilnymi w odpowiedzi na DMA. Komisja Europejska bada, czy aplikacja iMessage firmy Apple, wyszukiwarka Bing firmy Microsoft, przeglądarka Edge i usługa reklamowa spełniają kryteria nowego rozporządzenia.

READ  BMW potwierdza zupełnie nowe M5 Touring na rok 2024