Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wczesna rozgrywka w Kerbal Space Program 2 to ekscytujące wyzwanie

Wczesna rozgrywka w Kerbal Space Program 2 to ekscytujące wyzwanie

Och, być astronautą, odlatującym z Kerpen na wielką granicę kosmosu.

W Kerbalski Program Kosmiczny 2W tej grze skrupulatnie budujesz statki rakietowe, aby wystrzelić je na orbitę wokół planety Kerbin, a ostatecznie zbadać inne ciała niebieskie we wszechświecie. Gra (zamierzona gra słów) rozpocznie się we wczesnym dostępie w piątek, z dostępnym trybem piaskownicy. Próbuję gry jako nowicjusz, spędziłem z nią tylko kilka godzin Program kosmiczny Kerbalapodczas którego rozwinąłem głębokie uznanie i podziw dla nieco złożonego i realistycznego modelu fizyki.

we wczesnym dostępie, KSP 2 Nie ma jeszcze statusu zawodowego, więc nie ma żadnych kontraktów ani celów, które kierowałyby moim czasem. Zamiast tego postawiłem sobie główny cel: skonstruować statek i skutecznie skierować go na orbitę. Ja, głupiec przekonany o swojej inteligencji, myślałem, że to będzie bardzo łatwe. Myliłem się. Zarabiaj słodko KSP 2 Sukces wymagał wielu prób i błędów oraz matematyki. Ale cieszyłem się każdą minutą podróży. Wczesna gra sprawiła, że ​​poczułem się jak fizyk-amator, nawet jeśli była to najbliższa rakieta, jaką kiedykolwiek dostałem.

Wszystko zaczęło się w Vehicle Assembly Building (VAB), gdzie zaprojektowałem swoje statki rakietowe. Zgrabny i uroczy samouczek budynku świetnie się spisał, prowadząc mnie przez to, czego potrzebuje statek, aby móc wystrzelić w niebo i bezpiecznie wylądować – jednostka dowodzenia, zbiornik paliwa, silnik i spadochron – co sumiennie zapisałem w moim podręczniku . Ale te komponenty nie wystarczą, aby wysłać rakietę na orbitę. Wyszedłem z tego samouczka i postanowiłem objąć stanowisko głównego inżyniera. Byłby to błąd dla Karbalów, z których wielu zginęło podczas moich okrutnych prób osiągnięcia wielkości gwiazd. (Dużo zaoszczędziłem, ponieważ nie mogłem znieść myśli o śmierci Boba Kermana).

Zdjęcie: Interception Games/Own Division

Piaskownica daje mi ogromny wachlarz opcji dla części statku, rozłożonych na kilka zakładek według rodzaju elementu. Czy potrzebuję jednostki dowodzenia, która może pomieścić Kerbala lub kilka? I czy mogę znaleźć odpowiedni typ silnika, aby wystrzelić go w kosmos? Usprawniona pętla między tworzeniem a uruchomieniem gry, wraz z intuicyjnymi i łatwymi w użyciu narzędziami, zapewnia satysfakcjonującą serię doświadczeń, nawet gdy wracasz do Kerbin raz za razem. Chociaż możesz umieścić części na statku z pewnymi zamiarami estetycznymi, w końcu zatrzasną się w idealnym ustawieniu. Jest też narzędzie do symetrii, którego użyłem do umieszczenia czterech skrzydeł w równych punktach na obwodzie mojego statku — jak się okazuje, ręczne umieszczenie ich było powodem, dla którego moje statki utrzymywały smak w powietrzu pod dziwnymi kątami.

Moje próby zbudowania statku kosmicznego wahały się od bliskich sukcesów do jawnych obrzydliwości. Podczas jednego startu po prostu umieściłem na statku tyle spadochronów, ile mogłem, tworząc coś, co ledwo dotarło do ziemi, zanim się zawaliło. Przy kolejnej próbie po prostu starałem się, aby rakieta była jak najdłuższa. Każdy start przenosił mnie z powrotem do szkolnych projektów Science Fair, w których rzucałem pociski z maleńkiego pocisku – terroryzując kolegów z klasy na korytarzu i zdobywając tytuł kujona, z którym nie będę walczył – i rysując ich lądowania.

Następnie pozostaje kwestia wystrzelenia rakiety w kosmos. Nigdy nie wymyśliłem, jak dostać się na orbitę, nie zużywając całego paliwa, nie mówiąc już o lądowaniu statku kosmicznego na obcych ciałach niebieskich – nawet gdy korzystałem z gotowej rakiety, która z pewnością miała takie możliwości. Wysłał wielu kerbali w morze z prędkością, jakiej żaden śmiertelnik nigdy nie mógł doświadczyć. To jest naukaPomyślałem sobie mądrze. Nie ma odwrotu. Na szczęście eksperci YouTube pomogli mi znaleźć kilka rozwiązań i strategii. Kolega poleca Dwa startery Seria YouTube’a co było bardzo pomocne. (Oba zależą od pierwszego Program kosmiczny Kerbalaale zasady dobrze się tłumaczą).

Zdjęcie: Interception Games/Own Division

Moje doświadczenie jako nowicjusza było również utrudnione przez kilka frustrujących błędów, chociaż ze statusem gry Early Access prawdopodobnie zostanie to wyeliminowane w przyszłości. Gra zawieszała się kilka razy podczas grania na PC przez Steam. Doświadczyłem również modułu samouczka poświęconego wystrzeliwaniu statku rakietowego: okno czasowe na zwolnienie pustego zbiornika paliwa statku kosmicznego było niewiarygodnie małe, zmuszając mnie do częstego restartowania modułu. Mój kolega z klasy, który grał pierwszy Program kosmiczny Kerbalama ten sam problem.

Nawet jeśli zużyłem całe moje paliwo, wystrzelenie ręcznie wykonanego statku na orbitę wydawało się, jakbym zdał egzamin z fizyki w szkole średniej, gdy flaga w końcu kliknęła, urzeczywistniona przez demo. Zajęcia w publicznej szkole średniej zawsze wydawały się jednym długim oszustwem; Szczególnie pełne pamięciowe zapamiętywanie było historii i biologii Stanów Zjednoczonych. W fizyce było coś, co mogłem zobaczyć, a potem obliczyć. Kerbalski Program Kosmiczny 2nawet w ciągu pierwszych kilku godzin grania udało mi się zapakować to uczucie do lampy nad głową, przekładając zasady teoretyczne na praktykę.

Następny przystanek: Mun.

Kerbalski Program Kosmiczny 2 Dostępne na komputerze z systemem Windows. Te wrażenia zostały napisane przy użyciu kodu pobierania Steam dostarczonego przez Private Division. Vox Media ma partnerstwa partnerskie. Nie mają one wpływu na treści redakcyjne, chociaż Vox Media może otrzymywać prowizje za produkty zakupione za pośrednictwem linków partnerskich. Możesz znaleźć Dodatkowe informacje na temat polityki etycznej firmy Polygon znajdują się tutaj.

Czytaj więcej

READ  Wojownicze Żółwie Ninja: Gamescom Shredder's Revenge 2021