Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przerażająca rzeczywistość wirtualna pozwala ponownie przeżyć wspomnienia

Przerażająca rzeczywistość wirtualna pozwala ponownie przeżyć wspomnienia

Stacy Liberatore dla Dailymail.com

21:31 24.02.2023 aktualizacja 22:35 24.02.2023

Ponowne przeżywanie chwil z naszego życia może przypominać fabułę Netflix Black Mirror, ale nowa technologia wkrótce pozwoli ludziom wejść w przechwycone wspomnienie.

Wist opracowuje aplikację na smartfony do rejestrowania niezapomnianych chwil, które są przesyłane do gogli wirtualnej rzeczywistości, umożliwiając użytkownikom interakcję z ich wcześniej przeżytymi doświadczeniami.

Oprogramowanie przechwytuje informacje 3D materiału filmowego, aby przekształcić dowolne nagranie we wciągający świat.

Aplikacja VR o nazwie Vivid jest w wersji beta na iOS, ale można ją sparować z zestawem słuchawkowym Quest VR i pozwala użytkownikom zapraszać znajomych, aby dołączyli do nich we wspomnieniach.

Aplikacja VR przekształca materiał nagrany smartfonem i przesyła go do gogli wirtualnej rzeczywistości, dzięki czemu możesz ponownie przeżyć wspomnienia

Odzwierciedlając fabułę The Entire History of You firmy Black Mirror, aplikacja VR zapewnia ludziom dostęp do wspomnień za pośrednictwem implantu, który rejestruje wszystko, co widzą.

Ta technologia pozwala im przewijać, powiększać i sprawdzać sceny z ich codziennego życia.

Jednak wspomnienia, które nagrywasz na smartfonie, są wyraźnie pokazane.

Założyciel firmy Wist, Andrew McHugh, powiedział, że jest to możliwe dzięki czujnikom i oprogramowaniu w nowoczesnych smartfonach z technologią przechwytywania 3D.

„Właściwa kombinacja tej nowej technologii może pozwolić nam uchwycić: przestrzenne momenty w czasie, na które możesz spojrzeć wstecz”, Hughes udostępnił w poście Medium.

A odpowiedni projekt i inżynieria mogą sprawić, że będzie to tak proste, jak nakręcenie filmu. Potrafimy zrobić prawdziwe długopisy.

Aby odzyskać pamięć, użytkownicy rejestrują doświadczenie za pomocą aplikacji Vivid, która zbiera informacje potrzebne do przekształcenia materiału 2D w świat 3D, Wolne myslenie raporty.

Odzwierciedlając fabułę filmu Black Mirror The Entire History of You, aplikacja VR umożliwia ludziom dostęp do wspomnień za pomocą implantu, który rejestruje wszystko, co widzą
Przenosisz się do wirtualnego świata w zaciszu własnego domu. Na ekranie wyświetlany jest przycisk odtwarzania, który aktywuje wspomnienia
Użytkownicy mogą również wstrzymać eksperyment jednym naciśnięciem przycisku

„Podczas przechwytywania zapisujemy kolor, głębię, pozycję urządzenia, dźwięk i informacje o scenie” — wyjaśnił McHugh w rozmowie z Freethink.

Przechwytywanie głębi odbywa się za pomocą czujników LiDAR w modelach Pro iPhone’ów i iPadów.

Aplikacja na smartfona może również wyświetlać materiał 3D bez zestawu słuchawkowego VR

Aplikacja i oprogramowanie są wciąż w powijakach, wyświetlając rozmyte filmy i brakujące części sceny.

READ  Nowa aktualizacja słuchawek Quest pozwala zrelaksować się w pokoju pod górą

Jednak Wist chce ulepszyć aplikację, zanim zostanie oficjalnie wydana.

Koncepcja została również opracowana przez programistę, który odtworzył swoje doświadczenia uchwycone przez Snapchat Spectacles.

Lucas Rizzotto nosił specyfikacje przez rok, filmując siebie każdego dnia i wykorzystał materiał filmowy do stworzenia „wehikułu czasu” w wirtualnej rzeczywistości, który pozwala mu ponownie przeżyć dowolne przeżycie z 2019 roku.

Rizzotto użył pary Snapchat Spectacles 3, które mają dwie kamery wbudowane w ramkę, które mogą nagrywać wideo w stereoskopowym 3D.

Nakręcił film szczegółowo opisujący proces budowy „wehikułu czasu” wirtualnej rzeczywistości.

Wyposażony w wehikuł czasu Oculus Rift S t VR i ubrany w rękawicę Nintendo Power Glove tylko dla efektu wizualnego, Rizzotto nagrał swój pierwszy skok w czasie do jednego roku w przeszłości, który został wyświetlony na ogromnym ekranie, aby widzowie mogli go obejrzeć.

To był jego pierwszy moment w życiu, Rizzuto powiedział ze śmiechem: „Jestem na drzewie i jem chleb”.

„Obserwowanie, jak żyjesz jako outsider, naprawdę na ciebie wpływa” — wyjaśnił Rizzotto w filmie.

Możesz uzyskać wgląd w to, kim jesteś, czego nie mógłbyś uzyskać w inny sposób. Dowiedziała się o mnie wielu rzeczy, po prostu oglądając to, a projekt jako całość uświadomił mi, że często byłem zbyt surowy i złośliwy dla siebie jako istoty ludzkiej. Ten facet, którego obserwowałem,… starał się jak mógł.