W sobotę w Edynburgu odbędzie się drugi z rzędu pojedynek WAC pomiędzy drużynami Texans i Vaqueros

różnica: Tarleton stan Teksas (1-4, 0-1 WAC) na UTRGV Vaqueros (0-6, 0-1 WAC)
Dzień i godzina: W sobotę o 14:00 czasu kairskiego
Platforma nadawcza: ESPN+
radio: Sieć sportowa Tarleton (Clayton Neville)

O meczu

• To ósme spotkanie w historii od 2021 roku. Vaqueros mają niewielką przewagę w serii 4-3, w tym 2-1 w Edynburgu. W zeszłym roku każda drużyna wygrała na własnym boisku.
  • To drugi mecz konferencyjny dla każdej drużyny i obie drużyny szukają pierwszego zwycięstwa w WAC.
  • Teresy da Silvy W zeszłym roku w meczu przeciwko Vaqueros uzyskał średnio 17,5 PPG, 6,0 RPG i 3,0 APG.
  • W składzie UTRGV jest dwóch byłych Teksańczyków, Ayanna Dorsey i Nyaga Mitchell.
  • Pomimo początkowego wyniku 0:6, UTRGV było blisko zwycięstwa, przegrywając średnio 7,2 PPG w ciągu ostatnich pięciu lat.

Szybkie uderzenia

• Dzięki zwycięstwu Teksańczycy przełamią poślizg na cztery mecze. Ich pierwsze trzy porażki wyniosły mniej niż 10 punktów (wliczając mecze wyjazdowe w Texas Tech i Nowym Meksyku), a w środę po trzech kwartach zremisowali z SFA, po czym stracili 13 punktów.
  • Dzięki zwycięstwu Tarleton zdobędzie pierwszy tytuł otwieracza na konferencję od sezonu 2016–2017, kiedy to 8 grudnia wygrał tytuł otwieracza na konferencję Lone Star Conference w zachodnim Nowym Meksyku 62–42.
  • W sobotę Tarleton rozegra pierwszy mecz wyjazdowy od prawie trzech tygodni, który ostatni raz rozegrał 12 listopada na stadionie UNM.
  • W środę studentka Wiara Acker Zadebiutowała na uczelni i błyszczała, zdobywając 16 punktów, najwięcej w drużynie, trafiając 7 z 11 celnych strzałów, siedem zbiórek i trzy bloki.
  • Tarleton właśnie uzyskał wynik SFA 28 z 54 (0,519) do 23 z 62 (0,371). Mimo przewagi nad rywalami, przegrywali kolejne mecze. Teksańczycy strzelają w tym sezonie 46,3 procent, co daje im najlepszy wynik w WAC i 42. miejsce w kraju. W zeszłym roku Tarleton strzelił 37,5 procent.
  • Teksańczycy w pięciu meczach trzy razy występowali w wyjątkowym składzie, tym samym w pierwszych trzech i nowym w dwóch ostatnich. Tylko Tylera Jacksona Rozpoczął wszystkie pięć meczów.
  • Ławka Tarletona była najlepsza w WAC z wynikiem 30,6 PPG, co stanowiło 24. miejsce w kraju.
  • Przed środą Tarleton błyszczał w czwartej kwarcie, wygrywając serię 91-56, trafiając 34 z 62 celnych strzałów (0,548). W środę przegrali pierwszą czwartą kwartę 30:17 przy skuteczności celności 42,9%.

Kto rzucił?

• Wiara Acker: W swoim pierwszym występie w drużynie Acker właśnie poprowadziła zespół pod względem zdobytych bramek (16, 7-11 FG), zbiórek (siedem) i bloków (trzy). Opuściła pierwsze cztery mecze sezonu z powodu kontuzji po zanotowaniu double-double (18 punktów, 6-12 FG, 11 zbiórek, 2 bloki) w ostatnim pokazowym meczu Tarletona.
  • Mała Miana: Od pierwszego startu w tym roku Little rozgrywała mecze z dwucyfrową punktacją. W ostatnim meczu ustanowiła rekordy swojej kariery w punktach (13, 5-6 FG), zbiórkach (pięć) i asystach (cztery). W dwóch ostatnich meczach zagrała 55 minut, po 25 minutach w pierwszych trzech.
  • Lexy Paweł: Ball zaczynała mecz jeden po drugim i osiągała najlepsze zwroty w sezonie, notując średnio 7,5 punktu, trafiając 6 z 9 (0,667) celnych strzałów, 6,0 zbiórek i 2,5 asyst. Prowadzi zespół pod względem odsetka celnych rzutów z gry (0,706), a w dwóch ostatnich meczach osiąga doskonałe wyniki 2 z 2 z dystansu.

Liczby, które powinieneś znać

• 9: Teksańczycy mają szeroką gamę miotaczy, a w pięciu meczach widzieli już dziewięciu graczy Oddaj wiele strzałów z dystansu. Dziewięciu to już najwięcej graczy z 2+15 w jednym sezonie od sezonu 2020–21.
  • 5.2: Tarleton jest teraz liderem WAC Bloki do każdej gry Z wynikiem 5,2 zajmuje 27. miejsce w kraju. Nastąpiło to po sezonie, w którym zdobywał średnio 2,4 bloku na mecz, zajmował 10. miejsce w WAC i zajmował 262. miejsce w kraju.
  • 12: Z 15-osobowej drużyny Tarleton w Teksasie znajdują się trzy osoby powracające i 12 nowoprzybyłych. Ich 12 Nowi przybysze są najbardziej połączeni Wśród wszystkich programów NCAA D1, wraz ze stanem Utah i innym programem WAC UT Arlington.
  • 6: Z listy 15 kobiet Tarletona sześć To gracze międzynarodowi, ósme miejsce na liście D1 w tym sezonie. Teksas reprezentują Stany Zjednoczone (dziewięć), Wielka Brytania (dwa), Brazylia, Czarnogóra, Norwegia i Polska.

Następny w kolejce do Tarletona

Teksańczycy rozegrają przełożony mecz na stadionie Northwestern State w środę o 17:00 czasu polskiego w Natchitoches w Luizjanie. Pierwotnie mecz ten miał się odbyć 16 listopada, ale został przełożony ze względu na protokoły dotyczące pandemii COVID-19 w ramach programu Lady Demon.

READ  Polska vs Arabia Saudyjska Mistrzostwa Świata 2022 - Wiadomości drużynowe, godzina rozpoczęcia, kanał telewizyjny, transmisja na żywo, Head To Head