Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W rocznicę wojny na Ukrainie przed domem ambasadora Rosji w Polsce wyrzucono łajno

W rocznicę wojny na Ukrainie przed domem ambasadora Rosji w Polsce wyrzucono łajno

WARSZAWA: W sobotę protestujący wyrzucili dwie tony łajna przed domem ambasadora Rosji w Polsce, aby uczcić drugą rocznicę inwazji na Ukrainę na pełną skalę.

Zakrwawiona rosyjska flaga z literą „Z” na stosie kompostu głosiła: „Rosja = Sita! Nie chcemy cię w UE! Wynoś się!” Postawili tablicę z napisem „Zdjęcia z protestu w Konstantynie – Jesiorna, widziałem”. Reutera, pokazał. Ambasador rezyduje w mieście pod Warszawą.

W innym miejscu Warszawy o 6 rano czasu lokalnego inni protestujący skandowali syreny, słychać było strzały i eksplozje przed budynkiem, w którym mieszkali rosyjscy dyplomaci.

„Chcemy jasnego sygnału dla władz Polski i Unii Europejskiej. Najwyższy czas wydalić ambasadorów Rosji z naszego kraju” – powiedział jeden z protestujących Dominik.

Ambasada Rosji w Warszawie nie odpowiedziała natychmiast na przesłaną e-mailem prośbę o komentarz.

W przeciwieństwie do krajów bałtyckich, które wydaliły rosyjskich dyplomatów, Polska nie podjęła jeszcze takich działań, choć wydaliła dyplomatów.

Inwazja Rosji na Ukrainę rozpoczęła najbardziej śmiercionośną wojnę na ziemi europejskiej od ponad 70 lat.

(Opublikowany 24 lutego 2024, 14:48 IST)

READ  Mistrzostwa Świata 2022, dzień 7: Tunezja – Australia; Polska kontra Arabia Saudyjska; Francja kontra Dania; Argentyna vs. Meksyk