Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska stawia to prezydentowi Putinowi w komentarzach, które zostaną zapamiętane na dziesięciolecia

Polska stawia to prezydentowi Putinowi w komentarzach, które zostaną zapamiętane na dziesięciolecia

Następujące opinie Minister spraw zagranicznych Polski Radek Sikorski uczestniczył w piątek w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

* * *

Byłem zaskoczony tonem i treścią wystąpienia ambasadora Rosji.

Pomyślałem też, że przydałaby się edycja posta. Ambasador Nebenzia nazwał Kijów klientem Zachodu. Rzeczywiście, Kijów walczy o zachowanie niepodległości.

Nazywa ich zbrodniczym reżimem kijowskim. W rzeczywistości Ukraina ma demokratycznie wybrany rząd.

Nazywa ich nazistami. Prezydent jest Żydem, minister obrony jest muzułmaninem i nie mają więźniów politycznych.

Stwierdził, że Ukraina jest pogrążona w korupcji. Cóż, Aleksiej Nawalny udokumentował, jak uczciwy i dobrze wychowany jest jego własny kraj.

Za wojnę zwalił winę na amerykański neokolonializm. Tak naprawdę Rosja próbowała ponownie zniszczyć Ukrainę pod rządami bolszewików w XIX wieku i obecnie jest to trzecia próba.

„Jesteśmy więźniami rusofobii” – stwierdził. „Fobia” oznacza irracjonalny strach. Jednak każdego dnia były prezydent Rosji i propagandyści Putina grożą nam nuklearną zagładą. Powiem Wam, że to nie jest irracjonalne – kiedy Rosja nam grozi, ufamy jej.

„Negocjujemy interesy bezpieczeństwa Rosji” – powiedział. Nie prawda. Dopiero gdy Rosja zaczęła najeżdżać swoich sąsiadów, znów zaczęliśmy chwycić za broń.

Powiedział też, że Polska zaatakowała Rosję podczas II wojny światowej. O czym on mówi? 17 września 1939 roku Związek Radziecki wraz z nazistowskimi Niemcami napadł na Polskę. 27 września odbyli wspólny marsz zwycięstwa.

Mówi, że Rosja zawsze opierała się agresji. No cóż, co w sierpniu 1920 roku robiły wojska rosyjskie u bram Warszawy? Czy byli na wycieczce lądowej? Prawda jest taka, że ​​za każdym razem, gdy napadano na Rosję, napadano na nią dziesięć razy.

Mówi, że jest to zdradziecka wojna zastępcza Zachodu. Moja rada jest taka – nie wpadnij w zachodnią pułapkę. Wycofaj swoje siły w kierunku granic międzynarodowych i unikaj zachodniego spisku.

READ  Joe Biden odwiedza Polskę wspierając kraje Europy Wschodniej | Ukraina

Mówi także, że w 2014 roku w Kijowie doszło do nielegalnego zamachu stanu. Byłem tam. Żadnego zamachu stanu. Prezydent Janukowycz zamordował setki swoich towarzyszy i został usunięty ze stanowiska przez demokratycznie wybrany parlament Ukrainy, w tym także jego własną Partię Regionów.

Wreszcie, mówi, Zachód w jakiś sposób próbuje przekonać Rosję, że nigdy nie da się jej pokonać. No cóż, Rosja nie wygrała wojny krymskiej, nie wygrała wojny rosyjsko-japońskiej, nie wygrała I wojny światowej, nie wygrała wojny warszawskiej, nie wygrała Afganistanu i nie wygrała ani zimna wojna.

Ale są dobre wieści. Po każdej porażce następowały reformy.

Taka retoryka nie przystoi stałemu członkowi Rady Bezpieczeństwa. Jednak to, czego dokonał ambasador, przypomniało nam, dlaczego opieraliśmy się sowieckiej dominacji i czemu stawia obecnie opór Ukraina.

Wtedy nie udało im się nas pokonać. Teraz nie uda im się podporządkować sobie Ukrainy i nas.