Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W polskich kinach widzowie mogą płacić za bilety oczami • NFCWFC

Widzowie filmów w Nowe horyzonty dla kina W polskim mieście Wrocław za bilety można teraz płacić naocznie za pomocą biometrycznego systemu płatności, który wykorzystuje technologię rozpoznawania tęczówki oka.

„Cały system jest bardzo prosty. Wystarczy pobrać aplikację PayEye na telefon komórkowy, zarejestrować się i doładować darmowe konto ekspresowe” – wyjaśnia Cinema.

Przy pierwszej wizycie w Kinie Nowe Horyzonty na podstawie modelu biometrycznego generowany jest kod, który służy do bezpiecznych płatności za pomocą specjalnego terminala płatniczego.

„Od teraz możesz płacić na oko – łatwo, bezpiecznie i bez ograniczeń. Korzystanie z konta i transakcje dokonywane za pomocą tęczówki są bezpłatne.”

Nowe Horyzonty testują system rozpoznawania tęczówki oka opracowany przez polskiego dostawcę technologii PayEye Jest to pierwsze kino, które przystąpiło do pilotażowego projektu w około 150 lokalizacjach we Wrocławiu i okolicach, w tym w restauracjach, kawiarniach, hotelach, supermarketach, basenach i salonach kosmetycznych.

– To nie jest scenariusz do kolejnej części „Matrixa” – ta fabuła jest bardzo realna i przystępna – dodaje Daniel Ratoszniak, prezes Kina Nowe Horyzonty.

„Wprowadzając system Eye Pay łączymy nie tylko bezpieczeństwo, ale także nowoczesność i wygodę dla miłośników kina.

„Jesteśmy otwarci nie tylko na innowacyjne zjawiska w kinie, ale także na nowe technologie, dlatego dołączyliśmy do pilotażowego projektu z PayEye.”

Następna: Odwiedź galerię NFCW, aby znaleźć nowych dostawców i uzyskać dostęp do bezpłatnych zasobów

READ  Recenzja Apple Vision Pro: Pierwszemu głośnikowi brakuje połysku i celu