Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ekscytujące skrzypce pod każdym względem

Skrzypaczka Kim Pomsori [KYUTAI SHIM, DG]

Po podpisaniu kontraktu z Deutsche Grammophon (DG) na początku tego roku, koreańska skrzypaczka Kim Bomsori wydała swój debiutancki album z wytwórnią 18 czerwca. Została trzecią koreańską artystką, która podpisała wyłączną umowę z DG po pianiście Cho Seong-jin i sopran Park. Hye Śpiewał.

Po wygraniu Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w 2016 roku 31-letni skrzypek zaczął koncertować w Europie, aż do wybuchu pandemii. Zamiast zrobić sobie przerwę, Kim nagrała swój debiutancki album DG.

Zatytułowany „Skrzypce na scenie” Kim wykonuje głównie formaty skrzypiec z opery i baletu. Album zawiera dziewięć utworów.

Spektakl rozpoczyna „Poloneise Brillante No.1 Op.4” polskiego kompozytora i skrzypka Henryka Wieniawska, a następnie „Pas de Deux” z „Dziadka do orzechów” Czajkowskiego. Album zawiera również „Carmen Fantasy” Franza Waxmanna oraz „Intro and Rondo Capriccioso Op.28” San Sein. Kończy się „Legendą op. 17” oraz „Fantazja na tematy z „Fausta” Gounoda op. 20″.

„Legendarni skrzypkowie XX wieku, tacy jak Kreisler i Heifitz, aranżowali i grali muzykę operową lub baletową” – powiedziała Kim, dodając, że nagrała album tak, jakby „zachowywał tę tradycję”.

Według Kim, przyjaciel słuchał albumu przed wydaniem i opisał podobne doświadczenie, jak oglądanie thrillera akcji, takiego jak „Tożsamość Bourne’a”.

„Mój przyjaciel powiedział mi, że nie można zatrzymać muzyki nawet na przerwę w łazience, ponieważ to było jak oglądanie ekscytującego filmu akcji, który potęguje emocjonalne sceny” – powiedziała Kim. „Byłem bardzo zadowolony z opinii”.

Kim mówi, że całe doświadczenie związane z nagrywaniem albumu było również „tak ekscytujące jak film akcji”.

Orkiestra NFM Filharmonii Wrocławskiej akompaniowała skrzypkowi pod pałką Giancarlo Guerrero w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Aby przyjechać do Polski z Niemiec, Kim zwykle lata. Ale po odkryciu niemożności lotów międzynarodowych z powodu pandemii, Kim i jej zespół poszli na czele. Niektórzy członkowie orkiestry, a także dyrygent i profesor tonu uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa Corona, więc nagranie pierwszego albumu Kima wydawało się „Mission Impossible”.

READ  Polska firma ExtraHut należy do najszybciej rozwijających się firm

Nadal był opóźniany, ale w końcu „Like a wonder” Kim nagrał album w grudniu zeszłego roku.

W swoim najnowszym wydawnictwie skrzypaczka powiedziała, że ​​chce pokazać, jak to jest „śpiewać na skrzypcach”.

„Kiedy uczyłam się w Juilliard School w Nowym Jorku, oglądałam wiele oper w Metropolitan Opera” – powiedziała.

„Obserwowanie, jak śpiewacy operowi używają swoich ciał jako instrumentu muzycznego, zainspirowało mnie tak bardzo, jak grać na skrzypcach. Chcę śpiewać na skrzypcach”.

Kim powiedziała, że ​​czuje się tak przyzwyczajona do swoich skrzypiec, że może używać ich tak, jak jej głosu.

„Postanowiłem odzwierciedlić skrzypcowe cechy dźwięku w aranżacjach na albumie” – powiedział Kim. „Mam nadzieję, że mój występ pomoże słuchaczom filmować sceny z przedstawień operowych i baletowych i cieszyć się chwilą wolności dzięki muzyce”.

Aby promować swój album, Kim 22 czerwca odbyła trasę koncertową po kraju z rosyjskim pianistą Ilyą Raszkowskim, która zakończyła się sobotnim koncertem w Seulu.