Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W panice na imprezie charytatywnej w Nigerii zginęło 31 osób, a 7 zostało rannych | Nigeria

Stamped na kościelnej imprezie charytatywnej na południu Nigeria W sobotę pozostawił 31 zabitych i 7 rannych, szokujące wydarzenie w programie, który według organizatorów miał „dawać nadzieję” potrzebującym.

Jak poinformowała rzeczniczka policji Grace Iringi Koko, panika w programie zorganizowanym przez Kościół Pięcioletni Stowarzyszenia Królów w Rivers spowodowała, że ​​wiele osób szukało pomocy.

Wiele ofiar przyszło na coroczny program charytatywny „sklep za darmo” organizowany przez kościół. Takie zdarzenia są powszechne w Nigerii, największej gospodarce Afryki, gdzie według rządowych statystyk ponad 80 milionów ludzi żyje w ubóstwie.

Program charytatywny miał rozpocząć się w sobotę o 9 rano, ale dziesiątki przybyły o 5 rano, aby zabezpieczyć swoje miejsce w kolejce, według Iring Coco. Powiedziała, że ​​jakimś cudem złamali zamkniętą bramę, dodając, że siedmiu rannych „odpowiadało na leczenie”.

Filmy z miejsca zdarzenia pokazywały ubrania, buty i inne przedmioty przeznaczone dla beneficjentów. Dziesiątki mieszkańców później tłoczyło się na scenie, opłakując zmarłych i udzielając wszelkiej możliwej pomocy ratownikom. Lekarze i ratownicy leczyli rannych, gdy leżeli na otwartym polu.

„Było dużo dzieci” wśród zmarłych, powiedział świadek, który zidentyfikował tylko siebie jako Daniela. Jak powiedział agencji Associated Press, pięcioro zmarłych dzieci pochodziło od jednej matki, dodając, że straciła życie również kobieta w ciąży.

Według świadka Christophera Eze niektórzy członkowie kościoła zostali zaatakowani i zranieni przez krewnych ofiar po panice. Kościół odmówił komentarza na temat sytuacji.

Wydarzenie Shop for Free zostało zawieszone, podczas gdy władze badają, w jaki sposób doszło do paniki.

Nigeria doświadczyła podobnej paniki w przeszłości. Dwadzieścia cztery osoby zginęły podczas zatłoczonego zgromadzenia kościelnego w południowo-wschodnim stanie Anambra w 2013 r., a co najmniej 16 osób zginęło w 2014 r., gdy tłum wymknął się spod kontroli podczas sprawdzania pracy rządowej w stolicy, Abudży.