Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W filmie „Putin” polski reżyser ukazuje rosyjskiego przywódcę w roli przywódcy mafii – The Hollywood Reporter

W filmie „Putin” polski reżyser ukazuje rosyjskiego przywódcę w roli przywódcy mafii – The Hollywood Reporter

Król polskiego kina Patrik Vega skupił się na Władimirze Putinie.

Vega, występujący obecnie pod pseudonimem Basalil, jest najbardziej znany ze swoich filmów gangsterskich, w tym z lokalnych hitów Pitbull I Kobiety mafii, który w polskiej kasie zarobił łącznie 100 milionów dolarów brutto. Jednak w swoim anglojęzycznym debiucie reżyser wciela się w człowieka, którego uważa za największego szefa mafii na świecie: prezydenta Rosji.

Włóż to Międzynarodowej publiczności przedstawiany jest jako thriller polityczny i psychologiczny portret rosyjskiego przywódcy. Pierwotnie zatytułowany Czterech z prawemNawiązując do pokrewnego określenia rosyjskiej mafii „Ojciec chrzestny”, film ukazuje powiązania między powiązaniami Putina z przestępczością zorganizowaną w czasach, gdy był burmistrzem Petersburga, a jego podejściem do polityki, zarówno w Rosji, jak i na arenie międzynarodowej. Basalil określił film jako artystyczny protest przeciwko „rosyjskiemu dyktatorowi i wojnie na Ukrainie” i stwierdził, że jako polski reżyser jest idealną osobą do jego reżyserii.

„Amerykanie, a nawet mieszkańcy Europy Zachodniej nie zrozumieli Putina” – stwierdził Basalil w oświadczeniu. „Jestem osobą napiętnowaną jako komunistka, wychowałam się w komunistycznej Polsce. Jednocześnie byłam pod wpływem kultury audiowizualnej Hollywood. Dzięki temu potrafię przełożyć zawiłości kultury Wschodu na język Zachodu.

Basalil wypuścił pierwszy zwiastun filmu (patrz poniżej). Reżyser powiedział, że pod względem stylistycznym planuje „zintegrować postacie ze świata rzeczywistego” z bardziej znanymi postaciami zaczerpniętymi ze sztuki rosyjskiej i zachodniej, w tym z dziełami średniowiecznego rosyjskiego malarza prawosławnego Andrieja Rublowa i mistrza włoskiego renesansu Caravaggia. „Chcę, aby postacie świętych i diabłów w moim filmie idealnie wkomponowały się w świat ulic Petersburga [full] O obskurnych, rozczochranych ludziach o udręczonych rosyjskich duszach.

Reżyser nie może się doczekać wyboru amerykańskiej lub międzynarodowej gwiazdy do roli Putina. Zdjęcia za 12 milionów dolarów zaplanowano na terenie Polski, Litwy i Malty.

Obejrzyjcie zwiastun koncepcyjny poniżej.

READ  Virgin Jumbo przybywa do Kornwalii na kosmiczny start w Wielkiej Brytanii

https://www.youtube.com/watch?v=Zd2xP23lp5M