Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cyberpunk 2077 nowej generacji podwaja zarobki CD Projekt w pierwszym kwartale

Ożywienie Cyberpunk 2077 trwa, gdy CD Projekt ujawnił, że wydanie nowej generacji przyniosło zyski w pierwszym kwartale tego roku.

Polska firma gamingowa opublikowała swoje wyniki finansowe za trzy miesiące kończące się wczoraj wieczorem 31 marca 2022 roku. Oto, co musisz wiedzieć:

Liczby

On wygrał: 216,1 mln zł (50,4 mln USD), wzrost o 9% rok do roku

  • Przychody CD Projekt Red: 179,3 mln zł (41,8 mln USD)
  • Zwroty GOG: 40,4 mln zł (9,4 mln USD)

Koszty operacyjne: 83,2 mln zł (19,4 mln USD), spadek o 10%

Zarobki przed oprocentowaniem i opodatkowaniem: 85,3 mln zł (19,9 mln USD), wzrost o 98%

Zysk netto: 68,9 mln zł (16,1 mln USD) – ponad dwukrotnie wyższy zysk netto w I kwartale 2021 r., wzrost o 112%

zysk netto: 31,9%, w porównaniu z 16,4%

Atrakcja

Największym wydarzeniem CD Projekt była premiera Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 i Xbox Series X | S oraz duża aktualizacja dla wszystkich platform.

Prezes Adam Kisiński powiedział, że premiera „wpłynęła pozytywnie na postrzeganie gier i wyniki sprzedaży, zwłaszcza na konsole”, przy czym gra stanowiła większość przychodów firmy w pierwszym kwartale.

W prezentacji dla inwestorów wykres pokazał, że między 1 stycznia a 14 lutego (dzień przed wypuszczeniem Aktualizacji Nowej Generacji) zdecydowana większość sprzedaży Cyberpunka była na PC. Między 15 lutego a 31 marca łączna sprzedaż gry wzrosła ponad dwukrotnie, z większością na PlayStation i dużą częścią na Xboksie. Sprzedaż komputerów osobistych pozostała w dużej mierze na stałym poziomie.

Jest to długo oczekiwana odsłona gry, która od czasu premiery była nękana problemami. Wersje nowej generacji miały wejść na rynek w zeszłym roku, ale zostały opóźnione do pierwszego kwartału 2022 roku.

W związku z tym, że ulepszone wydanie Cyberpunka 2077 jest już dostępne, Kiciński mówi, że „większość naszych możliwości rozwojowych jest obecnie poświęcona ogromnej, opartej na fabule ekspansji”, której premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

READ  Firmy z Bostonu odczuwają wpływ nadchodzących wymagań dotyczących szczepionek - Boston News 25

Firma powtórzyła, że ​​studio deweloperskie CD Projekt Red pracuje również nad nową częścią serii Wiedźmin, która będzie pierwszymi grami firmy zbudowanymi na silniku Unreal Engine 5.

Aktualizacja nowej generacji do Wiedźmina 3 zaplanowana jest na drugą połowę roku, a prace nad „pełną wersją”, która obejmie zarówno rozszerzenia, jak i nową dodatkową zawartość inspirowaną serialem Netflix na żywo.