Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W centrum kontrowersji związanych z wybrzeżem w Polsce znajduje się dok Cindy

W centrum kontrowersji związanych z wybrzeżem w Polsce znajduje się dok Cindy

Doki są gotowe do umieszczenia w basenie Central Series w Polsce w piątek po południu przed restauracją Cindy’s Toxide przy Main Street (Route 26). Russ Tillingham / Sun Journal

Polska – Państwowa Agencja Ochrony Środowiska twierdzi, że miasto Polska nie przestrzega własnych przepisów dotyczących wybrzeży lub przepisów stanowych, po pytaniu mieszkańca o miasto, które pozwoliło Cindy Robbins, właścicielce restauracji Cindy’s docside, dodać trzeci dok do basenu Morza Śródziemnego . .

Obywatel Jacob Leggy pojawił się we wtorek przed Selectboard i zapytał, dlaczego miasto zatwierdziło trzecią stocznię, zdając sobie sprawę, że przepisy dotyczące stref przybrzeżnych na to nie pozwalają. Bada miasto w sprawie doku od lipca 2021 roku.

„Jestem tutaj, ponieważ wierzę, że biznes rozszerzył się poza to, co jest dozwolone. Nikt nie jest skłonny postępować właściwie” – powiedział zarządowi Lodge.

Stephen Robinson, przewodniczący komisji selekcyjnej, powiedział ustawodawcy, że komisja nie ma władzy nad miejską radą planowania i „nie ma uprawnień do wprowadzania zmian strefowych”.

Robinson podziękował Leigh, który powiedział, że „poinformuje ludzi, co się dzieje”.

W czwartek kierownik miasta Matt Corzite powiedział, że miasto nie będzie komentować tej sprawy, ponieważ Lizzie może wystąpić do sądu w tej sprawie.

Reklama

Miasto zatwierdziło wniosek o trzeci dok latem 2020 roku. 9 czerwca 2020 r. Robbins po raz pierwszy złożył wniosek o dodanie doku z 32 miejscami do łodzi. Do 23 czerwca tego roku Rada Planowania zatwierdziła plan sytuacyjny. Spacery na miejscu będą prowadzone.

23 czerwca Robbins, właściciel Polish Spring Resort, zażądał przedłużenia terminu do 15 lipca 2020 r., kiedy to zebrała się rada projektu, aby zmienić wniosek o zmniejszenie liczby biletów na łodzie do 22. Spotkanie było znane jako Stowarzyszenie Obligacji Range. Posłowie i Robbins doszli do porozumienia, zgodnie z zapisami miejskimi.

Mike Morse z Morse Ecology – i agent restauracji w procesie aplikacyjnym – powiedział Radzie Planowania, że ​​chcieliby zmniejszyć tę liczbę do 22, ponieważ Robbins chce być dobrym sąsiadem z mieszkańcami jeziora, którzy zgłaszali obawy dotyczące bezpieczeństwa i środowiska.

READ  Szef NBP mówi, że nie martwi się danymi o inflacji

Rada projektu zatwierdziła wniosek na posiedzeniu 15 lipca.

Doki gotowe do zanurzenia na skraju basenu średniej serii w piątkowe popołudnie, naprzeciwko restauracji Cindy’s Toxide na Main Street (Route 26) w Polsce. Russ Tillingham / Sun Journal

Mniej więcej rok później, w maju 2021 r., kiedy Lodge, który mieszka w pobliżu Middle Range Bond, zauważył, że zainstalowano trzeci dok, polski funkcjonariusz ochrony kodeksu Scott Neil powiedział, że skontaktowano się z nim. Znajduje się na trasie 26 i biegnie między basenami niższej i średniej serii. Powiedział, że zauważył, że w jeziorze panował tłum i jest zaniepokojony pogarszającą się jakością wody w stawie.

Reklama

Według Liege, odpowiedzią Neila na jego dochodzenie w sprawie Trzeciej Stoczni było to, że stowarzyszenie osiągnęło porozumienie z Robbinsem, aby umożliwić Trzecią Stocznię. Urzędnicy miejscy nie mogli uzyskać komentarza w czwartek, a Blue nie udało się uzyskać komentarza.

Legee twierdzi, że Rada Planowania błędnie założyła, że ​​restauracja znajdowała się w strefie w obrębie wiejskiej dzielnicy miasta, podczas gdy przestrzegała przepisów w strefie Shoreland z powodu stoczni w pobliżu jeziora.

Po tym, jak urzędnicy miejscy odmówili komentarza w zeszłym tygodniu, Morse, który założył stocznię, powiedział Radzie Planowania 9 czerwca 2020 r.: „Standardy zagospodarowania przestrzennego Shoreland nie mają szczególnego zastosowania do tego projektu. Standardy biznesowe Village One, zatwierdzone przez personel Straży Przybrzeżnej Departamentu Ochrony Środowiska, są alternatywnymi standardami strefowymi dla tego obszaru. Dlatego aplikacja nie określa wszystkich standardów doków… ponieważ jesteśmy związani ze standardami Village One. ”

Aktualna mapa zagospodarowania przestrzennego miasta pokazuje restaurację wycinaną ze strefy Shoreland.

Zanim Legge rozmawiał z członkami na spotkaniu na początku tego tygodnia, zastępca kierownika miasta Nicki Broad napisał w notatce do zarządu: „Od lipca 2021 do teraz – Pan Leggy wielokrotnie pytał, dlaczego i w jaki sposób zezwolono na dok, a teraz do jedyny właściciel nieruchomości.Jedyną korzyścią jest ukończenie programu TIF (Tax Increase Funds), w który zaangażowaliśmy zarówno naszego Prokuratora Miejskiego, jak i Biuro Prokuratora Generalnego, zarówno ustnie, jak i pisemnie, stwierdzając, że dostarczyliśmy wszystkie potrzebne nam informacje dotyczące skargę i że nasza dokumentacja jest w pełni zgodna z prawem stanowym.

READ  Stanley Louis Barley, Polska, Ohio, pogrzeb

W zeszłym roku, kiedy Legee rozpoczął śledztwo w sprawie Trzeciej Stoczni, odwołał się do Izby Odwoławczej 18 czerwca 2021 r.; Proces zaplanowano na 21 lipca. Ale zanim to się stało, zarząd zaprzeczył jego twierdzeniu, że według rejestrów miejskich Trzecia Stocznia złamała zasady z dwóch powodów:

Reklama

– Odwołanie nie było na czas, ponieważ zatwierdzenie planu terenu zajęło ponad 45 dni.

– „Rada Odwoławcza nie jest uprawniona do przeglądu zasadności planu terenu zatwierdzonego przez Radę Planowania”.

W zeszłym roku Lodge skontaktował się ze swoimi obawami Colinem Clarkem, regionalnym koordynatorem ds. zasobów lądowych w Biurze Zasobów Lądowych. W czwartek, w odpowiedzi na prośbę Sun Journal, Clark odpowiedział:

„Poinformowałem Jacoba, że ​​doxide należące do Cindy wydaje się być zabrane z obszaru Shoreland jakiś czas temu, co nie było zgodne z następującym standardowym nakazem ani prawem stanowym w żadnym z tych miejsc”.

Przytoczył język dowództwa nadzorującego strefę Shoreland jako „odnośny do wszystkich obszarów lądowych, 250 stóp nad normalną linią wysokiego poziomu wody w każdym dużym stawie lub rzece; Górna część przybrzeżnych terenów podmokłych, w tym wszystkie obszary dotknięte działalnością fal; Wyżynny margines mokradeł słodkowodnych; I wszystkie obszary lądowe w promieniu 75 stóp, czyli poziomej odległości, normalnej linii wysokiego poziomu wody w strumieniu.

Clark zauważył: „Ponieważ (restauracja) nie znajduje się w Strefie Shoreland na mapie miasta, zatwierdzili oni na podstawie standardów dzielnic, które nie znajdują się w Strefie Shoreland. Zgłosiłem to miastu i pracujemy nad procesem dostosowywania map.

Reklama

Dodał: „Na ich mapie są właściwie trzy takie miejsca, nie tylko ta nieruchomość, trzeba się nimi zająć. Z niecierpliwością czekam na przesłanie od miasta najnowszych aktualizacji ich CLUC (Kompleksowego Kodeksu Zagospodarowania Przestrzennego), w którym te problemy zostaną rozwiązane.

READ  Przygotuj prognozy Eurowizji dla Norwegii, Polski, Rumunii, San Marino i Słowenii już teraz!

Jak Morse powiedział Radzie Planowania 19 czerwca 2020 r., Zapytany, czy pracownicy DEP zapisali się na przeniesienie restauracji ze strefy Shoreland do strefy Village One, Clark powiedział, że było to przed swoją koleją. Zauważył: „Miasto poleciło mi zatwierdzić zmianę dzielnicy, ale nie mogłem znaleźć zapisu o tym w formie papierowej ani w aktach elektronicznych.” A miasto nie mogło „złożyć żadnych dokumentów”.

Ponieważ zarządca miasta odmówił odpowiedzi na pytania dotyczące tej kwestii, nie jest jasne, co może się zmienić w przyszłości, czas ewentualnych zmian ani jaki wpływ będą miały jakiekolwiek zmiany w restauracji.

Zapytany, czy Corside planuje podjąć kroki prawne przeciwko miastu, jak wspomniał, Legee powiedział w czwartek: „Uważam, że skupienie jest wystarczające, aby zapobiec zatonięciu doku w tym sezonie.

W razie potrzeby dodał: „Złożę kolejną skargę dotyczącą nieprawidłowości w doku i zaplanuję podjęcie działań w celu jej wdrożenia. ”

Komentując w piątek, Robbins powiedział, że przygotowuje się do użycia trzeciego doku, ponieważ miasto ma na to pozwolenie.

Reklama


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy Ci e-mail z kodem resetowania.

„Poprzedni

Następny ”