VNL: Polska pokonała Tajlandię pięcioma setami

Polska na VNL Week 2 w Manili. -Zdjęcie FIVP

MANILA, Filipiny – Polska, która w tygodniu Volleyball Nations League (VNL) pokonała Tajlandię 22-25, 27-29, 25-16, 25-16, 15-13, wycofała się z dwóch setów. 2 w Smart Araneta Coliseum w czwartek.

Polska na Tajlandii z ośmioma zawodnikami w testach, w tym Beanette Pannoy, Supatra Pyroz, Watsareya Nuwancham, Sudatha Soulim, Sasibaporn Jantavisud, Hataya Pamrungchuk, Dichakorn Poonlert i Nathanica Jayce Kovit.

Setter Jonah Volos zaliczył kilka świetnych występów dla Polski i był w pierwszej czwórce w swoim siedmiopunktowym występie z pierwszym zwycięstwem w meczu z Quezon City od przegranej z Japonią w setach w zeszły wtorek.

Kiedy w ostatnim secie był remis 13, Jusanna Corecca ustawiła Polskę na mecie z biletem serwisowym sprzęgła, a Claudia Algierska zakończyła zwycięstwo, aktywując blok czyszczący mecz.

Olivia Rosansky prowadziła w wyrównującym meczu Polski z 20 punktami z 17 skoków, dwóch bloków i jednego asa.

Cieszymy się, że wygraliśmy konkurs. Wiemy, że (Tajowie) są dobrym zespołem, więc musimy zrobić, co w naszej mocy ”- powiedziała Olivia Rosansky, która ma 16 wykopalisk i sześć przyjęć. „Tak się cieszę, że wygraliśmy. Pokazaliśmy też, że jesteśmy dobrą drużyną. Możemy walczyć do końca”.

Martyna Czyrniańska i Weronika Szlagowska straciły po 18 punktów, a Kamila Witkowska i Alagierska prowadziły z odpowiednio 15 i 13 punktami.

Polska zremisowała z Tajlandią 4-2, ale ta ostatnia zajęła 5. miejsce z 12 punktami.

Chhattisgarh-on-Moxrey podniósł Tajów 26 punktami, pięcioma blokami i jednym asem na 20 kilogramów. Pochodzi z pięciu bloków i jednego ataku asa. Pimpichaya Kokram miał 13 punktów i 12 fiutów, ale odpadł w czwartym secie.

Zmienniki Jarachaborne Bundesak i Ajaraborne Kongyot dodali po dziewięć punktów.

Kontuzjowani członkowie zostali zastąpieni przez Pundasaka i jego zastępców Vibhavi Sridrang, Kannika Thibachod, Dichaya Poonlert i Kathali Pinchuan.