Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

APC obiecuje, że Polska dąży do pokojowych zmian

APC obiecuje, że Polska dąży do pokojowych zmian

Senator Abdullahi Adamu, krajowy przywódca Wszystkich Postępowych Kongresów (APC), chwalił się, że partia odniesie miażdżące zwycięstwo w wyborach powszechnych w 2023 r. w wolnym i uczciwym konkursie.

Przemawiając w środę podczas powitania ambasadora RP w Nigerii Jonaha Tarnavskiej w swoim gabinecie w Sekretariacie Krajowym APC, Adamu zauważył, że przy ogromnym wsparciu, jakie partia cieszy się ze strony ponad 43 milionów Nigeryjczyków, nie ma możliwości jej utraty. Wybory w 2023 r.

Ambasador RP, który spotkał się z przywódcą narodowym po pomyślnym zakończeniu specjalnej ogólnokrajowej konferencji partii, na której wyszedł człowiek niosący prezydencką flagę, pogratulował Adamowi wcześniejszego wyboru na krajowego prezydenta APC.

Powiedział, że jego kraj jest zainteresowany wydarzeniami politycznymi w Nigerii i chce, aby jako kolejny prezydent po zakończeniu kadencji prezydenta Buhariego w przyszłym roku, zobaczyć pokojową przemianę.

Wezwała APC do stworzenia kobietom i młodzieży możliwości uczestniczenia w krajobrazie politycznym.

Ambasador Tarnavska zaznaczyła, że ​​Polska spodziewa się polepszenia dwustronnych stosunków dyplomatycznych między obydwoma krajami, aw szczególności poprawy stosunków gospodarczych. Powiedział, że Polska rozumie i sympatyzuje z wyzwaniami stojącymi przed Nigerią, zwłaszcza w sektorze obronnym, zauważając, że jego kraj borykał się z podobnymi wyzwaniami w przeszłości. Miał więc nadzieję, że ta wizyta będzie kolejną warstwą konstruktywnej relacji między Polską a Nigerią.

Adam w odpowiedzi na uwagi ambasador Tarnavskiej powiedział, że partia jest świadoma konsekwencji wydarzeń w Nigerii w innych krajach afrykańskich.

Stwierdził więc, że jest gotów poprowadzić partię w następnych wyborach zgodnie z normami międzynarodowymi. Powiedziała ambasadorowi, że dzięki możliwościom stwarzanym przez APC, z partii w konserwatywnej północnej Nigerii wyłoniła się kandydatka na gubernatora.

Adam odpowiedział, prosząc społeczność polską i międzynarodową o lepsze zrozumienie wyzwań i historii wyborczej Nigerii. Zapewnił, że Nigeria jest rozwijającą się demokracją i że z procesu wyborczego wyciągnie się wnioski, a APC będzie nadal robić wszystko, co możliwe, aby przyspieszyć proces demokratyczny w Nigerii.

READ  Francuski minister powiedział, że Polska zablokowała mu wizytę w strefie „wolnej od LGPD”