Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

(VIDEO) Polscy ekspaci podzielają różnice między Malezją a Polską

(VIDEO) Polscy ekspaci podzielają różnice między Malezją a Polską

Kiedy międzynarodowe gwiazdy przyjeżdżają do naszego kraju, Malezyjczycy zawsze są ciekawi swoich ulubionych potraw i miejsc, które warto odwiedzić. Cóż, to nie osoby publiczne, ale turyści i Cudzoziemcy też. Było ich wiele Historie cudzoziemców Ludzie, którzy odwiedzili – lub mieszkali w – Malezji, w tym Polka o imieniu Agatha Bass.

Agata, Polka mieszkająca w Malezji od siedmiu lat, ma wiele doświadczeń z Malezyjczykami. W niedawnym wywiadzie z Maxem Chernovem, twórcą treści znanym z filmów o ekspacie mieszkającym w Malezji i Singapurze, ciepło opowiadał o swoich doświadczeniach z życia tutaj. Wśród rzeczy, o których mówił, była życzliwość Malezyjczyków, to, co podobało mu się w Malezji, oraz różnice między Malezją a Polską.

Źródła: YouTube, KLIA2, MAGGI

Agata po raz pierwszy opowiedziała o życzliwości Malezyjczyków, wspominając, jak taksówkarz pomógł jej znaleźć dom. Przypomniała sobie, że nawet po przejechaniu się po okolicy, aby pomóc znaleźć odpowiednie miejsce, nie poprosił o dopłatę. Jego bezinteresowność i autentyczna troska zdumiewały ją. Agata opowiedziała też o swojej miłości do malezyjskiego jedzenia, opowiadając, że zaczęła przywozić sambal podczas podróży do Europy. To dlatego, że jedzenie w Malezji jest bardziej intensywne w smaku w porównaniu do polskiego jedzenia, które jest bogate w ziemniaki i mąkę, więc po kilku dniach bez przypraw zaczynasz je lubić, powiedziała Agada.

Według Agaty najlepszą częścią Malezji są ludzie. Miejscowi lubią pogawędki, więc łatwo jest nawiązywać przyjaźnie i angażować się w pogawędki, co kontrastuje z Polakami, dla których dziwne jest nawiązywanie rozmowy z przypadkowym nieznajomym. Powiedział, że większość miejscowych jest fajna i przyjazna i trudno się złościć, bo wszyscy są tu szczęśliwi.

Według niego w Polsce ludzie są bardziej spięci i zestresowani, więc na ogół unika się niepotrzebnych interakcji. W filmie Agatha mówi również o przepaści kulturowej między nią a jej malezyjskim chłopakiem oraz różnicach między Malezją a jej krajem ojczystym, łączności cyfrowej i wygodzie w usługach dostawy.

READ  Zysk netto Pekao w IV kw. 886,1 mln zł, powyżej oczekiwań
Źródła: YouTube, Pexels, iStock

Krótko opowiedział o swoich ulubionych miejscach w Kuala Lumpur i uzyskaniu stałego pobytu w Malezji. Odświeżające było słuchanie, jak Agatha dzieli się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami – i cieszymy się, że została tu do tej pory.

Obejrzyj cały wywiad poniżej:

Źródło: Światło sieci

Adelina przyczyniła się do powstania tego artykułu.

Podążaj za nami Instagram, Facebook Lub telegram Aby uzyskać więcej aktualizacji i najświeższych wiadomości.