Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Udział w rynku urządzeń do biopsji w Polsce: najnowsze trendy

Udział w rynku urządzeń do biopsji w Polsce: najnowsze trendy

W 2021 roku metodologia modelowania rynku Global Data ustaliła, że ​​Polska jest wiodącym graczem na rynku urządzeń do biopsji. Becton Dickinson and Co Nauka Bostońska, Logika, OlimpUrządzenia medyczne argonowe, produkty medyczne Divicar, Metronic, Medycyna kulinarna, Kwalifikujące się systemy medyczne, Teleflex, ConmetIntegra Life Sciences i Henryk Schein.

Urządzenie do biopsji to narzędzie służące do usuwania próbek tkanek z organizmu. Pistolety do biopsji, urządzenia do wstrzykiwania wspomagane próżnią, kleszcze do biopsji, stemple do biopsji i igły do ​​biopsji należą do tej kategorii. Igły do ​​biopsji to igły używane do pobrania niewielkiej próbki tkanki z organizmu. Urządzenia do iniekcji wspomaganej próżnią wykorzystują system zasilany próżnią do zasysania wielu próbek tkanek, zamiast polegać na mechanizmie sprężynowym, który można znaleźć w pistoletach do biopsji. Kleszcze biopsyjne są używane w połączeniu z endoskopem w celu uzyskania próbek biopsyjnych. Pistolety do biopsji to ręczne urządzenia sprężynowe z dołączonymi igłami rdzeniowymi. Stempel do biopsji składa się z małego okrągłego ostrza przymocowanego do uchwytu, który obraca warstwy tkanki, zwłaszcza skóry, w celu uzyskania cylindrycznej próbki tkanki.

Po powszechnych zakłóceniach na szerszym rynku wyrobów medycznych spowodowanych pandemią Covid-19 w 2020 i 2021 r., wartość rynku urządzeń do biopsji w Polsce miała przekroczyć 10 mln USD w 2021 r.

Aby zapoznać się z najnowszą pełną analizą udziału w rynku urządzeń do biopsji w Polsce, Kup raport tutaj.