Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Vestas zdobywa w Polsce zamówienie na morskie turbiny wiatrowe o mocy 1,1 GW

Vestas zdobywa w Polsce zamówienie na morskie turbiny wiatrowe o mocy 1,1 GW

Vestas otrzymuje wiążące zamówienie na 76 ze swoich 15 MW turbin wiatrowych Morska farma wiatrowa Baltic Power W Polsce od dewelopera projektu, spółki joint venture Arlen i Northland Power.

W zeszłym miesiącu firma Vestas podpisała warunkową umowę na projekt o mocy 1140 MW i ogłosiła, że ​​otrzyma wiążące i bezwarunkowe zamówienie 28 września, zaledwie kilka dni po ogłoszeniu przez Northland Power i Arlen, że projekt został sfinansowany.

Vestas dostarczy, zainstaluje i uruchomi 76 turbin wiatrowych V236-15.0 MW dla projektu Baltic Power.

Po osiągnięciu pełnej sprawności firma będzie serwisować turbiny w ramach 15-letniej umowy serwisowej Active Output Management 5000 (AOM 5000), która według niej ma zapewnić optymalną wydajność aktywów.

Dostawy turbin wiatrowych rozpoczną się w pierwszym kwartale 2025 r., a oddanie do użytku w 2026 r.

Morska farma wiatrowa o mocy 1140 MW powstanie na Morzu Bałtyckim, około 22 km od polskiego wybrzeża, w pobliżu Placu Widmy Lubiatowski.

Projekt Baltic Power uzyskał wszystkie decyzje środowiskowe i kluczowe pozwolenia na budowę, a prace budowlane już się rozpoczęły, a niektóre kluczowe komponenty są obecnie w produkcji.

Oczekuje się, że pełne uruchomienie komercyjne nastąpi pod koniec 2026 roku. Po uruchomieniu Baltic Power będzie dostarczać czystą energię do ponad 1,5 miliona polskich gospodarstw domowych.

Reklama na offshorewind.biz

Dotrzyj do docelowej grupy odbiorców jednym ruchem! OffshoreWIND.biz jest codziennie czytany przez tysiące profesjonalistów zajmujących się morską energetyką wiatrową.

Śledź offshoreWIND.biz:

READ  Rachunek podatnika £1m za przywiezienie naszych śmieci z Polski