Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski gigant e-commerce Allegro przyspiesza wzrost zysków w III kwartale

Polski gigant e-commerce Allegro przyspiesza wzrost zysków w III kwartale

Na ilustracji wykonanej 12 października 2020 r. logo Allegro widać na smartfonie. REUTERS/Dado Ruvic/Ilustracja/Zdjęcie pliku Zdobądź prawa licencyjne

GDAŃSK, 28 września (Reuters) – Największa polska platforma e-commerce Allegro (ALEP.WA) podała w czwartek, że po lepszych wynikach za drugi kwartał spodziewa się wzrostu przychodów na swoim kluczowym polskim rynku w trzecim kwartale o 30-32%. Oczekiwania rynkowe.

Skorygowany zysk Allegro przed odsetkami, podatkami, amortyzacją i amortyzacją (EBITDA) z działalności w Polsce wzrósł w drugim kwartale o 22% do 673 mln zł (152,4 mln dolarów), znacznie powyżej 638 mln zł oczekiwanych przez analityków ankietowanych przez firmę.

„Wpływ zeszłorocznych wysiłków monetyzacyjnych w połączeniu z dobrymi wynikami reklam przyczynił się do wzrostu przychodów Tag Rate w Polsce” – stwierdził w oświadczeniu dyrektor finansowy Allegro, John Eastick.

Allegro jak dotąd broniło swojej dominującej pozycji na rodzimym rynku przed konkurentami takimi jak Amazon, który w 2021 roku uruchomił swoją usługę w Polsce.

Na poziomie grupy skorygowany zysk podstawowy Allegro wyniósł 580,4 mln zł, więcej niż oczekiwali analitycy na poziomie 521 mln zł.

Wartość towarów brutto (GMV), branżowy miernik służący do pomiaru wolumenu transakcji, wzrósł o 10% rok do roku, do 14,23 miliarda złotych.

Przychody za ten okres wyniosły 2,40 mld zł, nieco poniżej szacunków analityków na 2,44 mld zł.

W trzecim kwartale Allegro spodziewa się wzrostu GMV w Polsce o 10-11% rok do roku, przy wzroście przychodów o 19-21%. Na poziomie grupy GMV spodziewa się wzrostu na poziomie 8-9% r/r, przy wzroście przychodów o 3-5%.

(1 dolar = 4,4156 złotego)

Raport Adriany Ebert; Montaż: Milla Nissi

Nasze postępowanie:トムソン・REUTERS „Zasady zaufania”

Zdobądź prawa licencyjneOtwiera nową kartę