Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ulubiony przez fanów Koncert Beethovena wykonuje polski pianista

Po premierze w Bangkoku sześć lat temu, polski pianista Christian Zimmermann po raz drugi wystąpi z Królewską Orkiestrą Symfoniczną w Bangkoku, wykonując IV Koncert fortepianowy Beethovena w głównej sali Tajskiego Centrum Kultury, Ratchadaphisek Road, na 22 listopada o godzinie 20:00 wieczorem.

Christiana Zimmermana. Zdjęcie dostarczone przez RBSO

Zaprezentowany przez Royal Bangkok Symphony Orchestra pod patronatem Jej Królewskiej Wysokości Księżniczki Sirivavanvari Nariatana Rajakanya, „Koncert Zimmermanna gra Beethovena na fortepian nr 4” ma być punktem kulminacyjnym muzycznego sezonu 2022.

Program wieczoru rozpocznie się o godz Wariacje orkiestrowe na tematy Chopinaszczególnie sugestywny współczesny utwór słoweńskiej kompozytorki Anže Rozman.

Właściwsze byłoby to przedstawienie wpisu Zimmermanna, gdyż jego droga do sławy zaczęła się w 1975 roku, kiedy w wieku 18 lat zdobył pierwszą nagrodę na IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Po sukcesie tego konkursu w 1976 roku rozpoczął współpracę z Filharmonią Berlińską i od tego czasu występuje z czołowymi orkiestrami na całym świecie.

Charlesa Oliveri Monroe. Zdjęcie: Adam Gulick

W 1999 roku z okazji 150. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina powołał do życia Orkiestrę Handpicked Extraordinary Polish Festivals Orchestra.

Błyskotliwość i doskonałość jego muzyki zainspirowały później największego kompozytora swojego kraju, Witolda Lutosławskiego, do napisania Koncert fortepianowy Dla niego – współczesne arcydzieło, które Zimmerman dwukrotnie zdobył najwyższe uznanie krytyków.

Maltańsko-kanadyjski dyrygent Charles Oliveri Monroe powróci, by dyrygować RBSO w tym programie i jest bardzo dobrze znany i szanowany przez publiczność w Bangkoku już od wielu lat.

W drugiej połowie programu poprowadzi orkiestrę przez kolejną wielką „czwartą” w kanonie orkiestrowym – niespokojnego Brahmsa Symfonia nr 4 e-molljeden z najwspanialszych esejów o perfekcji symfonicznej.

Bilety kosztują 1000, 1600, 2400, 3200 i 4000 bahtów (połowa ceny dotyczy studentów i seniorów od 60 roku życia). przyjezdny thaiticketmajor.com Lub zadzwoń pod numer 02-262-3456.

READ  „The Shrink Next Door”, oryginalny Apple TV+