Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Towarzystwo Kolorystów dodaje członka w Polsce

Towarzystwo Kolorystów dodaje członka w Polsce

Stowarzyszenie Colorist Society (CSI) ogłasza dzisiaj otwarcie oddziału w Polsce. Prowadzone przez doświadczonych kolorystów Konrada Zięcinę, CSI i Tomasza Frąszczaka, CSI, klasa jest otwarta dla profesjonalnych kolorystów z szybko rozwijającej się branży filmowej, telewizyjnej i reklamowej w Polsce. Planuje zwiększyć możliwości networkingu, organizować spotkania i szkolenia oraz promować rzemiosło gradingu kolorystycznego w Polsce i na świecie. Grupa planuje również gościć Colorist Mixer.

„Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków produkcyjnych na świecie z wieloma światowej klasy zakładami postprodukcyjnymi i doświadczonymi kolorystami” — mówi prezes Stowarzyszenia Kolorystów Kevin Shaw. „Biorąc pod uwagę ilość treści produkowanych w Polsce, bardzo ważne jest rozszerzenie obecności CSI w tym kraju. Konrad i Tomasz mają ambitne plany i cieszymy się z ich wysiłków.”

wizyta Strona polskiego oddziału CSI

Zięcina i Frąszczak mówią, że nowy rozdział spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ich kolegów. Polska od dawna słynie z kinematografii. Chcemy, żeby świat wiedział, że również stosujemy gradację kolorystyczną na najwyższym poziomie”.

Produkcja filmowa i telewizyjna w Polsce przeżywa boom, napędzany przez rządowy program motywacyjny, który oferuje 30-procentowe zniżki na niektóre wydatki na produkcję i postprodukcję. Netflix, który na początku tego roku rozbudował swoją regionalną centralę w Warszawie, wyprodukował w kraju kilka projektów, m.in dżungla, seksi Proces skokowy i W lesie nikt nie śpi. Polskie ramię produkcyjne Netflix również niedawno wyprodukowało sześcioczęściowy dramat Wysoka wodaktóry zdobył uznanie krytyków za autentyczne przedstawienie katastrofalnej powodzi na Śląsku w 1997 roku..

Zięcina i Frąszczak mówią, że kolorowi Polacy szukają nowych możliwości nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. „Pojawienie się pracy zdalnej otwiera drzwi światowemu przemysłowi filmowemu” – zauważają. „Jesteśmy bardzo podekscytowani postępem technologicznym i możliwościami, jakie stwarza”.

Zięcina jest założycielką i główną kolorystką Studia Rejbel w Krakowie. Trzykrotnie nominowany do nagrody dla najlepszego malarza na dorocznym konkursie Colorist Awards, zagrał w wielu filmach fabularnych, dokumentalnych, serialach telewizyjnych, reklamach i teledyskach, a ostatnio wystąpił w filmach Katatonicznyi puchnąć i zło.

Frąszczak jest głównym kolorystą w warszawskim Studiu Filmowym GDP, gdzie w swoim ostatnim dorobku ma m.in. serial Discovery Channel polscy kierowcy ciężarówek i Górnicki PL.

Innymi członkami założycielami polskiego oddziału byli Tomas Cech, Oskar Pospolitak, Piotr Butko i Jakub Matras.

READ  Sideswipe: Wharf's Hammer dodaje ducha społeczności

O Stowarzyszeniu Kolorystów
Towarzystwo Malarzy (CSI) to pierwsze stowarzyszenie zawodowe zajmujące się wyłącznie promowaniem i honorowaniem osiągnięć zawodowych osób kolorowych. Jest to zasób edukacyjny i kulturalny dla społeczności kolorowej, przemysłu rozrywkowego i opinii publicznej. Członkostwo jest otwarte dla profesjonalnych projektantów kolorów, DIT, operatorów telekomunikacyjnych, timerów kolorów, wykańczaczy, artystów renowacji i naukowców zajmujących się kolorami. CSI organizuje regularne spotkania jako rozdziały na całym świecie. Jest również stałym uczestnikiem targów branżowych i innych wydarzeń. Organizacja planuje obecnie konkurs z nagrodami, aby uhonorować wybitne osiągnięcia w sztuce i nauce klasyfikacji kolorów.