Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraińska Orkiestra Wolności powraca z sierpniową trasą koncertową

Ukraińska Orkiestra Wolności powraca z sierpniową trasą koncertową

Metropolitan Opera ogłosiła, że ​​Ukraińska Orkiestra Wolności, pod kierownictwem muzycznym Kerry Lynn Wilson, ponownie zbierze się w sierpniu, by objechać najważniejsze europejskie festiwale i miasta, kontynuując prezentację ukraińskiej sztuki w czasie, gdy naród walczy o swoją wolność.

W skład 74-osobowej orkiestry wchodzą ukraińscy muzycy z całego kraju, a niektórzy męscy członkowie otrzymali specjalne pozwolenie od ukraińskiego rządu, aby swoją muzyką przyczynić się do rozwoju ich kraju. W skład orkiestry wchodzą także ukraińscy muzycy-uchodźcy oraz Orkiestra Euro-Ukraińska. Jako solista wystąpi ukraiński skrzypek Walerij Sokołow.

Pod patronatem Pierwszej Damy Ukrainy, Olena ŻeleńskaOrkiestra spotka się ponownie w Warszawie w Operze Narodowej we współpracy z Ministerstwem Kultury Ukrainy i Metropolitan Opera.

Trasa rozpocznie się w Operze Narodowej wykonaniem IX Symfonii Beethovena z udziałem Chóru Opery Polskiej w Białymstoku oraz ukraińskich solistów: Olgi Kolczyńskiej, Nicole Cerki, Dmytra Popowa i Władysława Boyalskiego.

Pozostała część trasy obejmie program obejmujący II Koncert skrzypcowy ukraińskiego kompozytora Yevna Stankovicia oraz III Symfonię Beethovena „Eroica”.

Trasa rozpocznie się 20 sierpnia i potrwa do 3 września 2023 roku. Koncerty zaplanowano w Warszawie, Gdańsku, Berlinie, Lucernie, Amsterdamie, Hamburgu, Snap Maltings i Londynie.

READ  Polska powstrzymuje rosyjskiego Ławrowa przed „prowokacyjnymi” rozmowami na temat bezpieczeństwa regionalnego – Ministerstwo