Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraińscy uchodźcy w Polsce są wdzięczni za hojność społeczności Essex

Ukraińscy uchodźcy w Polsce są wdzięczni za hojność społeczności Essex

Straż Pożarna i Ratownicza Okręgu Essex podziękowała społecznościom ukraińskich uchodźców w Essex za pomoc przy zbiórce Uchodźców Ukraińskich.

Po zebraniu darowizn w postaci ponad 800 pudełek w Remizie Straży Pożarnej Great Pato, zespół straży pożarnej hrabstwa Essex spotkał się z kolegami ze straży pożarnej, aby założyć w Sochen w Polsce ośrodek dla 50 uchodźców z Ukrainy.

Jonah Lisovska-Dyer, funkcjonariusz straży pożarnej Gary Dyer, kierownik nadzoru Straży Pożarnej i Ratowniczej Okręgu Essex, poleciał do Polski na trzy dni, aby otworzyć datki wypełnione arktyczną ciężarówką. Ciężarówka wraz z kierowcami została podarowana przez lokalną firmę logistyczną.

Podczas pobytu w Polsce Jonah i Gary spotkali ukraińską rodzinę, która uciekła do Polski.

Ludmiła, uchodźczyni z Ukrainy, która z pięciorgiem dzieci znalazła w Polsce bezpieczną przystań po stracie męża w czasie wojny, chciała podziękować społeczności Essex za pomoc jej rodzinie.

Powiedział: „Chcę podziękować wszystkim ludziom, którzy nas nie prześladowali i nam pomogli.

„Dziękujemy za umożliwienie naszym dzieciom pójścia do szkoły. Nasze dzieci mają tutaj normalne dzieciństwo i tak powinno być.

„Nieszczęście nigdy nie przychodzi samo. Zobaczmy teraz kto jest kim. Kto jest naszym przyjacielem, kto jest naszym wrogiem.

„W imieniu wszystkich narodów Ukrainy z całego serca wielbię was i życzę waszym rodzinom spokojnego nieba i zdrowia.

„Z moją miłością.”

Jonah i Gary wykorzystali ponad 1500 funtów zebranych przez charytatywne myjnie samochodowe w remizach straży pożarnej w Burnham, Hawkwell i Southhand na zakup wyposażenia kuchennego dla ośrodka dla uchodźców.

Jonah Lisovska-Dyer powiedział: „W ramach straży pożarnej jesteśmy zawsze po to, aby wspierać ludzi i ratować życie ludzi i bez wahania wspieramy ludzi z Ukrainy.

„Pomogły nam wszystkie społeczności Essex, a w tym pomogła nam Polska Straż Pożarna.

„Dzięki Wam wszystkim za zaangażowanie udało nam się dokonać niesamowitych rzeczy.”

READ  Polski sojusz może złamać unijny plan - ostrzega Kaczyński

Gary Dyer powiedział: „Wszyscy jesteśmy jednym zespołem, naprawdę jesteśmy jednym zespołem. Nie tylko w służbie, ale także w Essex i polskiej straży pożarnej. Bez ich wspólnego wysiłku nie bylibyśmy w stanie tego zrobić.

„Chcemy wszystkim bardzo podziękować. Podróż jeszcze się nie skończyła. Mamy jeszcze dużo do zrobienia.

„Wtedy to po prostu dotarło do nas. Będziemy kontynuować, nie poddamy się. Więc proszę, nie poddawaj się z nami. Będziemy to kontynuować i życzymy, abyście byli z nami w tej podróży.

Usługa współpracuje również z partnerami w całym Essex, aby pomóc w tym czasie. Dowiedz się, jak możesz zaangażować się w swoim obszarze tutaj: facebook.com/groups/eiuforukraine.