Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Artysta Durango jedzie do Polski, by „doładować energię” ukraińskich uchodźców – The Journal

Artysta Durango jedzie do Polski, by „doładować energię” ukraińskich uchodźców – The Journal

Wyjazd organizowany z Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie pomaga ocalałym z wojny

Technika mieszana do sekcji obrazów na płótnie „Taksim w Stambule” autorstwa artystki z Turango, Susan Horwich. 22 maja udał się do polskiego Krakowa, aby podzielić się swoimi artystycznymi doświadczeniami z ukraińskimi uchodźcami w nadziei, że „podniesie ich na duchu i doda energii”. (Dzięki uprzejmości Susan Horwich)

Artysta z Durango pojechał do Krakowa w tym miesiącu, aby uczyć sztuk wizualnych w nadziei, że pomoże ludziom uciec przed wojną ukraińsko-rosyjską, zmotywuje ludzi i pomoże im wyjść z depresji.

Susan Horwich, która od dwóch lat mieszka w Durango, jest matką, pedagogiem i artystką abstrakcyjną, a także producentem i fotografem. Powiedział, że jego celem jest pomoc uchodźcom „wyobrażać sobie, tworzyć i leczyć” poprzez lekcje sztuki. Planuje stworzenie obszaru instalacji na dużą skalę, w którym zaprasza innych do udziału.

„Naprawdę rozpoznaję moc wyobraźni i właściwości lecznicze, które towarzyszą wyobraźni” – powiedział. „Tworzysz dużo pewności siebie. Kiedy mówisz o sztuce, tak naprawdę mówisz o pięknie.

Horwich zorganizował swoją podróż Centrum Społeczności Żydowskiej w Crago. Powiedział, że centrum dostarczało żywność lub zaopatrzenie codziennie od 300 do 500 uchodźców i obsłużyło około 60 000 uchodźców w ciągu ostatnich 10 tygodni.

Powiedział, że ośrodek został przekształcony z roli podstawowego centrum społeczności żydowskiej w „nocną” placówkę pomocy humanitarnej. Udziela pożyczek grupom LGBTQ i kobiecym, a dodatkowo zapewnia lekarstwa, żywność, odzież, mieszkanie i opiekę dzienną.

Mieszane medium obszaru płótna artystki Turango Susan Horwich nazywało się „Hammam”. Wyjechała do Krakowa, aby zaprosić uchodźców do wspólnego uprawiania sztuki. (Dzięki uprzejmości Susan Horwich)

Harwich powiedział, że chce „podnosić na duchu i pobudzać” uchodźców, tworząc sztukę z ludźmi w każdym wieku. Ma przy sobie pudełko z dziełami sztuki i chce kupić więcej przedmiotów, aby dać uchodźcom ich własne narzędzia do rękodzieła. Powiedział, że wycofał pieniądze ze swojego 401 (k) na wsparcie swoich podróży.

READ  Polska straż graniczna mówi, że patrol został przechwycony przez rosyjski samolot - DW - 05.07.2023

Harwich mieszkał i pracował jako artysta w Stambule w Turcji; Szkocja; Izrael; Karaiby; I Kolorado, ale nigdy nie pojechała do Polski.

„To trochę nerwowe, nie jestem pewien, co się dzieje, jestem pewien, że dzieje się dużo traumy” – powiedział.

Uwielbia pracować z artystami na kampusie, co jest tym klimatem, który chce dać uchodźcom.

„Chcę wolności dla wszystkich, aby wszyscy pracowali razem, bez presji” – powiedział. „Uczyłem tego w przeszłości. Więc to właśnie zamierzam zrobić”.

Harwich powiedział, że jego pierwsza podróż, która miała trwać siedem dni, była w rzeczywistości jego „podróżą pilota”.

„Dobrze zdaję sobie sprawę, że z wielkim potencjałem muszę zmienić to, co myślę” – powiedział.

Jest gotów przewartościować swoją wizję i plan, zmienić go na lepsze i wrócić z wyrafinowanym pomysłem, jak pomóc uchodźcom w Crago.

„Ale tematem, który przez to przewija się jest„ Wyobraźnia, Kreacja, Uzdrawianie ”- powiedział. – Jak tylko mogę ci w tym pomóc, znajdę to.

Artystka z Durango Susan Horwich jest mieszanym medium znanym na płótnie jako „mechanizm zegarowy”. Powiedział, że jego celem jest pomoc uchodźcom z wojny ukraińsko-rosyjskiej „wyobrażać sobie, tworzyć i leczyć” poprzez lekcje sztuki i instalację na dużą skalę. Do Polski wyjechał 22 maja. (Dzięki uprzejmości Susan Horwich)

Harwich otwiera galerię sztuki w 2014 roku we współpracy z Centrum Społeczności Żydowskiej w Aspen. Szukając sposobów przekazania swojego artystycznego doświadczenia uchodźcom w Polsce, zrobił spore postępy w Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie.

Jak powiedział, wysłał swój pomysł do centrum trzy tygodnie temu, tego samego dnia, w którym otrzymał entuzjastyczną odpowiedź.

„Wziąłem to. W ciągu 24 godzin ten system powiedział, że już zapewniamy leczenie urazów i uważamy, że byłoby wspaniale, gdybyś mógł to zrobić” – powiedział.

Harwich powiedział, że próbował zorganizować zbiórkę pieniędzy, ale wszystko szło bardzo szybko i próbował założyć swoją stronę internetową.

READ  Polska przeprowadzi referendum w sprawie planu imigracyjnego UE

Po tygodniowej podróży do Polski Harwich planuje wrócić do Durango z dwiema córkami w wieku 10 i 14 lat, aby zastanowić się, jak poradzić sobie z kolejną podróżą. W lipcu i wrześniu planuje też dwie imprezy zaręczynowe, na których chce zwiększyć świadomość sytuacji uchodźców w Polsce, opowiadając o Centrum Pomocy Humanitarnej Społeczności Żydowskiej w Krakowie i dzieląc się własnymi wysiłkami na rzecz tej pomocy humanitarnej.

Horwich powiedział, że ma codzienną magię. Każdego ranka zadaje sobie pytanie, jak planuje „szczęśliwie żyć” tego dnia. Każdego wieczoru przed snem zadaje sobie pytanie, jak może żyć szczęśliwiej następnego dnia.

Wiedziała, że ​​to będzie trochę tandetne, ale powiedziała, że ​​do tego doszła.

„Wierzę, że energia, którą płacisz za wszystko, dyktuje wynik” – powiedział. „Wiem, że teraz są wyjątki. Ale mocno wierzę w perspektywy ludzi, postawy ludzi, energię ludzi, dlatego doszedłem do tego stanowiska.

[email protected]