Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraina News – Na żywo: Rosyjskie naloty uderzyły w Kijów „symbolicznym” atakiem na rozpoczęcie szczytu G7

„Putin używa głodu jako broni”: Liz Truss obwinia Rosję o niedobory żywności

Rosja rozpoczęła naloty na stolicę Ukrainy, Kijów, w „symbolicznym” ataku na początku szczytu G7.

Ukraińscy urzędnicy powiedzieli, że w niedzielę rano na stolicę i region wystrzelono 14 pocisków.

Szef ukraińskiej policji Ihor Klimenko powiedział w telewizji krajowej, że pięć osób zostało rannych, a policja powiedziała później, że jedna osoba zginęła w nalotach. Przed atakiem w niedzielę wczesnym rankiem Kijów nie miał do czynienia z żadnym takim rosyjskim nalotem od 5 czerwca.

Burmistrz Kijowa Witalij Kliczko powiedział dziennikarzom, że uważa, że ​​„może to być symboliczny atak” przed szczytem NATO w Madrycie w tym tygodniu.

Pojawia się, gdy Boris Johnson wezwał przywódców Unii Europejskiej do zwiększenia wsparcia wojskowego dla Ukrainy, wśród obaw, że można dojść do porozumienia „złego pokoju” ze względu na śmiertelny kształt trwającej od pięciu miesięcy wojny.

Prezydent Rosji Władimir Putin zaostrzył międzynarodowe napięcia, obiecując uzbrojenie swojego białoruskiego sojusznika w systemy rakietowe Iskander-M zdolne do przenoszenia broni jądrowej na granicy z Ukrainą.

Białoruś domagała się także modernizacji swoich sił powietrznych w celu umożliwienia przenoszenia broni jądrowej.

1656291625

Obejrzyj: rosyjskie rakiety celują w Kijów, a siły konsolidują swoje zdobycze na wschodzie

Rosyjskie rakiety celują w Kijów, gdy siły konsolidują zdobycze na wschodzie

Emily Atkinson27 czerwca 2022 02:00

1656291600

Obejrzyj: Zełenski prosi G7 o dodatkową pomoc podczas „trudnej fazy wojny”

Ukraina: Zełenski wzywa do większej pomocy od G7 podczas „trudnej fazy wojny”

Emily Atkinson27 czerwca 2022 02:00

1656288000

Turcja uczestniczy w rozmowach NATO z Finlandią i Szwecją

Rzecznik prezydenta Ibrahim Kalin powiedział Haberturk Radio Channel, że Erdogan i wiceminister spraw zagranicznych Sedat Unal wezmą w poniedziałek udział w kolejnej rundzie rozmów z delegacjami szwedzkimi i fińskimi w Brukseli.

„Na prośbę sekretarza generalnego NATO odbędzie się czterostronny szczyt na szczeblu przywódców z udziałem naszego prezydenta w Madrycie” – powiedział.

Kalin powiedział, że obecność Erdogana na wtorkowych rozmowach ze Szwecją, Finlandią i NATO „nie oznacza, że ​​cofniemy się o krok od naszego stanowiska”.

Emily Atkinson27 cze 2022 01:00

1656284408

Wielka Brytania przekaże 10 milionów funtów na odbudowę kolei na Ukrainie, aby pomóc w eksporcie zboża uwięzionego przez pociąg

Boris JohnsonRząd obieca 10 milionów funtów na pomoc w odbudowie UkrainaKoleje próbują używać pociągów do wywozu zboża uwięzionego przez blokadę Władimira Putina na Morzu Czarnym.

Premier ma wezwać swoich kolegów przywódców do podjęcia pilnych działań w celu uzyskania niezbędnych dostaw żywności z Ukrainy w G7 Szczyt w Niemczech w poniedziałek.

Johnson powiedział, że plan ONZ dotyczący wywiezienia zboża z Ukrainy „nie jest początkiem”, ponieważ Rosja będzie nadal wykorzystywać dostawy żywności jako kartę przetargową w celu złagodzenia sankcji.

Adam Forrest Ma historię:

Emily Atkinson27 czerwca 2022 00:00

1656281716

Johnson mówi, że Putin nie może „uciec” od inwazji na części Ukrainy

Boris Johnson powiedział, że wierzy, iż Stany Zjednoczone „pozostają ostatnią i najlepszą nadzieją na pokój i wolność”.

W rozmowie z CNN na szczycie G7 w Niemczech powiedział, że prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi nie powinno się pozwolić „uciekać” z okupacji części Ukrainy.

Zapytany, jak można zwalczyć rzekome zmęczenie Ukrainy na Zachodzie i czy obawiał się, że rosnące ceny energii spowodują, że ludzie w USA i Wielkiej Brytanii uznają, że nie warto walczyć, powiedział: „Po prostu powiedziałbym ludziom w USA że jest to coś, co Ameryka zrobiła historycznie i powinna zrobić, i jest to eskalacja pokoju, wolności i demokracji.

READ  Bojkot Zimowych Igrzysk Olimpijskich: Chiny twierdzą, że Wielka Brytania, USA i Australia zapłacą za dyplomatyczny bojkot Zimowych Igrzysk Olimpijskich

„Jeżeli pozwolimy Putinowi uszło mu to płazem, zaanektujemy i podbijemy duże części wolnego, niezależnego i suwerennego państwa, na co jest gotów, jeśli nie wszystkie, konsekwencje dla świata będą z pewnością katastrofalne”.

Powiedział, że dwa razy w ciągu ostatniego stulecia Stany Zjednoczone stały się „arsenałem demokracji”, a obecna inwestycja prezydenta Joe Bidena w pomoc Ukrainie jest „ceną, którą warto zapłacić”.

„Wszystko, co mówię ludziom, to czasami, że świat prosi Amerykę o krok naprzód. Wracając do twojego pierwszego pytania, myślę, że Ameryka jest nadal ostatnią i najlepszą nadzieją na pokój i wolność.

Emily Atkinson26 czerwca 2022 23:15

1656278116

Boris Johnson i Justin Trudeau szydzą z jazdy na koniu topless Putina

Emily Atkinson26 czerwca 2022 22:15

1656274525

Rosyjskie naloty uderzyły w Kijów, zabijając jednego w „symbolicznym” ataku na początku szczytu G7

Rosyjskie pociski uderzyły w budynek mieszkalny w Kijów W pierwszym od trzech tygodni takim ataku na stolicę Ukrainy

Jedna osoba została zabita, a pięć innych zostało rannych w niedzielnym porannym ataku, który burmistrz miasta określił jako „symboliczny”, ponieważ zbiegł się z otwarciem szczytu G7.

Widziano, jak służby ratownicze walczyły z płomieniami w mocno zniszczonym dziewięciopiętrowym budynku mieszkalnym, a także ratowały ludność cywilną spod gruzów.

Emily Atkinson26 czerwca 2022 21:15

1656272725

Putin odbywa swoją pierwszą zagraniczną podróż od początku wojny na Ukrainie

Według doniesień, rosyjski prezydent odwiedzi w tym tygodniu dwa małe państwa byłego Związku Radzieckiego w Azji Środkowej w ramach pierwszej znanej podróży zagranicznej Władimira Putina od czasu rozkazu inwazji na Ukrainę.

Putin powiedział, że zaostrzenie zachodnich sankcji wobec Rosji było powodem budowania silniejszych relacji handlowych z innymi potęgami, takimi jak Chiny, Indie i Iran.

Pavel Zarubin, korespondent kremlowskiej telewizji państwowej Rossija 1, powiedział, że Putin odwiedzi Tadżykistan i Turkmenistan, a następnie spotka się z prezydentem Indonezji Joko Widodo na rozmowy w Moskwie.

W Duszanbe Putin spotka się z prezydentem Tadżykistanu Emomalim Rachmonem, bliskim sojusznikiem Rosji i najdłużej urzędującym władcą byłego państwa sowieckiego. Zarubin zapowiedział, że weźmie udział w Aszchabadzie na szczycie państw kaspijskich, w tym przywódców Azerbejdżanu, Kazachstanu, Iranu i Turkmenistanu.

Emily Atkinson26 czerwca 2022 20:45

1656270925

Obejrzyj: Boris Johnson mówi, że politycy są „wykończeni” Ukrainą

Boris Johnson mówi, że politycy są „wykończeni” Ukrainą

Emily Atkinson26 czerwca 2022 20:15

16562691125

Putin nie najechałby na Ukrainę, gdyby komitet Partii Konserwatywnej z 1922 roku „badał jego sprawę”, twierdzi Boris Johnson

Zasugerował to Boris Johnson Prezydent Rosji Władimir Putin Nie najechałby na Ukrainę wcześniej w tym roku, gdyby miał Komitet Konserwatywnych Posłów z 1922 r. „na swojej sprawie”.

Przemawiając na szczycie G7, premier pochwalił się CNN, że otrzymał „nowy mandat dla mojej partii” po niedawnym głosowaniu nad wotum zaufania zorganizowanym przez potężny komitet Partii Konserwatywnej.

„Jestem bardzo szczęśliwy … dostałem wyższy procent głosów w Parlamencie niż za pierwszym razem. Więc jestem bardzo szczęśliwy, pójdziemy dalej” – powiedział o wyzwaniu rzuconym przez rebeliantów z Partii Konserwatywnej.

Emily Atkinson26 czerwca 2022 19:45