Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostatnie wiadomości o wojnie na Ukrainie: Rosja mówi, że Wielka Brytania „rozhisteryzowała” Brytyjczyków, którym grozi kara śmierci

Żołnierze ukraińscy opowiadają, jak wygląda życie w okopach

Rzecznik Kremla powiedział, że reakcja Wielkiej Brytanii na przypadki podobne do dwóch Brytyjczyków, którym grozi kara śmierci w Donieckiej Republice Ludowej (DRL), była „często histeryczna”.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie Departamentu Stanu rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Maria Zacharowa powiedziała, że ​​Wielka Brytania powinna odwołać się do władz Demokratycznej Republiki Konga – która jest uznawana na arenie międzynarodowej jako część Ukrainy – w sprawie 28-letniego Aidena Aslina z Nottinghamshire i Sean Boehner, 48 lat, z Bedfordshire, który został schwytany wcześniej podczas wojny.

W czwartek sąd w Demokratycznej Republice Konga wydał wyroki śmierci.

Sekretarz stanu Liz Truss nazwała to „fałszywym osądem”, twierdząc, że „nie ma on żadnego uzasadnienia”.

Rozmawiała również ze swoim ukraińskim odpowiednikiem, aby omówić wysiłki na rzecz uwolnienia jeńców wojennych przetrzymywanych obecnie przez wspierane przez Rosję grupy separatystyczne na Ukrainie.

Pani Truss, która opublikowała na Twitterze po rozmowie z Dmytro Kuleba, powiedziała: „Skazanie ich jest rażącym naruszeniem Konwencji Genewskiej. Wielka Brytania nadal wspiera Ukrainę w walce z barbarzyńską inwazją Putina”.

1654877585

Ukraina twierdzi, że Rosja może kontynuować wojnę „w obecnym tempie” lub przez rok

Ukraiński Zarząd Wywiadu Wojskowego uważa, że ​​Rosja może kontynuować wojnę w dotychczasowym tempie „przez kolejny rok”.

Ostrzegła, że ​​może „na chwilę” zatrzymać agresję na Ukrainę, ale ma zasoby ekonomiczne, by kontynuować ofensywę.

„Możliwe, że kierownictwo Kremla będzie próbowało na jakiś czas zamrozić wojnę, aby przekonać Zachód do zniesienia sankcji, ale potem będzie kontynuować agresję” – powiedziała w poście w Telegramie.

Rosyjskie zasoby gospodarcze pozwolą okupującemu krajowi kontynuować wojnę w dotychczasowym tempie przez kolejny rok.

Zaina Al-Bahai10 czerwca 2022 17:13

1654875977

Zgodnie z ukraińskim prawem nie można skazywać Brytyjczyków w niewoli na karę śmierci

Dodał, że skoro mężczyźni walczą „legalnie” u boku sił ukraińskich, to są jeńcami wojennymi i tak powinni być traktowani.

„To, co już zrobiliśmy, to przypomnieć wszystkim, że to są nasi ludzie, mają kontrakty z siłami zbrojnymi, mieszkali wcześniej na Ukrainie, więc są tam legalnie” – powiedział BBC News Vadim Prystajko.

„Oczekujemy, że Rosjanie będą pamiętać, że to są nasi ludzie, teraz są jeńcami wojennymi i powinni być traktowani jak jeńcy wojenni – tak samo, jak traktujemy Rosjan, którzy są w naszej niewoli”.

Dodał: „Jeśli mówią, że nie ingerują w sprawiedliwy proces w republice, musimy im przypomnieć, że na ziemi ukraińskiej nie ma kary śmierci.

„Po prostu nie możemy. W sądzie karnym nic nie ma. Ludzie nie są skazywani na śmierć.

„O tym właśnie muszą przypominać swoim lalkom w Doniecku, który zajmują”.

Zaina Al-Bahai10 cze 2022 16:46

1654873122

Kijów mówi, że każdego dnia ginie do 200 ukraińskich żołnierzy

Doradca prezydenta Wołodymyr Zełenski powiedział, że każdego dnia w rosyjskiej inwazji ginie nawet 200 ukraińskich żołnierzy.

Tylko najbardziej zaawansowana zachodnia broń powstrzyma atak, zmniejszy straty i zmusi Moskwę do stołu negocjacyjnego, powiedział BBC Michaił Podolak. Powiedział, że dzienna strata 100-200 ukraińskich żołnierzy była spowodowana „całkowitym brakiem parytetu” między Ukrainą a Rosją, która „w dużej mierze wyrzuciła na pierwszy plan wszystko, co nieatomowe”.

Emily Atkinson10 cze 2022 15:58

1654872044

Oglądaj: Sekretarz obrony Ben Wallace spotyka się z Zełenskim w Kijowie, aby omówić wysiłki wojenne

Sekretarz obrony Ben Wallace spotyka się z Zełenskim w Kijowie, aby omówić wysiłki wojenne

Emily Atkinson10 czerwca 2022 15:40

1654871444

Emily Atkinson10 czerwca 2022 15:30

1654870551

Kishida ujawnia przejście na „realistyczną” dyplomację dla Japonii

Premier Japonii Fumio Kishida ujawnił to, co określił jako przejście do „realistycznej” dyplomacji, aby pomóc swojemu krajowi w radzeniu sobie z niebezpieczeństwami, przed którymi stoi świat wstrząśnięty rosyjską inwazją na Ukrainę.

„Wizja pokoju Kishidy wzmocni dyplomację i bezpieczeństwo Japonii” – powiedział podczas przemówienia inaugurującego Shangri-La Dialogue, najważniejsze spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w Azji, w Singapurze.

Emily Atkinson10 czerwca 2022 15:15

1654869834

Zełenski dziękuje Wielkiej Brytanii „prawdziwemu przyjacielowi”

Prezydent Wołodymyr Zełenski wyraził wdzięczność za wsparcie Wielkiej Brytanii, którą określił jako „prawdziwego przyjaciela” Ukrainy.

Podczas wizyty ministra obrony Bena Wallace’a w Kijowie, dwa miesiące po premierze Borisie Johnsonie, Zełenski pochwalił brytyjskie przywództwo za pomoc dla Kijowa w walce z rosyjską inwazją.

„Ogólnie jestem wdzięczny Wielkiej Brytanii, rządowi i premierowi” – ​​powiedział Zełenski Lassowi w prezydenckiej rezydencji.

„Wojna podkreśla, kim są nasi przyjaciele lub przyjaciele, nie tylko strategiczni przyjaciele, ale teraz prawdziwi przyjaciele. I myślę, że Wielka Brytania jest przyjacielem”.

„Broń, pieniądze i sankcje to trzy rzeczy, którymi Wielka Brytania konsekwentnie pokazuje przywództwo” – powiedział.

Wallace powiedział, że Zelensky „wykonywał niesamowitą, niesamowitą pracę”.

Emily Atkinson10 cze 2022 15:03

1654868726

Zełenski wzywa UE do przyspieszenia starań Ukrainy o członkostwo

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wywiera presję na Unię Europejską, aby skierowała jego kraj na właściwą drogę do członkostwa.

W przemówieniu wideo na Szczyt Demokracji w Kopenhadze Zełenski powiedział, że UE musi działać szybko, aby nadać Ukrainie status kandydata do przyłączenia się do bloku.

Wezwał UE, by pokazała, „że jego słowa o narodzie ukraińskim będącym częścią europejskiej rodziny nie są pustym głosem”.

Zełenski ubolewał, że „wciąż są niektórzy polityczni sceptycy, którzy wątpią, czy powinniśmy mieć możliwość przystąpienia do Unii Europejskiej”.

Emily Atkinson10 cze 2022 14:45

1654868192

Premier prosi ministrów, aby zrobili „wszystko, co mogą”, aby zapewnić bezpieczne uwolnienie dwóch Brytyjczyków, którym grozi kara śmierci

Boris Johnson był „przerażony” wyrokami śmierci wydanymi na Aidena Aslina i Seana Boehnera i nakazał ministrom zrobić „wszystko, co mogli”, aby zapewnić ich uwolnienie.

Rzecznik nr 10 powiedział: „Premier był zbulwersowany werdyktem w sprawie tych mężczyzn. Uważnie śledził sprawę i poprosił ministrów, aby zrobili wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej połączyć ich z rodzinami.

„Całkowicie potępiamy fałszywy wyrok śmierci dla tych mężczyzn. Nie ma absolutnie żadnego uzasadnienia dla tego naruszenia ochrony, do której mają prawo.”

Emily Atkinson10 cze 2022 14:36

1654867544

Do 19 milionów więcej osób „zagrożonych chronicznym głodem” z powodu zmniejszonego eksportu żywności

Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Żywności oszacowała, że ​​w wyniku ograniczenia eksportu pszenicy i innych artykułów żywnościowych z Ukrainy i Rosji w przyszłym roku może cierpieć na chroniczny głód od 11 do 19 milionów ludzi.

Boubacar Ben Belhassen, dyrektor Działu Rynków i Handlu w Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), powiedział: „Najbardziej dotknięte kraje znajdują się w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej ze względu na ich silną zależność od importu – zwłaszcza pszenicy – ​​z tych krajów. krajów, ale także do oleju roślinnego i oliwy z oliwek. Słoneczniki”.

Dodał, że niektóre kraje Afryki Subsaharyjskiej i Azji, takie jak Bangladesz i Indonezja, zostały „poważnie dotknięte”.

Emily Atkinson10 czerwca 2022 14:25