Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Twórcy Minecrafta nie pozwolą na NFT na platformie do gier | Maine Craft

Minecraft nie zezwoli na używanie non-fungible tokenów (NFT) na popularnej platformie do gier, którą firma określa jako niezgodną z „kreatywnymi wartościami łączenia i grania”.

NFT przyznają prawo własności do unikatowego obiektu cyfrowego, zwykle zdjęcia lub wideo, z własnością zarejestrowaną w zdecentralizowanym rejestrze cyfrowym znanym jako blockchain.

Pliki cyfrowe można zwykle kopiować lub usuwać za darmo, ale NFT identyfikuje oryginalnego właściciela pliku do celów kupowania, sprzedaży lub handlu prawami własności – zwykle w przypadku kryptowaluty.

Szum wokół NFT doprowadził do boomu sprzedaży, który w styczniu osiągnął poziom 12 miliardów dolarów (17,4 miliarda dolarów) na całym świecie. Jednak w związku z upadkiem kryptowaluty sprzedaż zaczęła ostatnio spadać 12-miesięczne minima w wysokości 1 mld USD (1,45 mld AU) w czerwcu.

Minecraft, który pozwala użytkownikom budować całe wirtualne światy, jest wysoce konfigurowalny. W ciągu ponad 10 lat gra zbudowała ogromną społeczność użytkowników, którzy projektują skórki, mody i mapy do gry.

Minecraft stanowi atrakcyjny potencjalny rynek dla NFT, z bazą użytkowników – szacowaną na ponad 141 milionów do sierpnia 2021 – już zaangażowanych w udostępnianie unikalnych cyfrowych elementów opracowanych na potrzeby gry.

Ale należące do Microsoftu studio deweloperskie, Mojang, stojące za Minecraft, położyło kres spekulacjom, że NFT mogą być dozwolone w grze. w Post na blogu W środę deweloperzy powiedzieli, że technologia blockchain jest niedozwolona, ​​zauważając, że jest to sprzeczne z wartościami Minecrafta.

„Każde z tych zastosowań NFT i innych technologii blockchain tworzy własność cyfrową na podstawie niedoboru i wykluczenia, co nie jest zgodne z wartościami Minecrafta dotyczącymi kreatywnego włączania i wspólnej zabawy” – powiedziała firma.

„NFT nie obejmują wszystkich naszych społeczeństw i tworzą scenariusz dla bogatych i biednych. Spekulacyjne ustalanie cen i nastawienie inwestycyjne wokół NFT odwraca uwagę od grania w grę i zachęca do spekulacji, co naszym zdaniem nie jest zgodne z radość i wieloletni sukces naszych zawodników.”

Mojang powiedział, że kreacje w Minecrafcie mają rzeczywistą wartość i zdarzały się przypadki, w których NFT były sprzedawane po sztucznie lub nieuczciwie zawyżonych cenach.

Studio stwierdziło, że obawia się, że NFT innych firm mogą nie być niezawodne i mogą kosztować graczy. Powiedziała również, że obawia się, że aplikacja Minecraft zbudowana w całości na technologii blockchain może również zniknąć bez powiadomienia, co oznacza, że ​​gracze straciliby swoją inwestycję.

Jest to określane w społeczności kryptograficznej jako „ciągnięcie za dywan”, ponieważ twórcy projektu kryptograficznego zamykają projekt i odchodzą z pieniędzmi. Wygląda na to, że stało się to już w przypadku zewnętrznego projektu Minecraft o nazwie Blockverse. PC Gamer zgłoszony w styczniu Projekt zniknął Po zainwestowaniu ponad 1 mln USD (1,45 mln AU).

Mojang zostawił otwarte drzwi dla „bezpieczniejszej” technologii blockchain, która będzie wykorzystywana w Minecrafcie w przyszłości, ale powiedział, że obecnie nie planuje na to pozwolić.

Jedna z grup, która buduje NFT w Minecrafcie, powiedziała, że ​​ruch ten był „krokiem wstecz w zakresie innowacji” i gdyby został zbanowany, musieliby przejść na inną platformę do gier.

Inna bardzo popularna i podobnie konfigurowalna gra, Roblox, która umożliwia zakup przedmiotów w grze, nie ogłosiła jeszcze pozycji w NFT. Jednak dyrektor generalny firmy, Craig Donato, Powiedział VentureBeat W kwietniu nie mógł zrozumieć, dlaczego gra nie pozwala na grę w NFT, a pytanie brzmiało bardziej o tym, kiedy.

Inne firmy zajmujące się grami, takie jak Square Enix i Ubisoft, również pracują z NFT. Square Enix ogłosiło w tym tygodniu, że na 25. rocznicę Final Fantasy VII w przyszłym roku ludzie będą mogli Uzyskiwanie fizycznych kart kolekcjonerskich z wersjami cyfrowymi, takimi jak NFT.

READ  Amazon odpowiada po doniesieniach, że jego MMO New World łączy drogie karty RTX 3090 • Eurogamer.net