Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Porzucenie M2 MacBook Air ujawnia akcelerometr, minimalne zarządzanie ciepłem

M2 MacBook Air dotarł do tych, którzy zamówili go w przedsprzedaży w ciągu ostatnich kilku dni, a dostawca zestawów naprawczych iFixit był jednym z tych, którzy otrzymali to urządzenie. Jeśli śledziłeś pracę iFixit po innych premierach Apple w ciągu ostatnich kilku lat, wiesz, co to oznacza: czas demontażu.

Podobnie jak wcześniejszy 24-calowy iMac, MacBook Air jest w większości wypełniony… dużą ilością pustej przestrzeni. Bateria dominuje we wnętrzu urządzenia, ale poza tym patrzymy głównie na mechanikę gładzika, klawiatury i małej płytki logicznej.

Demontaż ujawnił pastę termiczną i taśmę grafitową, ale brak aktywnego chłodzenia, a nawet dyfuzora ciepła. iFixit zauważa, że ​​urządzenie prawdopodobnie będzie się nagrzewać, co znaleźliśmy na Nasze testy dławienia.

W przeciwnym razie działa to głównie jak zwykle w przypadku laptopów Apple w środku. iFixit zauważa, że ​​wydaje się, że ma sterownik Thunderbolt 3 firmy Apple zamiast sterownika Intel, co jest interesujące. Co dziwne, jest też akcelerometr, ale nie jest jasne, co jest używane w laptopie.

Zdemontuj MacBooka Air M2 z iFixit

M2 MacBook Air ma inną konstrukcję głośników niż jego poprzednik, a iFixit dostrzegł nowy system. Nowy Air nie ma głośników dziurkowanych po obu stronach klawiatury, które widzieliśmy wcześniej, a zamiast tego pompuje dźwięk przez małe otwory między obudową a ekranem. iFixit zauważa również, że głośniki brzmią „mało”.

Głównym celem tych zdemontowanych artykułów i filmów jest ocena możliwości naprawy i są tutaj pewne dobre oznaki: na przykład wystarczy wkręcić tylko cztery śruby, aby uzyskać dostęp do maszyny. Ale na początku nadal jest okropny proces dokręcania i należy postępować z nim ostrożnie.

Aby uzyskać więcej zdjęć i szczegółów, przejdź do Demontaż iFixit.

Lista zdjęć według naprawię to

READ  Czy powinieneś kupić telefon do gier?