Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tucker Carlson przerywa ciszę po swoim nagłym odejściu z Fox News |  Fox News

Tucker Carlson przerywa ciszę po swoim nagłym odejściu z Fox News | Fox News

Tucker Carlson przerwał milczenie po raz pierwszy od swojego nagłego odejścia z Fox News, publikując na Twitterze wideo, które nie odnosiło się bezpośrednio do jego zgłoszonego zwolnienia.

Carlson był jedną z największych gwiazd sieci, zyskując wielu zwolenników, wygłaszając ksenofobiczne i rasistowskie przemówienie w swoim programie Tucker Carlson Tonight. Opuścił Fox News w poniedziałek bez wyjaśnienia. Media podały, że Carlson został zwolniony na osobiste polecenie właściciela Foxa, Ruperta Murdocha, między innymi za używanie wulgarnego języka do opisania kobiety-prezesa.

W środę Carlson udostępnił na swoim koncie na Twitterze tajemniczy dwuminutowy film, który nie wyjaśniał jego odejścia, ale zawierał obszerne skargi na stan amerykańskiego dyskursu. To, co zauważa, gdy odchodzi się na kilka dni od zgiełku, to to, jak mili są niektórzy ludzie.

„Inną rzeczą, którą zauważasz podczas krótkich wakacji, jest to, jak niewiarygodnie głupia jest większość dyskusji, które widzisz w telewizji” – dodał. „Są całkowicie nieistotne. Nic nie znaczą. Za pięć lat nie będziemy nawet pamiętać, że je słyszeliśmy. Uwierz mi, jako komuś, kto był w to zamieszany”.

Fox nie skomentował publicznie powodu zerwania więzi z Carlsonem, ale stało się to po tym, jak Fox News w zeszłym tygodniu zgodził się zapłacić firmie Dominion zajmującej się sprzętem do głosowania 787,5 miliona dolarów w celu rozstrzygnięcia głośnego procesu o zniesławienie.

Mówi się, że oszałamiające odejście Carlson jest związane z pozwem wniesionym przez byłą główną producentkę rezerwacji Abby Grossberg, która twierdziła, że ​​spotkała się z seksizmem i wrogim środowiskiem pracy.

Fox News powiedział w oficjalnym oświadczeniu, że Carlson i sieć „obowiązkowo zgodzili się” na separację.

Sieć podała, że ​​Fox News natychmiast zastąpił miejsce Carlsona rotacyjną listą gospodarzy w poniedziałek, dopóki nie można było znaleźć stałego zastępcy. W filmie, który opublikował w środę, Carlson zasugerował, że jego fani nie widzieli jego najnowszych zdjęć.

READ  Stany Zjednoczone i Niemcy opierają się presji, by przeforsować kandydaturę Ukrainy do NATO

„Gdzie jeszcze można znaleźć Amerykanów mówiących prawdziwe rzeczy?” Powiedział. „Niewiele zostało miejsc, ale jest ich trochę i to wystarczy. Dopóki słyszysz słowa, jest nadzieja. Do zobaczenia wkrótce”.

Associated Press przyczyniła się do tej historii