Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tucker Carlson potwierdza „nieedytowany” wywiad z Putinem w Moskwie

Tucker Carlson potwierdza „nieedytowany” wywiad z Putinem w Moskwie

Twierdził, że wywiad z Putinem był planowany „starannie przez kilka miesięcy” i przeprowadzał go, aby „poinformować” Amerykanów.

Carlson twierdził, że obywatele Zachodu są „w większości nieświadomi” tego, co dzieje się na Ukrainie i „wierzą, że nic się nie zmieniło”.

Oskarżył także amerykańskie media o „skorumpowanie” w związku z publikowaniem wywiadów z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, które określił jako „pochlebne sesje motywacyjne zaprojektowane specjalnie w celu wzmocnienia żądania Zełenskiego, aby Stany Zjednoczone głębiej zaangażowały się w wojnę w Europie Wschodniej i zapłaciły Cena.” On ona”.

„To nie jest dziennikarstwo” – stwierdził. „To propaganda rządowa, propaganda najbrzydszego rodzaju, taka, która zabija ludzi”.

Zarzucił też mediom, że promują Zełenskiego „jak nową markę konsumencką”, nie przeprowadzając wywiadu z Putinem, mimo że ten ostatni prowadzi hermetyczną machinę PR.

„Nigdy nie słyszałeś jego głosu”.

Powiedział: „Większość Amerykanów nie ma pojęcia, dlaczego Putin najechał Ukrainę ani jakie są jego cele teraz, a wy nigdy nie słyszeliście jego głosu, a to jest złe”.

W odpowiedzi na monolog Carlsona w mediach społecznościowych główna prezenterka CNN Christiane Amanpour stwierdziła, że ​​„śmieszne” jest sugerowanie, że amerykańscy dziennikarze nie próbowali przeprowadzić wywiadu z Putinem.

„Czy Tucker naprawdę myśli, że my, dziennikarze, nie próbowaliśmy codziennie przeprowadzać wywiadów z prezydentem Putinem od czasu jego masowej inwazji na Ukrainę?” – napisała na Twitterze.

„To niedorzeczne – będziemy nadal prosić o wywiad, tak jak to robiliśmy od lat”.

Carlson wysunął także bezpodstawne twierdzenia, że ​​administracja Bidena „nielegalnie szpiegowała” i ujawniała SMS-y trzy lata temu, „aby powstrzymać planowany przez nas wywiad z Putinem”.

Twierdził, że prezydent USA próbował zrobić „dokładnie to samo” w zeszłym miesiącu, ale zdecydował się pojechać do Moskwy.

„Nie jesteśmy tutaj, ponieważ kochamy Władimira Putina, jesteśmy tutaj, ponieważ kochamy Stany Zjednoczone i chcemy pozostać zamożni i wolni” – powiedział.

READ  Były doradca prezydenta Zełenskiego twierdzi, że kontratak Ukrainy na Rosję to „katastrofa”.

Carlson, który powiedział, że przeprowadził wywiad z Zełenskim, powiedział, że jego zespół sam zapłacił za podróż i nie wziął pieniędzy od żadnego rządu ani grupy.

„Możesz zgłosić sam”

„Nie zachęcamy Państwa do zgadzania się z tym, co Putin może powiedzieć w tym wywiadzie, ale namawiamy do obejrzenia go” – powiedział.

„Powinieneś wiedzieć jak najwięcej, a wtedy jako wolny obywatel, a nie niewolnik, będziesz mógł sam decydować”.

Carlson już wcześniej twierdził, że Stany Zjednoczone powinny stanąć po stronie Rosji w wojnie z Ukrainą i potępił Wołodymyra Zełenskiego jako „dyktatora” i „niebezpiecznego autokratę”.

Po tym, jak w zeszłym roku Carlson został zwolniony z Fox News w związku z ugodą w wysokości 787 milionów dolarów (625 milionów funtów) za zniesławienie, rosyjskie media twierdziły, że został zwolniony za swoje „odważne” reportaże na temat Ukrainy.

Ostatni raz Putin rozmawiał z amerykańskim dziennikarzem w czerwcu 2021 roku z Keirem Simmonsem z NBC.