Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powodzie w Kalifornii na żywo: Śmiertelna burza spowodowała śmierć czterech osób, a lawiny błotne przetoczyły się przez Los Angeles

Powodzie w Kalifornii na żywo: Śmiertelna burza spowodowała śmierć czterech osób, a lawiny błotne przetoczyły się przez Los Angeles

Drzewo spada do góry nogami na dach domu w Kalifornii, gdy stan walczy z powodziami i osunięciami ziemi

Burza, która w ciągu ostatnich trzech dni sprowadziła duże ilości deszczu na Kalifornię, zaczęła słabnąć we wtorek, ale urzędnicy ostrzegli mieszkańców, aby nie tracili jeszcze czujności.

We wtorek znaczna część południowej części stanu pozostawała pod obserwacją przeciwpowodziową i wydano zalecenia dla szybko poruszających się dróg wodnych.

Według amerykańskich służb celnych i ochrony granic jedna osoba zginęła we wtorek podczas próby przekroczenia granicy amerykańsko-meksykańskiej z Kalifornią przez kanał rzeki Tijuana. W wyniku tego wypadku liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do czterech po tym, jak spadające drzewa zabiły trzy osoby w Północnej Kalifornii, gdzie obszar ten był narażony na działanie silnych wiatrów.

W hrabstwie Los Angeles uratowano 16 osób i pięć kotów Agencja prasowa wspomniany.

Intensywność opadów prawdopodobnie osłabnie do środy. Rozproszone burze są nadal możliwe w niektórych częściach Kalifornii, w dolnej dolinie rzeki Kolorado i Arizonie.

Burza spowodowana przez potężną rzekę atmosferyczną doprowadziła do jednego z najbardziej mokrych dwudniowych odcinków w historii południowej Kalifornii. W dzielnicy Westwood w Los Angeles w ciągu 24 godzin spadło prawie 12 cali deszczu. Według amerykańskiego serwisu Stormwatch. W Los Angeles doszło do prawie 400 lawin błotnych, które uszkodziły nieznaną liczbę domów.

We wtorkowy wieczór bez prądu pozostało ponad 125 000 osób.

1707282060

ICYMI: Strażacy z Kalifornii publikują ostrzeżenie o zerwanych liniach energetycznych

Strażacy z Kalifornii w hrabstwie Placer, na wschód od Sacramento, opublikowali ostrzeżenie o niebezpieczeństwie spadających linii energetycznych.

Pomimo niedawnych opadów zerwane linie energetyczne w Kalifornii wywołały pożary roślinności

Katie Hawkinson7 lutego 2024 05:01

1707280222

Obejrzyj: Burza w Kalifornii powoduje śmiertelne powodzie i rozpoczynają się masowe ewakuacje

Burza w Kalifornii powoduje śmiertelne powodzie i rozpoczynają się masowe ewakuacje

Mike'a Bedigana7 lutego 2024 o godzinie 04:30

1707278415

ICYMI: Władze Los Angeles ostrzegają, aby nie wchodzić do wody

Urzędnicy hrabstwa Los Angeles ostrzegli mieszkańców, aby trzymali się z daleka od strumieni i rzek ze względu na poważne niebezpieczeństwo, jakie stwarzają po silnej burzy.

Hrabstwo Los Angeles udostępniło film przedstawiający strażaków i funkcjonariuszy organów ścigania na moście w mieście, z widokiem na rwący strumień. „Woda może szybko i bez ostrzeżenia podnieść się, zmiatając ludzi i przedmioty na swojej drodze” – napisano w hrabstwie Los Angeles.

Luiza Boyle7 lutego 2024 o godzinie 04:00

1707274829

ICYMI: We wtorek wyższe obszary południowej Kalifornii przygotowały się na opady śniegu

Oczekuje się, że śnieg będzie nadal padał przez cały wtorek dla Kalifornijczyków mieszkających na wyższych wysokościach Krajowa Służba Meteorologiczna (bronie nuklearne).

Jak podało NWS, aż do 24 cali pokryło już wysokie obszary Mount Baldy w południowej Kalifornii.

Pod koniec ubiegłego tygodnia samochody zasypano śniegiem w górach Sierra Nevada w Kalifornii

(Christian Bondella/Mamuta Góra)

Katie Hawkinson7 lutego 2024 o godzinie 03:00

1707273022

Koniec burzy jest „w zasięgu wzroku”, ale Angelenos ostrzegł, aby zachować czujność

Mike'a Bedigana7 lutego 2024 o godzinie 02:30

1707272122

Główne burze w Kalifornii przynoszą duże liczby

W ciągu ostatnich kilku dni w Kalifornii panowały ekstremalne warunki pogodowe, z rekordowymi opadami deszczu, podmuchami wiatru i lawinami błotnymi – w niektórych przypadkach bijącymi poprzednie rekordy stanu.

Według Associated Press od niedzieli oto niektóre z najważniejszych liczb:

Według National Weather Service (NWS) w ciągu zaledwie dwóch dni centrum Los Angeles zostało zalane ponad 7 cali wody, czyli prawie połowę z 14,25 cala, jakie zwykle spada rocznie. Według National Weather Service, chociaż trwa dopiero sześć dni miesiąca, to już 13. najbardziej mokry luty w historii.

102 mil na godzinę: W niedzielę w Pablo Point, na wysokości 300 metrów, w hrabstwie Marin, na północ od San Francisco, zarejestrowano potężny podmuch wiatru.

Chociaż nie pobił rekordu prędkości na Angel Island z grudnia 1995 r., wynoszącego 160 km/h, „102 to bardzo imponujące” – stwierdziła Nicole Sarment, meteorolog z biura National Weather Service w Bay Area.

Służba pogodowa podała, że ​​10 najsilniejszych podmuchów wiatru – od 160 do 89 mil na godzinę – zarejestrowanych w szczytowym momencie weekendowego wiatru, wystąpiło w Marin i pobliskim hrabstwie Santa Clara.

Lawiny błotne zamknęły drogi w całym mieście i wywołały nakaz ewakuacji w dzielnicach w dolinach, które cierpią na blizny po oparzeniach po niedawnych pożarach. Władze stwierdziły, że liczba ta może wzrosnąć, ponieważ deszcz wciąż pada, zalewając zbocza wzgórz, które były już mokre i bliskie zapadnięcia się.

Do tej pory siedem budynków uznano za nienadające się do zamieszkania, a co najmniej 10 opatrzono żółtymi etykietami, co oznacza, że ​​mieszkańcy mogą wrócić po swoje rzeczy, ale nie mogą w nich pozostać ze względu na zniszczenia.

Mike'a Bedigana7 lutego 2024 02:15

1707271215

ICYMI: Prawie 50 osób ewakuowano ze społeczności Al Jurf

Lokalny kanał News Channel 3-12 podał, że czterdzieści pięć osób w Isla Vista w Kalifornii zostało ewakuowanych ze swoich domów po tym, jak deszcz poważnie zniszczył klif.

„Burze podkreślają pilną potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa na klifach i zboczach, czego dowodem było zawalenie się balkonu zwróconego w stronę klifu na prywatnej posesji na ulicy IV dziś rano” – stwierdziła pani Capps w oświadczeniu. oświadczenie.

Katie Hawkinson7 lutego 2024 o godzinie 02:00

1707269427

„To był bałagan”: mieszkańcy Los Angeles sprawdzają zniszczenia spowodowane historycznymi burzami w Kalifornii

W niedzielny wieczór strażacy zareagowali na gęsty strumień gruzu w dzielnicy Beverly Crest w Los Angeles, ewakuując siedem domów. Mieszkańcy mówią Mike'a Bedigana „Nigdy wcześniej nie mieli czegoś takiego”.

1707267614

Obejrzyj wirującą atmosferyczną rzekę, która w tym tygodniu spuściła na Kalifornię historyczny deszcz

Katie Hawkinson7 lutego 2024 o godzinie 01:00

1707264014

Obejrzyj: Szalejące powodzie niszczą dzielnice Los Angeles

W poniedziałek widziano powódź przelewającą się przez tunel w Los Angeles w Kalifornii

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Dwie osoby przyglądają się powodziom w Kalifornii

(Prawa autorskie 2024 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone)

W poniedziałek powódź zalała ulicę w dzielnicy Beverly Crest w Los Angeles

(Anatolia za pośrednictwem Getty Images)

W niedzielę powódź zatopiła przyczepy w Petaluma w Kalifornii

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Katie Hawkinson7 lutego 2024 00:00