Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tour de Maccabi, wyścig rowerowy, który przywiezie żydowskich rowerzystów do Polski, Słowacji i Węgier

Kolarze Tour de Maccabi przejadą przez Polskę, Słowację i Węgry, aby zwiedzić zabytki żydowskiej historii.

„Rozpoczynający się w Polsce, a kończący na Węgrzech, 600-kilometrowy Tour de Maccabi zabierze amatorów żydowskich rowerzystów z całego świata na wyjątkowy wyścig rowerowy przez tereny przesiąknięte żydowską historią”.

Maccabi z dumą ogłasza pierwszy w Europie Tour de Maccabi, wyścig rowerowy i wyprawę rowerową. Najnowszy dodatek do międzynarodowego kalendarza Maccabi pojawi się w sierpniu 2023 roku. 10-dniowy Tour de Maccabi rozpocznie się w Krakowie 13 sierpnia 2023 r. i przemierzy Słowację i Węgry, a zakończy się rykiem. Największa synagoga Europy w Budapeszcie.

„Nigdy nie było czegoś takiego w historii Maccabi” – powiedział dyrektor imprezy Andrew G. Powiedział Szabo, który jest medalistą Maccabi Europe i zapalonym kolarzem długodystansowym.

Rowerzyści będą przemierzać tereny przesiąknięte żydowską historią we wszystkich trzech krajach. Na każdym etapie organizatorzy przeznaczają odpowiednią ilość czasu na wydarzenia kulturalne i krajoznawcze. Trasa rozpoczyna się 12 sierpnia 2023 r. ponurym upamiętnieniem w Auschwitz. Oficjalny wyścig rozpoczyna się dzień później w mieście miłości, Krakowie. Jeźdźcy przejadą przez dawne sztetle i urokliwe polskie wsie do Nowego Sącza i Bardejowa. Czterodniowi jeźdźcy przemierzają słowackie Beskidy w trzy krótkie, ale wymagające dni, aby odwiedzić żydowskie zabytki, cmentarze i muzea. Wjazd na Węgry jest obchodzony podczas szabatowych świąt w Mat i Botrogerestur, ważnych miejscach historii chasydów. Po trzech dniach na węgierskich równinach kolarze dotrą do mety w Budapeszcie.

Nieobce są międzynarodowe przygody społeczne, twórca Rajdu Budapeszt-Bamako, pan. Szabo dodał: „Stworzyliśmy trasę, która jest sportowo wymagająca dla profesjonalnych jeźdźców, a jednocześnie oszałamiająca wizualnie i wzbogacająca kulturowo dla poszukiwaczy przygód społecznych”.

Wycieczka jest otwarta dla uczestników ze wszystkich krajów, a ponad 50 lokalnych firm Maccabi wyraziło już zainteresowanie wysłaniem jeźdźców. Rejestracja wstępna jest już otwarta online http://www.TourDeMaccabi.com . „Naszym celem jest odtworzenie atmosfery koleżeństwa i wspólnej radości, która jest podstawą każdego wydarzenia Maccabi” – powiedział Pan. Sabo dodał.

READ  Polska otrzymuje medalową tabelę drugiego dnia Mistrzostw Europy Juniorów 2022

Tour de Maccabi zachęca grupy i jeźdźców do pomocy w ratowaniu, przywracaniu i utrzymywaniu zaniedbanych cmentarzy żydowskich na szlaku wschodnioeuropejskim. „Dobroczynność jest ważną częścią Tour de Maccabi. Głównym zadaniem jest zachowanie naszej historii i uhonorowanie naszych przodków. – powiedział Adam Justin, dyrektor sportowy Maccabi Europe.

Udostępnij artykuł w mediach społecznościowych lub e-mailu: