Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

The Black Hitters rywalizują w turnieju boksu kobiet w Polsce

Czarne Hitters

Spinning

Reprezentacja Ghany w boksie kobiet, Black Hitters, będzie miała szansę zmierzyć się z najlepszymi bokserkami na świecie, gdy w przyszłym miesiącu zmierzą się w 14. Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Boksie Kobiet w Polsce.

Ponad 200 zawodniczek z całego świata zmierzy się w światowym turnieju, który odbędzie się w Gliwicach w dniach 4-11 września na zasadach IBA. W 2022 r. odbędą się zawody w kategoriach junior (15-16 lat), młodzież (17-18 lat) i elita (19+ lat). W przeciwieństwie do ortodoksyjnego formatu pucharowego, organizatorzy gwarantują, że przegrani pierwszej walki odbędą przynajmniej jedną walkę w turnieju B-side. „

Odnowiona narodowa drużyna bokserska kobiet jest gotowa do rozkwitu, gdy w przyszłym roku w Akrze Igrzyska Afrykańskie w 2023 r. przebywają w obozie niemieszkalnym pod opieką bardzo doświadczonego swata i trenera Abdula Rasheeda Williamsa, trenera Wiernego, który wyjeżdża do Europy. horyzont.

Według pierwszego wiceprezesa Ghany Boxing Federation (GBF), Daudy Fuseni, ta i inne inicjatywy są wystarczającym dowodem na to, że obecna administracja, która zajmuje zaledwie osiem miesięcy, jest zaangażowana w odrodzenie amatorskiego boksu wśród wszystkich nieletnich, młodzieży i elit. Zarówno dywizja mężczyzn, jak i kobiet walczą o medale dla Ghany na przyszłorocznych Igrzyskach Afrykańskich w Akrze.

Jeden z takich zespołów, Black Rockets (Junior Men’s Team) jest również zaangażowany we własny obóz niemieszkalny w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata Młodzieży IBA w Hiszpanii w listopadzie, ale Pan. Polska przez kobiecą drużynę, pierwszy raz od wielu lat.

„Od wielu lat zaniedbujemy kobiety, ale odradzamy się na wszystkich poziomach, ponieważ na następnych Igrzyskach Olimpijskich i Igrzyskach Wspólnoty Narodów chcemy, aby wiele bokserek rywalizowało, w przeciwieństwie do jednego turnieju, który mieliśmy w Tokio i Birmingham” – powiedział.

„Koncentrujemy się na tym, aby boks stał się sportem numer jeden w Ghanie na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w 2022 roku. Ghana musi zapewnić, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety w boksie zdobędą medale podczas przyszłorocznych Igrzysk Afrykańskich. Konkursy takie jak ten zapewnią naszym dziewczynom bardzo potrzebną ekspozycję i doświadczenie w rywalizacji ”- dodał GBF Capo.

READ  Ceny domów w Polsce | Prognozy dla rynku mieszkaniowego

Trener Black Hitters, Abdul Rasheed Williams AKA Trener Hope, również jest zainteresowany tą perspektywą.

„Walka z różnymi typami przeciwników z różnych krajów wyostrzy i poprawi ich umiejętności, a oni nauczą się, jak przygotować się na wszystko, co wydarzy się w ciągu tych kilku minut na ringu z doświadczonymi bokserami w wielkich meczach” – powiedział trener Believer.

„Jesteśmy wdzięczni za wsparcie kierownictwa GPF i mamy nadzieję, że będzie ono kontynuowane, dzięki czemu będziemy mogli rekrutować więcej kobiet do wspierania obecnego zespołu. Im więcej bokserów, tym więcej turniejów możemy wyprodukować tylko dobrych bokserów, aby Ghana była dumna” – dodała. .

Książę Dornu Leigu

Wysyłaj wiadomości na adres [email protected] i przez WhatsApp na +233 244244807
Śledź dalej Wiadomości Ghana W tym dniu Google Aktualności

Pilot