Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tom Polska: Ospress – Natura nigdy nie odchodzi Tom Polska

Popołudnie to ostry, gorący i wilgotny poniedziałek. Moją uwagę przykuł ogromny wypadek, jak uderzenie wody w skałę 20 metrów dalej. Siedząc na szparagach z rozpostartymi skrzydłami, obiad był zbyt duży, by spać. Wyraz jego twarzy brzmiał: „Cóż, cholera, co teraz”. Kilka sekund później wypuścił rybę i odleciał.

Byłem naturalnie ślepy na drzewa i sfotografowałem szparagi siedzące w wodzie. Na pierwszym planie znajdowały się skalne ławice lilii pajęczych. To najbardziej wyjątkowe zdjęcie, jakie zrobiłem. Zrobiłem ujęcie jego pustych lalek, gdy odleciał.

„Chłopcze, twoje oczy są większe niż twój brzuch.” Babcia Polka mówiła mi, żebym na talerzu nie za dużo jedzenia. Cóż, bystre oczy Aspray’a były zbyt duże jak na jego tony podczas tego nurkowania, ale po kilku minutach zobaczyłem cień ptaka krążący, krążący, a potem opadający. Wpadł do Broad River w Anthony Scholes, ale nie mogłem go zobaczyć. Drzewa były w drodze. Słyszałem, że wpadł do wody, ale nigdy nie widziałem, czy jest w nim ryba. Zjadłem w tym czasie obiad.

Trzy razy gołąb jastrzębia obok mnie. Miałam okazję go sfotografować tylko raz. Byłem zdziwiony, że jego skrzydła byłyby zbyt ciężkie do podnoszenia, gdyby siedział w wodzie, ale skrzydła Ospreys, jak się dowiedziałem, nadawały się do podnoszenia w wodzie. Jego odcienie, które są tak ostre jak brzytwy, mają paski kleju. Kiedy spray złapie rybę, nie ucieknie, chociaż nawet jeśli zostanie wypuszczony, wybaczy mu jego ciężar.

W ten upalny poniedziałek przeszywający gwizd dwóch aspirantów rozbrzmiewał raz za razem. Polują na płytkie ławice. Mogłem ich widzieć cały dzień. Te drapieżniki, te jastrzębie, nie jedzą niczego poza rybami i zjadają je natychmiast. Szkoda, że ​​ryby mogą być zjadane żywcem od wody do nieba, ale to naturalne. Jest bezwzględna.

READ  Grupa Lulu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozwija się dalej w Europie, otwierając centrum w Polsce

Szukam aspirantów, gdy jestem w pobliżu wody. Może to być słone bagno, rzeka, staw lub jezioro. Niezapomniany widok bielika, różnych jastrzębi, szparagów i latawca połkniętego, a zwłaszcza majestatycznego ptaka drapieżnego. Mimo to Asprace przyciąga moją uwagę bardziej niż wszyscy wymienieni konkurenci. Hipnotyzujące jest oglądanie ich zstępujących z nieba.

Wiosną wracam do domu i widzę duży patyk na Krzywym Moście. Wiem, że budują gniazda i wychowują od jednego do trzech, czasem czterech piskląt. Słowo do mędrców. Nie rzucaj liny, sznurka i żyłki. Pozbądź się go w bezpieczny sposób. Rybołowy zbudują swoje gniazdo za pomocą sznurka i nie tylko, a nogi piskląt mogą utknąć, uniemożliwiając im opuszczenie gniazda. Będą głodować.

Takie piękne ptaki, te jastrzębie podtrzymują życie. Nie mogąc pływać więcej niż metr nad powierzchnią wody, często spryskuje płytką, głęboką wodą, gdy ryby idą do ławicy blisko powierzchni. Woda na zewnątrz mojej żaluzji jest płytka. Lilie miały swój własny pokaz, kiedy ten cudowny ptak wpadł do środka.

Nienawidziłem opuszczać tego pokazu lotniczego, ale dowiedziałem się, że gdzieś pod rzeką Brad były rany kłute u dużej ryby, a gdzieś w powietrzu świeżo upolowano głodne szparagi iz natury nigdy się nie poddała.

Tom Poland jest autorem 12 książek i ponad 1000 artykułów w czasopismach. Na południe od gazet w Georgii i Południowej Karolinie pisze cotygodniowe artykuły o mieszkańcach, tradycjach, sposobie życia i zmieniającej się kulturze, a także często opowiada o grupach w Południowej Karolinie i Georgii. Odwiedź polską stronę internetową pod adresem tompoland.net Lub napisz do niego na [email protected].