Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tencent przejmuje 1C Entertainment Group

Tencent jest podobno w trakcie przejęcia polskiej rosyjskiej grupy deweloperskiej i wydawniczej 1C Entertainment.

gra obserwatora świata Raporty (przez gry online), że ewentualne przejęcie było monitorowane w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów stronie internetowej. Spółka zależna Tencent, Proxima Beta Europe, będzie bezpośrednim przejęciem 1C Entertainment. Ponieważ żadna z zaangażowanych stron nie wydała żadnych ogłoszeń, szczegóły dotyczące transakcji są ograniczone, w tym jak blisko będzie transakcja.

1C Entertainment pracuje nad King’s Bounty II, Jest znany z Królewska nagroda Seria, Direlicts Deep Sky, IL-2 Stormovic, Men of War, i kosmiczni strażnicy Seria.

Specjalizują się również w wydawaniu gier z największych studiów w Rosji. W tym Activision Blizzard, Bethesda, Take-Two Interactive, Ubisoft, Warner Bros. Interaktywna rozrywka. w 2018 roku, Forbes Rosja Podał, że osiągnął 12% obrotów wszystkich rosyjskich franczyz.

Za pośrednictwem 1C Entertainment Group inne produkty i usługi obejmują aplikacje i oprogramowanie biznesowe, usługi w chmurze, usługi dystrybucji cyfrowej, akcesoria do gier fizycznych, programowanie, testowanie i lokalizację.

Portfel Tencent obejmuje własność Riot Games, spółki macierzystej Sumo Digital, 80% Grinding Gear Games, 40% Epic Games, 29% Funcom, 5% Activision Blizzard, 5% Ubisoft i 5% In Paradox Interactive , oraz „duża inwestycja” w PlatinumGames, większościowy udział w Klei Entertainment, głównym udziałowcu Marvelous, oraz mniejszościowy udział w Dontnod Entertainment.

Tencent podobno negocjował z Komitetem Bezpieczeństwa Narodowego USA, aby utrzymać swoje inwestycje w amerykańskie firmy Epic Games i Riot Games. Niemiecki punkt sprzedaży poinformował ze swoich źródeł, że Tencent starał się przejąć Crytek; Co mogłoby również dać im dostęp do zachodnich symulatorów wojskowych stworzonych przez dewelopera.

W ostatnich wiadomościach stracił prawie 60 miliardów dolarów na wartości akcji; Po tym, jak dziennik ekonomiczny chińskich mediów państwowych opisał gry online jako: „Opium mojej duszy”.

zdjęcie: Królewska nagroda II (przez para)

READ  Rita Moreno opowiada o powtórce „West Side Story” i chwali „niesamowitą” nową Anitę