Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Technologia kosmiczna to nie tylko wystrzeliwanie rakiet. Istnieje wiele innych rzeczy, które pomagają ratować życie”.

Mani Thori, lider rozwoju rozwiązań kosmicznych i satelitarnych w AWS, rozmawiał z panelem wybitnych ekspertów kosmicznych w ramach Światowego Tygodnia Kosmicznego, w którym Izrael po raz pierwszy aktywnie uczestniczył w zeszłym tygodniu

Yafit Ovadia 10:1411.10.21

Światowy Tydzień Kosmosu był obchodzony w ciągu ostatniego tygodnia w ponad 95 krajach na całym świecie, w tym w Izraelu. Światowy Tydzień Kosmosu to międzynarodowe święto nauki i technologii oraz ich wkładu w poprawę ludzkości. Izrael, który organizuje własne, tygodniowe wydarzenie upamiętniające zabójstwo pierwszego izraelskiego astronauty Ilana Ramona, po raz pierwszy aktywnie uczestniczył w tym wydarzeniu, organizując tydzień wykładów i zajęć, gromadząc ekspertów z całego świata i rządowy przemysł lotniczy.

W ekskluzywnej sesji kilka wybitnych ekspertek kosmicznych z Brunei, Australii, Singapuru, Izraela i Stanów Zjednoczonych omówiło swoje wyzwania i osiągnięcia w pracy w sektorze technologii kosmicznych, a także przyszłość rozwijającego się przemysłu.

Więcej kobiet chce dołączyć do branży technologii kosmicznych (ilustracja). Zdjęcie: Shutterstock

„Australijska agencja kosmiczna jest bardzo nowa i została założona dopiero w 2018 roku. Nie miałem doświadczenia w nauce rakietowej – tylko w oprogramowaniu i prawie przypadkowo dołączyłem do Amazon Web Services. Manny Thori, lider rozwoju kosmicznych i satelitarnych rozwiązań w AWS, powiedział. niski odsetek kobiet zajmujących się naukami ścisłymi, technologią, inżynierią i matematyką (STEM) jest wszechobecny i uważam, że kobiety są nadal niedostatecznie reprezentowane we wszystkich częściach sektora kosmicznego, który obejmuje tylko jedną piątą kobiet”. . „Kobiety nie mogły chodzić po księżycu, ponieważ garnitury nie zostały zaprojektowane dla kobiet. Kiedy nas nie ma, nie tworzymy dla nas dobrego środowiska w przyszłości. Musimy mieć pewność, że tworzymy środowisko, w którym możemy Nie chcesz być na konferencji, na której jesteś jedną. Tylko od kilku kobiet. „Od początku chcesz się zaangażować” – wyjaśniła, dodając, że technologia kosmiczna ma podwójne możliwości, mówiąc, że „ludzie nie rozumieją, jak naprawdę pomagają nam technologie teledetekcji i wykrywania przestrzeni kosmicznej. Korzystamy z map GPS, które pomagają nam nawigować podczas jazdy, oraz teledetekcji w celu wykrywania pożarów, burz i pogody przez kilka następnych godzin. Technologia kosmiczna to nie tylko wystrzeliwanie rakiet: istnieje wiele innych rzeczy, które pomagają nam w codziennym życiu. ”

READ  Czy NASA może przekonać Rosję do wsparcia planów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? | Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Dr Sandra Kaufman, która pochodzi z Kostaryki, a obecnie jest zastępcą dyrektora Działu Nauk o Ziemi NASA, szczegółowo opisała swoją pełną wyzwań podróż. Chciała studiować elektrotechnikę w swoim ojczystym kraju, ale w tych programach nie było kobiet. Złożyła podanie o obywatelstwo amerykańskie i awansowała. Obecnie nadzoruje pełen zakres działań związanych z nauką o Ziemi. „Ludzie nie rozumieją, że prawdziwym powodem, dla którego lecimy w kosmos, jest dla dobra ludzkości, aby móc obserwować Ziemię z punktu widzenia kosmosu” – wyjaśniła. „Pracując w tym sektorze jako kobieta, musisz być trochę lepsza. Mówienie kobietom na studiach, że mogą studiować nauki ścisłe, technologię, inżynierię i matematykę (STEM) nie jest pomocne, muszą zacząć w szkole podstawowej. Kiedy tylko zobaczę nowa kobieta w moim zespole lub widzę ją walczącą na spotkaniu Zatrzymuję się i mówię: Czy możemy słuchać tego, co mówisz? Musimy trzymać te drzwi otwarte dla kobiet idących za nami i pomagać im w jakikolwiek sposób. Móc.”

Lynette Tan, dyrektor generalny Singapore Aerospace & Technology Limited, dodała: „Naprawdę musisz trzymać się swoich marzeń i próbować. Praca jako kobieta w azjatyckim środowisku jest również trudna, komentując, że kobiety często nie czują się komfortowo zabierając głos ze względu na kulturę. nawyki zachowania konserwatywnego, ale ważne jest, aby spróbować. Lh Suk Yee, starszy dyrektor w Asia Pacific Customer Success w Singapurze, szczegółowo opisuje swoją podróż, która rozpoczęła się ścieżką akademicką w zakresie technologii geoprzestrzennych, która przyniosła jej pracę w Singapore Land Authority. , miała kontakt z technologiami teledetekcji i mapowania. Na swoim stanowisku kierowniczym zauważyła, że ​​kluczowe znaczenie ma ćwiczenie empatii, logiki i oryginalności. wychowanie trenera, a nie mikromenedżera. Ważne jest, aby spróbować mówić: bądź odważny, odrób pracę domową. Wtedy, gdy już nabierzesz pewności siebie i zaczniesz mówić, ludzie będą słuchać”.

READ  NASA podała, że ​​misja Dragonfly o napędzie atomowym na Tytana, księżyca Saturna, została opóźniona do 2028 roku

Inbal Kris, szef innowacji w Missile and Space Systems Group Israel Aerospace Industries Group, który nadzorował misję Beresheet, a teraz ściśle współpracuje z misją przylatującego izraelskiego astronauty Eitana Stepa, lecącego na Międzynarodową Stację Kosmiczną w 2022 roku, stwierdził, że „Konstrukcja była pierwszym izraelskim statkiem kosmicznym na Księżyc i jednym z najtrudniejszych programów, jakie prowadził”. Była szefową zespołu zajmującego się montażem statku kosmicznego i kierowała działem dowodzenia i kontroli kosmosu. Zauważyła, że ​​„ta misja była śmiała i wymagała dużej odwagi”. Jeśli chodzi o zachęcanie młodych kobiet do uprawiania tych dziedzin, wspomniała, że ​​Instytut Sztucznej Inteligencji organizuje specjalny program dla uczennic szkół średnich, które współpracują z młodymi inżynierkami w ramach sześciotygodniowego programu i wspólnie pracują nad projektem.

Inbal Kris, który będzie nadzorował eksperymenty, które następny izraelski astronauta zabierze ze sobą na Międzynarodową Stację Kosmiczną, przemawia na konferencji.  Zdjęcie: Fundacja Ramona Inbal Kris, który będzie nadzorował eksperymenty, które następny izraelski astronauta zabierze ze sobą na Międzynarodową Stację Kosmiczną, przemawia na konferencji. Zdjęcie: Fundacja Ramona

Wreszcie Siti Noor Azza Abdelaziz, wiceprezes wykonawczy Network Integrity Assurance Technology, z małego azjatyckiego muzułmańskiego kraju Brunei, przypomniał, jak Europejska Agencja Kosmiczna utworzyła oddział w swoim małym kraju, pomagając jej zbudować pierwszego satelitę teledetekcyjnego. których dane byłyby istotną wartością dla wielu. Staramy się również stymulować sektor edukacyjny, szczególnie zachęcając dziewczęta do uprawiania tych dziedzin. W Brunei w branży technologicznej jest tylko kilka kobiet. Chcemy zachęcić start-upy i sektor prywatny do tworzenia większej liczby technologii w obszarach takich jak zmiana klimatu i przekonać decydentów do korzystania z tego z ważnych powodów, takich jak bezpieczeństwo i nie tylko. Poszukujemy również inwestorów i VC zainteresowanych rynkiem globalnym. Nasz ekosystem jest pełen partnerstw i współpracy – o to właśnie chodzi w kosmosie” – powiedziała, kończąc na pozytywnym tonie: „Jeśli jesteś kobietą w branży technologicznej, powiedz światu, że jest tylko jedna, a będziesz by go rozbujać. ”

READ  Nowi nauczyciele: 10 sposobów na zajęcie miejsca w klasie