Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tajwan przekazuje 3,8 miliona dolarów pomocy rozdartej wojną Ukrainie

Tajwan przekazuje 3,8 miliona dolarów pomocy rozdartej wojną Ukrainie

Tajpej, 15 listopada (CNA) Przedstawicielka Tajwanu w Polsce Sharon Wu (吳尚年) podpisała dziś kilka protokołów ustaleń z przedstawicielami ukraińskiego miasta Bucha i kilku organizacji pozarządowych, zobowiązując się do pomocy o wartości 3,8 mln dolarów. .

Wu podpisał umowy podczas drugiej edycji Międzynarodowej Wystawy i Konferencji „Odbudowa Ukrainy” – podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w komunikacie prasowym.

Wystawa i konferencja odbędą się w Warszawie w dniach 14-15 listopada.

Wu najpierw podpisał protokół ustaleń z przedstawicielką ukraińskiego Sojuszu na rzecz Rozwoju Organizacji Pozarządowych, Marią Makivnychuk, aby pomóc w finansowaniu projektu Centrum Przyszłości Ukrainy mającego na celu zapewnienie schronienia czasowo przesiedlonym kobietom i dzieciom.

Następnie Wu podpisał kolejny protokół ustaleń z Yariną Yasenievich z Ogólnoukraińskiego Forum Demokratycznego w celu zapewnienia sprzętu i kursów szkoleniowych online dla wysiedlonych Ukraińców w ramach „Partnerstwa nie pozostawiania nikogo w tyle”.

Wu podpisał także umowę z burmistrzem Busha Anatolijem Fedorukiem na przekazanie 300 000 dolarów na pomoc w odbudowie obiektu sportowego w ukraińskim mieście.

Ponadto Fedoruk podpisał protokół ustaleń z Wu jako członkiem Stowarzyszenia Miast Ukraińskich w celu zacieśnienia współpracy z tajwańskimi gminami.

Następnie Wu podpisał kolejną umowę z Reginą Maistrovą z Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Medycznego Ukrainy o przekazaniu 1,9 mln dolarów na leczenie ofiar oparzeń rannych w toczącej się wojnie rosyjsko-ukraińskiej.

Ostatni protokół ustaleń podpisany przez wysłannika we wtorek został zawarty z Oleksandrem Chomyakiem, szefem ukraińskiej organizacji pozarządowej NO Labels, w którym zobowiązała się ona w imieniu Tajwanu do przekazania kolejnych 1,6 mln dolarów na pomoc w projekcie badań i leczenia PTSD oraz powiązanych badaniach, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło.

Oprócz udziału w dwudniowej Międzynarodowej Wystawie i Konferencji Odbudowy Ukrainy, Przedstawicielstwo Tajwanu w Polsce zorganizowało na wystawie własny pawilon Tajwanu, aby zaprezentować swoje ciągłe wysiłki na rzecz pomocy Ukrainie, podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podało, że do lutego tego roku rząd i obywatele Tajwanu przekazali Ukraińcom 27 ton środków medycznych i 700 ton pomocy humanitarnej.

READ  Tracy L Veleski 1969-2023 | Wiadomości, sport, praca

Według Departamentu Stanu Tajwan przekazał także ponad 41 mln dolarów organizacjom humanitarnym współpracującym z Polską, Czechami, Słowacją i Litwą, aby pomóc w osiedleniu się ukraińskich uchodźców w tych krajach.

(Napisane przez Josepha Yeha)

Koniec/zastępca sekretarza generalnego