Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tajemniczy czarodziej rzuca czar w tej polskiej baśni

Wejście Polski do Oscarów 2021 ”Nigdy więcej śnieguNominacji nie dostał po tym, jak znalazł się na krótkiej liście, ale wciąż rzuca potężne zaklęcie Reżyserka Małgorzata Szumowska współpracuje z wieloletnim współautorem zdjęć i scenarzystą Mishai Englert W tym tajemniczym dramacie, który balansuje zwodniczy kaprys z łagodnym śmiechem, wplata się w „Teorema” Pierre’a Paolo Pasoliniego w swego rodzaju bajkowy spin.

W tym filmie, podobnie jak w filmie Pasoliniego, pozornie piękny mężczyzna spada z nieba do bogatego społeczeństwa, ożywia na chwilę ich ponure życie, po czym błyskawicznie znika. Alec Outgoff ze Stranger Things gra masażystę – po części cherubina, po części placek z mięsem – który zabiera ze sobą hipnotyczne moce z Prypeci, miejsca katastrofy nuklearnej w Czarnobylu, do polskiej dzielnicy bogatych i znudzonych.

Więcej od: IndieWire

Shumovskaya i jej operator, Engleter, współreżyserują tę czarującą wizualnie opowieść, w której występuje ciekawa grupa ludzi, którzy walczą o zdefiniowanie swojego smutku. Zhenia z Utgoff ma moc uzdrawiania – duchowego? Seksualnie? Wszystko, co zostało wymienione powyżej? – Ale jakim kosztem dla niego? Film wykorzystuje realizm magiczny, by po mistrzowsku poruszyć kwestie klas, migracji i zmian klimatycznych.

Napisał: „Zamknij oczy i wyobraź sobie, w co rozwinie się film Jonathana Glazera„ Under the Skin ”, jeśli jego ton będzie bardziej luksusowy niż niepokojący, a bohater nie żeruje na ludziach. Carlos Aguilar dla The Playlist.

Wyłącznie dla IndieWire, sprawdź oficjalny zwiastun filmu poniżej. Lorber Cinema Ten niesamowity wpis do Oscarów zostanie otwarty w lipcu, ale będzie można go zdobyć od 30 kwietnia w ramach Seria filmów BAM Keno Polska.

Zobacz film 30 kwietnia, na nowojorskiej premierze, w ramach Kino Polska. Seria otworzy platformę transmisji strumieniowej online BAM i potrwa do 6 maja. W czwartej edycji serii znalazły się najlepsze nowe prace polskich twórców, którzy przekraczali granice. Cykl prezentowany jest we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku i programowany wspólnie z Tomikiem Smolarskim.

READ  EO: Aktualizacja na żywo najpopularniejszych filmów o osłach

Oprócz „Never Gonna Snow Again”, serial zawiera trzy inne nowojorskie premiery, w tym „Smak Pho” reżysera Marico Bobrika oraz nadchodzący słodko-gorzki dramat „I Never Gonna Cry” Piotra Domalewskiego i Piotra Adamskiego „Eastern Tale”. Zestaw zemsty w nędznej Polsce.

Najlepsze z IndieWire

Podpisano dla Biuletyn IndieWire. Aby uzyskać najnowsze informacje, śledź nas na stronie Serwis społecznościowy FacebookI Świergot, I Instagram.