Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nadchodzi Wybrzeże Komarów „Ozark” | Do zrobienia

Najodważniejszą przygodą aktorską Harrisona Forda był film The Mosquito Coast z 1986 roku, w którym zagrał Allie Fox, ekscentryczną wynalazczynię, która naraża swoją rodzinę na ryzyko, gdy nalega na rozpoczęcie od nowa w dżungli Ameryki Środkowej, gdzie może wprowadzić tubylców do lodu.

To była jedna z jego największych porażek.

Problem z filmem w reżyserii Petera Weira, który jest obecnie transmitowany bezpłatnie na Tubi, polega na tym, że postać Forda wariuje tak szybko, że jego upadek można zgrabnie dopasować do dwugodzinnych ram czasowych. Jedna minuta, to Han Solo. Następnego dnia jest szalony szalony.

Film posuwa się również bardzo daleko, aby widzowie nie pomylili go jako kontynuacji „Poszukiwaczy”. Poczuj się, jakbyś siedział na zajęciach teologicznych z kacem.

Nowa adaptacja bestsellerowej książki Paula Theroux rozwiązuje oba utrudnienia, zmieniając historię w siedmioczęściową pościg, ale nie spiesz się, aby zobaczyć, jak chwiejny bohater się rozpada.

W pierwszych dwóch odcinkach, które w piątek wyemitowano na Apple TV +, rodzina Fox nie mogła nawet dotrzeć do granicy USA.

Nie oznacza to jednak, że lisy nie od razu stają przed trudniejszymi wyzwaniami niż wpadnięcie na jaguara.

Są ścigani z powodów, które na początku nie są oczywiste, przez funkcjonariuszy organów ścigania, w tym rozsądnego agenta, którego zdjęcie to Kimberly Elise.

Wkrótce potem nastąpiły strzały, jadowite ukąszenie węża, susza na pustyni i zabójczy czarodziej piszący książkę pod tytułem Szklana kanapka.

Podobnie jak w przypadku „Breaking Bad” i „Ozark”, niesamowicie fajnie jest patrzeć, jak lisy wykręcają się z niemożliwych scenariuszy, jak Harry Houdini uciekający z kajdan na dnie rzeki.

Ale jedynym wrogiem, którego mogą nie być w stanie pokonać, jest sam ojciec, grany tym razem przez Justina Theroux, a on jest tak niesamowitą obsadą, jak bratanek powieściopisarza.

READ  Dlaczego Henry Cavill odszedł z Wiedźmina?

Tata może być zaradny jako MacGyver, ale jest też przekonany, że jest najmądrzejszą osobą w każdym pokoju. Nie pozwala swoim dzieciom jeść w religijnej restauracji lub mieć telefonu komórkowego, być może dlatego, że postrzega te luksusy jako konkurencję. Chce, żeby ich oczy były skierowane na niego i tylko na niego.

„Nie jesteśmy twoją rodziną, tato” – mówi jego 15-letnia córka Dina (Logan Bulch) po letniej próbie ucieczki. „Jesteśmy twoją publicznością”.

Dina nie jest jedyną osobą, która jest niegrzeczna.

W wersji filmowej żona Foxa, grana przez Helen Mirren, jest równie przydatna jak tępy scyzoryk. W serialu moja mama (Melissa George) jest byłą angielską profesorką, która uczy złych facetów, strzelając kulami w opony ciężarówek w szczepach Fleetwood Mac „Gold Dust Woman”.

Dodanie mocy tej postaci to tylko jedna z wielu zmian, które zaszły na dużym ekranie. Film, który jest bardziej wierny powieści z 1981 roku, zawiera kilka wciągających scen akcji, w tym jedną, w której Ford odpycha intruzów, zamykając ich w gigantycznej maszynie do wytwarzania lodu.

Ale jeśli chodzi o przypływ adrenaliny, wygrywa serial telewizyjny.

Z pewnością fundamentaliści literaccy będą szydzić. To nowe wydawnictwo drastycznie zmienia oryginalne źródło i można podejrzewać, że producenci uderzyli w serial tytułem „Mosquito Coast”, aby zachęcić publiczność.

To może być mistyfikacja, ale mam nadzieję, że zadziała.