Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szara przestrzeń: lekcje dla wynajmujących | wgląd

Wiele tradycyjnych nieruchomości komercyjnych pozostało z nadwyżką powierzchni, a rynek elastycznych powierzchni roboczych wzrósł o 4% w 2020 r. pomimo kolejnych przestojów krajowych. W tym kontekście oczywiste jest, że tradycyjni właściciele mogą skorzystać z wielu wniosków wyciągniętych z rozwijającego się sektora odpornego, co może pomóc im zmienić szarą przestrzeń w okazję do inwestowania we własną, odporną przestrzeń.

Po pierwsze, ponieważ użytkownicy końcowi wymagają od swojego miejsca pracy większej niż kiedykolwiek wcześniej możliwości technologicznych, nie wystarczy już po prostu zapewnienie doskonałej lokalizacji. Co więcej, przestrzenie te muszą być budowane z myślą o dobrobycie pracowników, ponieważ firmy słusznie rozważają swoje podejście do zdrowia psychicznego przed pandemią.

Wreszcie oba te trendy wiążą się z prymatem dopasowania wśród priorytetów najemców, co powinno wyjaśniać, w jaki sposób właściciele sprawiają, że ich aktywa są konkurencyjne na zatłoczonym rynku.

bądź mądry

Ponieważ siła robocza jest teraz bardziej zrelaksowana niż przed pandemią, stare powiedzenie „lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja” jest przestarzałe. Właściciele nie mogą po prostu oczekiwać, że pozyskają najemców na podstawie lokalizacji. Zamiast tego, 82% osób uważa, że ​​niepołączone przestrzenie wkrótce znikną, przyciąganie najemców będzie w coraz większym stopniu polegać na oferowanej technologii.

Operatorzy Flex byli jednymi z pierwszych, którzy się tym zajęli, oferując szereg usług technologicznych, od integracji wideokonferencji w salach konferencyjnych po systemy rezerwacji biur i oprogramowanie do zarządzania przestrzenią roboczą.

nowoczesne biuro

Właściciele obiektów komercyjnych powinni zrobić to samo, inwestując w systemy zarządzania obiektem zdolne do optymalizacji oświetlenia i przepływu powietrza dla zdrowia i komfortu. Co więcej, szybkie i niezawodne połączenie ma kluczowe znaczenie, ponieważ słabe połączenie może kosztować pracowników do 72 minut w ciągu dnia roboczego, podważając bardzo ważne wrażenia użytkownika końcowego.

Zdolności technologiczne mają kluczowe znaczenie dla właścicieli, którzy chcą zamienić swoją nadwyżkę powierzchni w elastyczną ofertę. Intensywna konkurencja na rynku znacznie zwiększa oczekiwania co do jakości rdzeni, a aktywa nie mogą kwalifikować się do tego bardzo ważnego ratingu klasy A, nie mogąc pochwalić się najnowszymi udogodnieniami technologicznymi oraz doskonałą lokalizacją.

READ  Plan Vivid dotyczący zniszczenia ukochanej zielonej przestrzeni

najpierw ludzie

Kolejnym priorytetem dla firm w obliczu pandemii jest upewnienie się, że ich przestrzeń do pracy jest wyposażona tak, aby wspierać dobrostan pracowników. Również tutaj tradycyjni właściciele mogą czerpać inspirację z elastycznej przestrzeni roboczej. Mieszkańcy oczekują teraz, że projekt biura będzie kładł nacisk na dobro ich pracowników, więc właściciele muszą uwzględnić miejsca odpoczynku i wyznaczone przestrzenie wspólne w swoich planach pięter.

Kształtowanie przestrzeni dla maksymalnej współpracy, tworzenia sieci i bardziej elastycznej pracy ma kluczowe znaczenie, ponieważ są to filary kultury korporacyjnej, które firmy muszą odbudować po powrocie do miejsca pracy. Ponad dwie trzecie pracowników, którzy zmienili pracę w 2018 r., zrobiło to z powodu braku możliwości uczenia się na swoich poprzednich stanowiskach, więc firmy muszą działać szybko, aby przywrócić te „chłodne w wodzie chwile”, a także bardziej formalne wydarzenia, które ambitni młodzi zawodowcy bardzo tęsknili.

król komfortu

Niektóre z najlepszych elastycznych ofert są definiowane przez ideę „przestrzeń jako usługa”, co oznacza, że ​​Wi-Fi i inne udogodnienia, oprócz tego, że są w pełni zaprojektowane i wyposażone, są zawarte w jednym pakiecie, który zapewnia przestrzeń gotową do użycia od pierwszego dnia. Dzięki firmom, które ponownie analizują swoje relacje z biurem, właściciele mogą wyróżnić się, oferując bezkonkurencyjny zakres usług obsługiwanych zdalnie.

Ponieważ strategie biznesowe stają się coraz bardziej rozproszone, wciąż jest miejsce na biuro – szczególnie w lokalnych centrach handlowych, gdzie użytkownicy mogą uzyskać dostęp do obiektów rekreacyjnych i związanych z pracą w ciągu około 20 minut od domu.

Przy ponad 90% rynku nadal działającym w tradycyjnym modelu wynajmu, właściciele, którzy wykorzystują przestrzeń jako usługę, mogą pochwalić się istotnymi punktami odróżniającymi od swoich konkurentów.

dodawanie koloru

Ucząc się tych lekcji z elastycznej przestrzeni roboczej i obejmując się konsekwentnie, tradycyjni właściciele nieruchomości CRE mogą dodać trochę koloru do swojej nadwyżki szarej przestrzeni. Ponieważ 90% osób, które pracowały w domu w czasie blokady, opowiadając się za tym, aby pracować na stałe w pewnym zakresie, wciąż istnieje miejsce na znaczny wzrost na rynku elastycznych miejsc pracy.

READ  Odkrycie szczątków dinozaurów w portugalskim parku może być największym odkryciem w Europie w historii | dinozaury

Od przestrzeni roboczej wyposażonej w technologię, przez projekty zorientowane na luksus, po dostępność udogodnień podobnych do gościnności, jeśli chodzi o zwiększanie atrakcyjności ofert biurowych, liczy się to, co jest w środku.

Dostosowując się do większej elastyczności strategii biznesowych po pandemii i inwestując w odpowiednie modernizacje swojej powierzchni, właściciele mogą zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia dojrzałości i stworzenia dochodowej, elastycznej przestrzeni roboczej.

Richard Morris jest dyrektorem ds. technologii w