Świątek z numerem 2 pokonuje Garcię na China Open, a w półfinale zmierzy się z Gauffem

Pekin – Rozstawiona z drugiej pozycji Iga Świątek awansowała do półfinału China Open, pokonując w piątkowym meczu Caroline Garcia z numerem 9 6:7 (8), 7:6 (5), 6:1.

Garcia wygrał pierwszego seta, ale Świątek odpowiedział na początku drugiego seta i prowadził 4:1, a Garcia prowadził 6:5.

Dzięki asyście Świątka w utrzymaniu się w meczu Garcia był dwa punkty od wygranej po prostych setach. Świątek zdobyła jednak dwa ważne punkty, doprowadzając mecz do drugiego tie-breaka, który ostatecznie wygrała.

Następnie Świątek przeszła przez decydującego seta i awansowała do swojego 11. półfinału w sezonie.

„Na pewno było bardzo intensywnie” – powiedział Świątek. „Graliśmy bardzo szybko. Czasem nie było czasu na myślenie i analizy. Cieszę się, że mocno wykorzystałem swoją intuicję. W obu pierwszych setach liczyła się każda piłka. Cieszę się, że udało mi się to osiągnąć w trzecim ustawić.”

Trzecia rozstawiona Coco Gauff przedłużyła swoją passę zwycięstw do 16 meczów, pokonując nr 6 Marię Sakkari 6:2, 6:4 i awansując do półfinału ze Świątkiem.

Dla 19-letniej Amerykanki, która jest niepokonana od porażki w ćwierćfinale z Jessicą Pegulą na początku sierpnia w Montrealu, jest to siódmy półfinał w tym roku.

Ludmiła Samsonowa kontynuowała swoją wspaniałą karierę, pokonując 13. rozstawioną Elenę Ostapenko 6:3, 6:2.

W piątek czołowa rozstawiona Aryna Sabalenka po raz trzeci w tym roku zmierzy się z piątą rozstawioną Eleną Rybakiną. W tym sezonie dzielili dwa finały w Australian Open i Indian Wells, a Białorusinka zdobyła tytuł Wielkiego Szlema w Melbourne.

Mistrzowie z Szanghaju

Rozstawiony z numerem trzecim Holger Rönn przegrał w drugiej rundzie Shanghai Masters ze 122. miejscem Brendonem Nakashimą 6:0, 6:2.

22-letni Amerykanin wykorzystał pięć z 14 break pointów i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo nad graczem z pierwszej dziesiątki. Następnie Nakashima zagra Thomasa Martina Etcheverry’ego lub lokalnego faworyta Zhanga Zhizhena.

READ  Kanadyjski rząd czarteruje loty do Ukraińców uciekających przed wojną | Nanaimo

Inni gracze zmierzający do wyjścia to 11. rozstawiony Alex de Minaur, który przegrał 6:3, 7:5 z 91. rozstawionym Fabianem Marozsanem i 17. rozstawiony Lorenzo Musetti, który przegrał z Hsu Yu Hsiu 6:3, 6. -4.

Martin Fucsovics pokonał rozstawionego z numerem 14 Felixa Augera-Aliassime 7:6 (3), 4:6, 6:3, a Serb Dusan Lajovic pokonał rozstawionego z numerem 23, 6:4, 3:2 Talona Grikspora. Holenderski zawodnik zakończył karierę.

Casper Ruud z numerem 8 był jednym z niewielu rozstawionych, którzy się zakwalifikowali. Pokonał Yoshihito Nishiokę 7:5, 6:0. Jego przeciwnikiem będzie rozstawiony z 29. miejsce Norweg Christopher Eubanks, który pokonał Jannika Hanfmanna 4:6, 6:3, 6:2.

Rozstawiony z numerem dwudziestym Francisco Cerundolo pokonał Mackenzie McDonalda 7:6 (4), 7:6 (5).

Rozstawiony z numerem 1 Carlos Alcaraz i rozstawiony z drugiej pozycji Daniil Miedwiediew rozegrają swoje mecze w drugiej rundzie w sobotę.