Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sulzer, Medmix Wexelberg zezwolił w Polsce na stosunki

Logo zostało zaprezentowane 5 lipca 2019 r. w fabryce Sulzer Mixpac AG szwajcarskiej grupy inżynierskiej Sulzer AG w Hawke w Szwajcarii. REUTERS / Arnd Wiegmann

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Zurych, 16 maja (Reuters) – Szwajcarski zarząd inżynieryjny poinformował, że Sulsar (SUN.S) zawiesi działalność dwóch swoich kancelarii prawnych w Polsce z powodu sankcji nałożonych przez polski rząd na partnera z mniejszości rosyjskiej Victora Wexelberga.

„Jeśli zawieszenie będzie kontynuowane, potencjalny wpływ na sprzedaż zostanie ograniczony do 21 milionów franków szwajcarskich, co stanowi 0,6% całkowitej sprzedaży Sulzer w 2021 roku” – powiedział panel. Dodany W oświadczeniu.

„Polskie sankcje dotyczą mniejszościowego partnera Sulsar, Victora Wexelberga, i chociaż pan Wexelberg nie kontroluje ani nie jest właścicielem żadnej firmy Sulphur, wszystkie prawa ekonomiczne w Sulphur zostały rozszerzone na dwa polskie podmioty Sulsar i firma nie może działać w jakimkolwiek innym kraju lub osobie prawnej.

Szwajcarska firma Medmix (MEDX.S) poinformowała, że ​​zawiesi działalność w swojej bazie produkcyjnej we Wrocławiu w wyniku sankcji nałożonych przez polski rząd na partnera mniejszościowego Wexelberga.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Michaela Shieldsa; Edytowanie przez Rachel More i Jasona Blue

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Polska żałuje, że Biden nie spotkał się podczas podróży z przywódcami Europy Wschodniej