Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Strzelanie do bizona: prezydent Biden wzywa wszystkich Amerykanów do wyrzeczenia się „trucizny” białej supremacji | Wiadomości z USA

Joe Biden wezwał wszystkich Amerykanów do odrzucenia „trucizny” białej supremacji w następstwie masowych strzelanin w amerykańskim supermarkecie z motywami „rasowymi”.

Prezydent USA i Pierwsza Dama złożyli wyrazy szacunku na tymczasowym pomniku po śmiertelny atak W sklepie i wokół niego w Buffalo.

Biden i jego żona Jill spotkali się z rodzinami 10 ofiar, które były czarne, a także z ratownikami i lokalnymi urzędnikami.

Para złożyła bukiet kwiatów pod pamiątkowymi kwiatami, świecami i listami kondolencyjnymi przed sklepem Tops w stanie Nowy Jork.

Trzech innych zostało rannych w masakrze w minioną sobotę, która według policji była „motywowana rasowo”.

zdjęcie:
Prezydent Joe Biden i Pierwsza Dama Jill Biden składają hołd 10 osobom zabitym w masowej strzelaninie w Buffalo

W przemówieniu w Buffalo Biden potępił „truciznę” białej supremacji, mówiąc: „W Ameryce zło nie zwycięży, obiecuję. Nienawiść nie zwycięży, biała supremacja nie będzie miała ostatniego słowa”.

„Teraz nadszedł czas, aby ludzie wszystkich ras i wszystkich środowisk opowiedzieli się za większością w Ameryce i odrzucili białą supremację” – dodał.

Prezydent odnotował również masowe strzelaniny w ostatnich latach w Charleston w Południowej Karolinie, El Paso w Teksasie, Pittsburghu w Pensylwanii, a także w zeszłym tygodniu w Dallas.

„Działania, które widzieliśmy w tych nienawistnych atakach, reprezentują nienawistne opinie mniejszości. Nie możemy pozwolić, aby zniekształcili Amerykę, prawdziwą Amerykę. Nie możemy pozwolić, aby zniszczyli duszę narodu”.

Joe Biden odwiedza scenę strzelania do bawołów.  Zdjęcie: AP
zdjęcie:
Biden odwiedza miejsce strzelaniny w supermarkecie Buffalo. Zdjęcie: AP

Czytaj więcej:
„bohaterski” ochroniarz i kupujący są wśród 10 wymienionych ofiar
Rewolwerowiec transmituje na żywo „motywowaną rasistami” masową strzelaninę

W sobotę młody mężczyzna uzbrojony w karabin szturmowy zaatakował czarnoskórych w najbardziej śmiertelnym rasistowskim ataku w Stanach Zjednoczonych od czasu objęcia urzędu przez Bidena w 2021 roku.

Władze wzywają imię Akt „brutalnego ekstremizmu” motywowany nienawiścią rasową.

Biden powiedział, że napastnik był motywowany „nienawiścią, która za pośrednictwem mediów i polityki doprowadziła do radykalizacji gniewnych, zaginionych i odizolowanych osoby za pośrednictwem Internetu w błędne przekonanie, że zostaną zastąpione… przez ludzi, którzy nie wyglądają jak oni ”.

READ  UE zgadza się zmusić korporacje międzynarodowe do ujawniania podatków, zwiększając presję na Wielką Brytanię | unikanie podatków

Teoria zastąpienia jest rasistowską ideologią, która twierdzi, że biali są celowo „zastępowani” przez imigrację.

Payton Gendron w policyjnym strzale
zdjęcie:
Payton Gendron nie przyznał się do morderstwa bawołów

18-letni zwolennik białej supremacji Payton Gendron został aresztowany w supermarkecie i oskarżony o morderstwo z premedytacją. Nie przyznał się do winy.

Doniesiono, że przed strzelaniną Gendron umieścił w Internecie kazania pełne rasizmu i antysemityzmu.