Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wstępne wyniki wskazują, że celowe lądowanie spowodowało katastrofę chińskiego samolotu, w której zginęło 132 osoby

Wstępne wyniki wskazują, że celowe lądowanie spowodowało katastrofę chińskiego samolotu, w której zginęło 132 osoby

Wydaje się, że nagły udział ludzi w kontroli samolotów spowodował, że samolot linii China Eastern zatonął niemal pionowo w górach południowych Chin w marcu, zabijając wszystkich 132 na pokładzie, według wstępnych ustaleń władz USA prowadzących dochodzenie w sprawie wypadku.

Wyniki pochodzą częściowo z informacji uzyskanych z rejestratora parametrów lotu Boeinga 737, znanego jako „czarna skrzynka”. Dziennik Wall Street wzmiankowanyPowołując się na nienazwane źródła zaznajomione z amerykańskim śledztwem.

„Samolot zrobił to, o co prosił ktoś w kokpicie” – powiedziała jedna osoba. czasopismo.

Chińscy urzędnicy prowadzący śledztwo w sprawie katastrofy nie wskazali żadnych widocznych problemów mechanicznych lub lotniczych. Regulatory powietrza i Boeing nie pracują nad żadnymi nowymi wskazówkami bezpieczeństwa ani ostrzeżeniami związanymi z wypadkiem.

Lot China Eastern był Boeingiem 737-800, powszechnie używanym samolotem z jednym z najlepszych wyników w zakresie bezpieczeństwa w lotnictwie komercyjnym.

„Ten rodzaj nurkowania w pionie, bez wezwania radiowego od jakiegokolwiek personelu pokładowego, może wyraźnie wskazywać na działalność człowieka, aby to się stało”, doradca ds. bezpieczeństwa lotu i były członek Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) John Goglia FlightGlobal powiedział w kwietniu. „Nikt nie może wymyślić sytuacji awarii mechanicznej, która spowodowałaby, że samolot zachowywałby się w taki sposób”.

Podsumowując, ustalenia te wskazują, że jeden z pilotów samolotu mógł spowodować lądowanie lub ktoś włamał się do kokpitu i to zrobił, chociaż oficjalne oświadczenia w sprawie śledztwa potwierdziły, że śledztwo nadal trwa.

Chińska Administracja Lotnictwa Cywilnego nie określiła jeszcze ostatecznej przyczyny katastrofy, a China Eastern powiedział wcześniej, że pilot, który latał samolotem, był w dobrym zdrowiu fizycznym, emocjonalnym i finansowym.

Chińscy urzędnicy powiedzieli również, że lot China Eastern nie wysłał żadnych sygnałów alarmowych przed katastrofą, a komunikacja między statkiem a kontrolą ruchu lotniczego nie wskazywała na nic nienormalnego przed katastrofą, co poddaje w wątpliwość penetrację kokpitu.

READ  Boris Johnson: Afganistan nie powinien stać się „wylęgarnią terroryzmu”

Zakończyli wstępne sprawozdanie z dochodzenia w sprawie incydentu, ale nie ujawnili jego pełnej treści.

Na miejscu katastrofy nie znaleziono żadnych ocalałych, a czarna skrzynka samolotu została odzyskana kilka stóp pod ziemią.

Śledztwo jest najnowszym śledztwem w sprawie bezpieczeństwa samolotu Boeinga po tym, jak awaria systemu sterowania lotem doprowadziła do kilku śmiertelnych wypadków na pokładzie Boeinga 737 Max, następcy 737-800.