Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

stoisko z pierogami, kawa z brązową skórką i miejsce na odsprzedaż rodziny alfa; Aktualizacja pierogów Ixxa i Dana

Nowe stoisko z pierogami w US Steel Yard w centrum Gary zamieniło każdy domowy mecz Gary South Shore RailCats w Pierogi Fest, zwłaszcza w środowe pierogi za dolara.

Franczyza wzdłuż pierwszej linii bazowej prawego pola sprzedaje trzy pierogi ziemniaczane z maślaną cebulą i kwaśną śmietaną za 5 USD i pięć za 8 USD. Ponadgabarytowe pierogi to tylko 1 $ w każdą środę.

Jest to jedna z wielu opcji koncesji w parku, w tym hot dogi, polska kiełbasa, tacos, tacos na spacer i Ben’s Soft Precles. Browar 18th Street, z lokalizacjami w Hammond i Gary’s Miller, przejął w tym sezonie dawną lokalizację Devil’s Trumpet po zamknięciu browaru w Hobart. Serwuje popularne piwa rzemieślnicze z 18th Street, takie jak Candi Crushable, a także ograniczone menu obejmujące kanapki z szarpaną wieprzowiną.

Noc Dollar Pierogi w środy to tylko jedna z wielu cotygodniowych promocji w tym sezonie, w tym specjalne koktajle za 5 USD w Fun Sunday, hot dogi, popcorn i orzeszki ziemne za 15 USD w AYCE Monday i tacos za 3 USD. we wtorki taco i lokalne piwo za 3 dolary na spragnione czwartki.

Ludzie też czytają…

Zamknięte

Righteous Ribs zamknął restaurację w The Steel Yard w centrum Gary i obecnie działa jako mobilna firma oferująca grillowanie na podwórku i imprezy specjalne.

Pochodzący ze wschodniego Chicago lokal Righteous Ribs serwuje żeberka, żeberka, mostek, indyka, skrzydełka i inne podstawowe produkty z grilla. W 2020 roku przejął dawną przestrzeń R&R Sports Bar & Grill w niższej lidze baseballowej. Pierwotnie był domem Bennigan’s, kiedy Steel Yard został po raz pierwszy otwarty jako główny projekt przebudowy śródmieścia w 2002 roku, ale ta ogólnokrajowa siedziba już dawno utknęła w martwym punkcie Restauracja łańcuch z biznesu.

Odnowiony

Również w wiadomościach dotyczących pierogów Dan’s Pierogies w centrum Highland całkowicie odnowił jadalnię, aby nadać jej „nowy, optymistyczny” wygląd. Artysta Ochoart stworzył spersonalizowany mural z antropomorficznymi pierogami służącymi jako maskotka Dan’s Pierogies. Malowidło ścienne przedstawia historię polskiej restauracji, której początki sięgają 1998 roku.

Dan’s Pierogies sprzedaje pierogi i inne polskie potrawy na kolację przy 2945 Jewett Ave, a także oferuje mrożone pierogi do zabrania do domu. Robi też pop-upy i jest szczególnie znany z corocznego Festiwalu Pierogów w Whiting, gdzie co roku w lipcu rysuje jedne z najdłuższych linii.

Otwiera się

Kawa Brown Skin wkrótce dostarczy mojej sąsiadce dawkę kofeiny.

Nowa kawiarnia znajduje się pod adresem 1921 W. 25th Ave. W sąsiedztwie supermarketu Fresh Market przy zjeździe Grant Street z autostrady Borman Expressway. W ofercie znajdą się kawy jednorodne, herbaty liściaste sypane oraz wina z całego świata.

READ  CD Projekt opisuje obecną stabilność Cyberpunk 2077 jako „choroba”

Ceremonia otwarcia zaplanowana jest na poniedziałek, po której nastąpi wielkie otwarcie obejmujące degustacje potraw i napojów, występ zespołu jazzowego oraz ceremonię przecięcia wstęgi.

„Cieszymy się, że możemy zaoferować Gary’emu oryginalne doświadczenia związane z kawą Brown Skin” — powiedziała Shana Tate, pochodząca z Gary’ego i dyrektor generalna Brown Skin Coffee. „Wierzymy, że nasze oryginalne kawy, herbaty sypane i wina zaostrzą apetyty mieszkańców Gary w stanie Indiana. Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom niezapomnianych wrażeń”.

Brown Skin Coffee powstała jako mobilna kawa oparta na tylnej części furgonetki trzy lata temu.

Jej biznes rozwijał się i otworzyła lokal stacjonarny w Brownsburgu w stanie Indiana Środkowa.

Kawiarnia ma na celu zapewnienie autentycznych wrażeń w „zrelaksowanej i eleganckiej atmosferze”, która daje ludziom miejsce do relaksu lub spotkań towarzyskich. Kawiarnia zawiśnie na ścianach prace lokalnych artystów, gdzie będzie można je sprzedawać. W ciągu tygodnia będą odbywać się regularne imprezy, w tym środy Wine Down i otwarte wieczory z mikrofonem.

Brown Skin Coffee oferuje pełen bar espresso z naparami takimi jak Flat White, Affogato i macchiato. Charakterystyczne napoje to Rolo Latte, Red Velvet Latte, Lavender Matcha Latte i Brown Sugar Babe. Parzy kawę na kilka sposobów, w tym V60, Chemex i French Press.

Opcje bez kawy obejmują MUD/WTR i kombucha.

Kawiarnia oferuje produkty śniadaniowe, takie jak tosty z awokado, śniadaniowe burrito, omlety i kaszę, ciastka i sos, a także kurczak i gofry. Lokal oferuje również rozmaite wypieki, takie jak maślane rogaliki, brioszki, bagietki i magdalenki.

Opcje lunchowe obejmują quesadillas, smażone na powietrzu skrzydełka boogie, bułki BLT, bułki fajita, szynkę i bułki szwajcarskie, sałatki i zupy, takie jak bazylia pomidorowa i zupa z małży z Nowej Anglii.

Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod numer 219-281-2155, odwiedź brownskincoffee.com Lub znajdź firmę na Facebooku.

prawie

Alpha Family Resale pojawi się w Winfield tego lata.

Wkrótce zostanie otwarty sklep z artykułami używanymi i konsygnacyjny przy 10763 Randolph Street.

„Moja żona i ja chcemy pomóc ludziom w tej dziedzinie” — powiedział właściciel Tim Quaker. „Będzie to pierwszy program dla matek i noworodków, których nie stać na rzeczy. Przyjrzeliśmy się sklepowi, który mógłby być źródłem funduszy”.

Obecnie przyjmuje darowizny w swojej lokalizacji Doubletree Plaza w Winfield, w tym samym centrum handlowym, co restauracja Baja, a wcześniej Strack & Van Til firmy WiseWay.

„Właśnie zakończyliśmy prace rozbiórkowe i zajmujemy się malowaniem i instalacją” – powiedział. – Mamy nadzieję, że otwarcie nastąpi pod koniec czerwca lub w pierwszej połowie lipca.

READ  Naczepy chłodnie zamienione w pokoje hotelowe na kółkach

Sklep z odsprzedażą będzie specjalizował się w delikatnie używanej odzieży i artykułach gospodarstwa domowego.

Powiedział: „To używana odzież dla ludzi, którzy chcą czegoś nowego, ale nie przeszkadza im to, że są stare. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak bardzo oszczędzają planetę, aby te rzeczy nie trafiały na wysypisko”. „Możemy znaleźć ludzi, którzy mogą używać tych ubrań. Koszt wszystkiego też rośnie, czy to ceny gazu, czy żywności. Wszystko staje się droższe, więc może pomóc tej społeczności”.

Alpha Family Resale będzie również sprzedawać artykuły domowe, takie jak dekoracje i przybory kuchenne. Nie pomieści większych przedmiotów, takich jak sprzęt AGD czy meble. Ludzie mogą przekazywać artykuły gospodarstwa domowego lub odzież w workach do skrzynki na datki na tyłach sklepu.

„Pomożemy ludziom pozwolić sobie na rzeczy, na które normalnie nie byłoby ich stać” – powiedział. „Ludzie mogą tu przyjść, przeglądać i zobaczyć rzeczy, których wczoraj tu nie było”.

Sklep jest zarejestrowaną organizacją non-profit 501(c)3, która planuje przeznaczyć dochody na cele społeczne.

„Rozmawiamy z powiernikiem miasta, aby znaleźć ludzi, którzy naprawdę potrzebują pomocy, na artykuły dla dzieci lub coś w tym rodzaju” – powiedział. „Kiedy nasze rachunki, czynsz, prąd, cokolwiek, zostaną opłacone, planujemy wspierać programy non-profit”.

Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod numer 219-776-2779, wyślij e-mail na adres [email protected], odwiedź alphafamilyresale.org Lub znajdź firmę na Facebooku.

rozszerzony

Ixxa Coffee Roasters & Plant Shop rozszerzył swoją działalność na dzielnicę Robertsdale w Hammond i po raz pierwszy oferuje miejsca siedzące.

Otworzył kawiarnię i sklep z roślinami przy 1720 Calumet Ave. Tylko w soboty miał patio na świeżym powietrzu i miejski ogród, a ostatnio dodano także sekcję apteki. Wcześniej koncentrował się na branży kawowej na wynos, gdzie rośliny zajmują całą powierzchnię wewnątrz kawiarni.

Została założona w zeszłym roku przez Jose Marina, który pali kawę, i jego żonę Stephanie Mora, która prowadzi sklep fabryczny. Para z Los Angeles dodała miejsca do siedzenia na zewnątrz i ogród po lewej stronie budynku.

„To miejska oaza” — powiedział Marin. „Jest miejski ogród, w którym ludzie mogą zabrać kilka pomidorów do domu na kolację tego wieczoru. Zamierzamy stworzyć jak największą wartość dla klientów i społeczeństwa. Zmierzamy w kierunku miejskiego ogrodnictwa. Ludzie, którzy chcą mieć trochę pomidorów lub ogórki są mile widziane”.

Będą też uprawiać paprykę i zioła na 12 grządkach.

„Są dostępne do bezpłatnej degustacji” – powiedział. „Jeśli chcesz czegoś spróbować, możesz zerwać to z winorośli. Chcemy zachęcić ludzi do jedzenia ekologicznego i uprawiania własnej żywności. Mogą zobaczyć, jak to smakuje prosto z winorośli lub przynieść trochę do sałatki na kolację tego wieczoru. Będziemy mieli wiszące ogrody ziołowe, gdzie ludzie będą mogli zbierać resztki.

READ  Jak Europa reaguje na ukraińskich uchodźców

Patio ma również około 16 miejsc siedzących przy kilku stolikach. Planują mieć muzykę na żywo i gościć różnych artystów na patio przez całe lato. Nadchodzące wydarzenia będą publikowane na jej stronie na Instagramie.

„Mam nadzieję, że będziemy mieli trochę bluesa lub jazzu” – powiedział. „Będziemy również gospodarzami dyskusji na temat ogrodnictwa, zrównoważonego rozwoju, rodzimych roślin i korzyści płynących z rodzimych roślin”.

Ixxa rozszerzyła się również ostatnio o produkty farmaceutyczne.

„Mamy zdjęcia i proszki na nastrój, sen, niepokój, ból, ogólne dolegliwości i wzmocnienie odporności” – powiedział Mora.

Akcje Anima Mundi z Brooklynu.

„Są uzdrowicielami z Kostaryki i rdzennych mieszkańców” – powiedziała. „Pracujemy z tą marką od jakiegoś czasu. Mają zdjęcia i leki, takie jak środki nasenne, łagodzące ból, gdy czujesz się chory, niepokój lub lekką depresję. Mają też produkty, które pomagają umysłowi jak zdrowie poznawcze, jak grzyby takie jak Reishi, Cordyceps lub Lion’s Mane.

Pracują nad włączeniem produktów farmaceutycznych do napojów w kawiarni i zamierzają dodać inne marki w przyszłości.

„Jeśli masz dość wprowadzania chemikaliów do swojego organizmu i tak naprawdę nie wiesz lub nie rozumiesz, co w nim jest, możesz wykorzystać moc natury, ziół i roślin” – powiedziała. „Możesz wyhodować własne lekarstwo w domu. Badamy nalewki ziołowe i uzdrawiającą moc natury”.

Ixxa chce również dodać miejsca do siedzenia w pomieszczeniach, rozszerzyć swoją działalność hurtową, aby obsługiwać więcej restauracji i kawiarni, a także chce oferować subskrypcyjne pakiety kawy, które ludzie mogą zapisać się na lokalnie palone ziarna kawy każdego miesiąca.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani dodaniem przestrzeni na patio” – powiedział Marin. „Stworzymy tę samą atmosferę i energię, siedząc z roślinami w rodzaju miejskiej oazy”.

Niedawno rozszerzono godziny otwarcia do 7:00-15:00 od poniedziałku do piątku, 9:00-17:00 w sobotę i 9:00-15:00 w niedzielę.

Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod numer 219-232-8138 lub odwiedź stronę ixxacoffee.com.

Jeśli chcesz, aby Twoja praca znalazła się w przyszłej kolumnie, wyślij e-mail na adres [email protected].