Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Stellandis nawiązał współpracę z GlobalLogic w celu otwarcia centrum oprogramowania w Polsce

Firma Hitachi Group i lider inżynierii cyfrowej, GlobalLogic, potwierdziła, że ​​utworzy w Polsce nowy ośrodek oprogramowania Vehicle Center Software w ramach nieustannych wysiłków na rzecz pomocy producentom samochodów na całym świecie w opracowywaniu pojazdów definiowanych programowo (SDV).

Inicjatywa jest napędzana przez ciągłą współpracę ze Stellantis, jako globalny producent samochodów i dostawca usług mobilnych, rozwija swoją platformę dla SDV. Nowa faza partnerstwa firm umożliwia Stellantis wykorzystanie swoich możliwości do dostarczania konfigurowalnych otwartych platform pojazdów.

Według niedawnego raportu Goldman Sachs, SDV określą, kto pozostanie konkurencyjny w branży motoryzacyjnej. Pojazdy nowej generacji polegają na oprogramowaniu, które zmniejsza zależność sprzętową i poprawia całe doświadczenie konsumenta, od jazdy po konserwację.

Stellandis, wiodący światowy producent samochodów i dostawca usług mobilnych, wdraża platformy technologiczne nowej generacji, które wykorzystują istniejące możliwości pojazdów połączonych, aby zmienić sposób interakcji klientów z pojazdami. Zmiana przeniesie pojazdy Stellandis do otwartej platformy definiowanej programowo, która bezproblemowo integruje się z cyfrowym życiem klientów i znacznie rozszerza opcje dostępne dla klientów, dodając innowacyjne funkcje i usługi poprzez regularne aktualizacje OTA, które aktualizują pojazdy. Wiele lat po ich wybudowaniu.

„Ponieważ nowe technologie cyfrowe stają się dostępne, infrastruktura wokół i wewnątrz naszych samochodów musi spełniać oczekiwania kierowców” — powiedziała Tara Wachter, wiceprezes ds. architektury oprogramowania i rozwoju w Stellandis. „Dlatego ważne jest dla nas, aby współpracować z partnerem inżynieryjnym, który wybiera najnowocześniejsze możliwości rozwiązań motoryzacyjnych”.

Kliknij poniżej, aby udostępnić ten artykuł

READ  Litwa zwiększa kontrolę graniczną z Polską w sprawie imigracji - First News