Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Stany Zjednoczone ujawniają bombowiec nuklearny, gdy rosną napięcia z Chinami | Wiadomości z USA

Najnowszy, zaawansowany technologicznie amerykański bombowiec nuklearny zadebiutował po latach tajnych prac rozwojowych.

Bombowiec B-21, który będzie mógł przenosić broń konwencjonalną i nuklearną na całym świecie przy użyciu możliwości tankowania w powietrzu na dalekie odległości i w powietrzu, jest częścią odpowiedzi Pentagonu na rosnące obawy dotyczące przyszłego konfliktu z Chinami.

Jest to pierwszy nowy amerykański bombowiec od ponad 30 lat.

Bombowiec został zaprezentowany podczas imprezy w USAF Plant 42 w Palmdale w Kalifornii, gdzie sześć samolotów jest już na różnych etapach montażu.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział: „To nie jest tylko kolejny samolot.

„To ucieleśnienie determinacji Ameryki, by bronić Republiki, którą wszyscy kochamy… Wkrótce będziemy latać tym samolotem, testować go, a następnie wprowadzać do produkcji”.

Każdy samolot, który ma kształt „latającego skrzydła” podobny do swojego poprzednika, B-2, ma kosztować około 729,25 miliona dolarów.

Siły Powietrzne planowały zakup co najmniej 100 samolotów i rozpoczęcie wymiany bombowców B-1 i B-2. Prawie każdy aspekt programu jest skategoryzowany.

Samolot jest częścią wysiłków Pentagonu zmierzających do modernizacji wszystkich trzech filarów triady nuklearnej – która obejmuje pociski balistyczne wystrzeliwane z silosów jądrowych i głowice wystrzeliwane z łodzi podwodnych, ponieważ przechodzi od kampanii antyterrorystycznych w ostatnich dziesięcioleciach, aby sprostać szybkiej modernizacji wojskowej Chin.

obrazek:
B-21 Raider może zmylić radary wroga i przebrać się za inny obiekt

Chiny są na dobrej drodze do posiadania 1500 sztuk broni jądrowej do 2035 roku.

Pentagon powiedział w tym tygodniu w swoim dorocznym raporcie na temat Chin, że zdobycze Pekinu w zakresie wojny hipersonicznej, walki elektronicznej i zdolności kosmicznych stanowią „najważniejsze i systemowe wyzwanie dla bezpieczeństwa narodowego USA oraz wolnego i otwartego porządku międzynarodowego”.

Czytaj więcej:
Myśliwce z Korei Południowej
Rolls-Royce i easyJet testują silnik lotniczy napędzany wodorem

READ  Wiadomości o wirusie Corona na żywo: 4 miliony dodatkowych zgonów w Indiach, jak wynika z badań, a oficjalna liczba ofiar wirusa Corona przekracza 414 000 | wiadomości ze świata

„Potrzebowaliśmy nowego bombowca na miarę XXI wieku, który pozwoliłby nam stawić czoła bardziej złożonym zagrożeniom, takim jak te, przed którymi obawiamy się dzisiaj ze strony Chin i Rosji” — powiedziała Deborah Lee James, sekretarz sił powietrznych, kiedy ogłoszono kontrakt z Raiderem w 2015 r.

Kathy Warden, dyrektor generalna Northrop Grumman, która buduje bombowiec, powiedziała, że ​​B-21 jest „bardzo zaawansowany” w porównaniu z B-2, a postęp w zakresie możliwości komputerowych i materiałów malarskich utrudnia wykrycie.

Wielu analityków obrony twierdzi, że inne zmiany obejmują nowe sposoby kontrolowania emisji elektronicznych – co oznacza, że ​​bombowiec może zmylić wrogie radary i przebrać się za inny obiekt.