Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Putin aprobuje użycie przez Rosję bojowników z Bliskiego Wschodu przeciwko Ukrainie |  Rosja

Putin aprobuje użycie przez Rosję bojowników z Bliskiego Wschodu przeciwko Ukrainie | Rosja

Władimir Putin dał zielone światło dla 16 000 ochotników z Bliskiego Wschodu, którzy mają zostać oddelegowani po stronie wspieranych przez Rosję rebeliantów walczących na Ukrainie.

Ten ruch, nieco ponad dwa tygodnie po tym, jak Putin zarządził inwazję, pozwala na to Rosja Rozmieszczanie zdolnych do walki najemników z konfliktów takich jak Syria bez narażania się na dodatkowe straty wojskowe w Rosji.

Na spotkaniu rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa minister obrony Siergiej Szojgu powiedział, że na Bliskim Wschodzie jest 16 000 ochotników, którzy są gotowi do walki u boku sił wspieranych przez Rosję w separatystycznym regionie Donbasu na wschodzie. Ukraina.

„Jeśli widzisz, że są ludzie, którzy chcą na własną rękę, a nie za pieniądze, przyjść i pomóc ludziom mieszkającym w Donbasie, to musimy dać im to, czego chcą i pomóc im dostać się do strefy konfliktu” powiedział Putin.

Shoigu zasugerował również, aby wyprodukowane na Zachodzie rakiety Javelin i Stinger przechwycone przez armię rosyjską na Ukrainie zostały dostarczone siłom Donbasu wraz z inną bronią, taką jak MANPADS i kompleksy rakiet przeciwpancernych.

„Jeśli chodzi o dostarczanie broni, zwłaszcza tej wyprodukowanej na Zachodzie i która wpadła w ręce armii rosyjskiej, oczywiście popieram możliwość przekazania jej jednostkom wojskowym republik Ługańska i Doniecka” – powiedział Putin. .

„Proszę, zrób to,” powiedział do Shoigu. Wymiana została pokazana w rosyjskiej telewizji państwowej.

Putin powiedział, że „specjalna operacja wojskowa” na Ukrainie jest konieczna dla zapewnienia bezpieczeństwa Rosji. Ukraina twierdzi, że walczy o swoje istnienie, podczas gdy Stany Zjednoczone i ich europejscy i azjatyccy sojusznicy potępili inwazję. Chiny wzywały do ​​spokoju.

Shoigu powiedział, że operacja jest na dobrej drodze do planowania i poprosił Putina o zgodę na użycie bojowników z Bliskiego Wschodu.

Przedstawiciele amerykańskiego wywiadu powiedzieli prawodawcom w czwartek, że Rosja była zaskoczona siłą ukraińskiego ruchu oporu, który odmówił Kremlowi szybkiego zwycięstwa, które, jak sądziła, uniemożliwiłoby Stanom Zjednoczonym i NATO udzielenie znaczącej pomocy wojskowej.

READ  Aspirujący dziennikarz, który przeprowadził wywiad z prezydentem Obamą, zmarł w wieku 11 lat w wieku 23 lat

To budzi niepokój w Pekinie, powiedział dyrektor CIA William Burns. Myślę, że chińskie kierownictwo, prezydent Xi [Jinping] W szczególności jest niestabilny. – Z tego, co zobaczył, po części dlatego, że jego własny rozum najwyraźniej nie powiedział mu, co się wydarzy.

Shoigu powiedział, że zachodnia broń napływała na Ukrainę w „całkowicie niekontrolowany sposób” i że rosyjskie wojsko planuje wzmocnić swoje zachodnie granice po tym, co powiedział, że było tam zgromadzenie zachodnich jednostek wojskowych.

„Sztab Generalny pracuje, prawie gotowy, nad planem wzmocnienia naszych zachodnich granic, w tym oczywiście z nowymi nowoczesnymi kompleksami” – powiedział Shoigu.

Putin powiedział, że pytanie, jak reagować na ruchy państw NATO, wymaga osobnego omówienia.