Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Średnia wartość brytyjskiej rodziny w Wielkiej Brytanii wynosi 8800 funtów rocznie, czyli jest gorsza niż we Francji czy Niemczech.

Średnia wartość brytyjskiej rodziny w Wielkiej Brytanii wynosi 8800 funtów rocznie, czyli jest gorsza niż we Francji czy Niemczech.

Badania pokazują, że niepowodzenie Wielkiej Brytanii w kwestii nierówności i słabego wzrostu w ciągu ostatnich 15 lat sprawiło, że przeciętna brytyjska rodzina, średnio 8800 funtów, stała się biedniejsza niż jej rówieśnicy w pięciu porównywalnych krajach.

„Toksyczna kombinacja” niskiej produktywności i braku wypełnienia luki między nimi Bogaci i biedni W raporcie opublikowanym przez Resolution Foundation stwierdzono, że doprowadziło to do pogłębienia luki boomu z Francją, Niemcami, Australią, Kanadą i Holandią.

Think tank stwierdził, że gdyby Wielka Brytania dorównała średnim dochodom i poziomom nierówności w tych krajach, typowy dochód gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii byłby o jedną trzecią wyższy, a dochód najbiedniejszych o dwie piąte.

Nierówność dochodów – wykres

Jej dyrektor naczelny, Torsten Bell, powiedział: „Wielka Brytania jest bogatym krajem o ogromnej potędze gospodarczej i kulturalnej, ale te mocne strony nie zostały zbudowane na ostatnich rekordach niskiego wzrostu, pozostawiając Wielką Brytanię w tyle za swoimi rówieśnikami.

Stanowi to toksyczną kombinację wysokiej nierówności w Wielkiej Brytanii, która sprawia, że ​​rodziny o niskich i średnich dochodach są znacznie biedniejsze niż ich odpowiedniki w porównywalnych krajach.

Musimy to zmienić, ale nie jesteśmy na dobrej drodze, aby to zrobić. Nie doceniamy rozmiaru naszego relatywnego spadku i nie traktujemy poważnie natury naszej gospodarki ani ilości zmian potrzebnych, aby coś zmienić. To musi się zmienić”.

Raport instytucji – Recession Nation – zbiegł się w czasie z apelami Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego (CBI) i rządowej Komisji Skarbowej o spójną strategię wzrostu.

W liście otwartym do ministrów dyrektor generalny Centralnego Banku Iraku, Tony Duncker, zrobił boczny wymaz Wojna licytacji podatkowych Konserwatywni pretendenci do zastąpienia Borisa Johnsona nakłaniają kandydatów do wykazania, że ​​polityka wzrostu to „więcej niż to”.

Lobby biznesu dodało, że obecnie podstawowym celem polityki podatkowej powinno być zwiększenie inwestycji przedsiębiorstw. „Wzrost, który opiera się wyłącznie na konsumpcji rządu lub gospodarstw domowych, jest skazany na niepowodzenie, szczególnie w czasach wysokiej inflacji i wysokiego zadłużenia”.

READ  Sekretarz Obrony Trumpa: Ostrzegłem Gwardię Narodową przed możliwością zamachu stanu | książki

Średni dochód gospodarstwa domowego – wykres

Dunker powiedział, że gospodarka może wzrosnąć o 700 miliardów funtów w ciągu następnej dekady, pod warunkiem, że rząd wprowadzi „poważną, wiarygodną i odważną” politykę wzrostu.

„Istnieją nagrody w postaci dekarbonizacji, innowacji, handlu, dobrze prosperujących regionów, pracy i zdrowia. Nagrody te można zdobyć, jeśli rząd wykorzysta cztery kluczowe czynniki wzrostu: inteligentne podatki, aby odblokować inwestycje; buduje siłę roboczą na przyszłość; zapewnia stymulujące inwestycje publiczne i sprawia, że ​​rynki wyprzedzają świat”.

Tymczasem Międzypartyjny Komitet Skarbu wyraził zaniepokojenie „cięciem i zmianą” podejścia gospodarczego rządu, ostrzegając przed ryzykiem fragmentacji i braku długoterminowego myślenia po tym, jak jego strategia przemysłowa została zlikwidowana i zastąpiona plan wzrostu. W raporcie stwierdzono, że nie jest jasne, w jaki sposób plan wzrostu był poprawą w stosunku do swojego poprzednika.

Mel Stride, przewodniczący komisji, powiedział: „Mamy nowego kanclerza i wkrótce będziemy mieli nowego premiera. Kontrola wydajności będzie kluczem do pobudzenia wzrostu gospodarczego i pobudzenia większych inwestycji biznesowych w Wielkiej Brytanii. otrzymanych informacji sugeruje, że potrzebna jest większa stabilność i pewność długoterminowej polityki rządowej.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Resolution powiedział, że Wielka Brytania zlikwidowała lukę produktywności z Francją i Niemcami w latach 90. i pierwszej połowie 2000 r., ale od tego czasu luka zwiększyła się z 6% do 16%, co odpowiada 3700 GBP na mieszkańca.

Podczas gdy 10% najbogatszych gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii było bogatszych niż w wielu innych krajach europejskich, brytyjskie gospodarstwa domowe o średnich dochodach były o 9% biedniejsze niż ich francuskie odpowiedniki, podczas gdy najbiedniejsza piąta gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii była o 20% biedniejsza niż ich gospodarstwo domowe. Odpowiedniki francuskie i niemieckie.

Tymczasem ostatni miesięczny wskaźnik zaufania YouGov i Centrum Badań Gospodarczych i Biznesowych pokazał, że słaby wzrost i rosnąca inflacja w ostatnich miesiącach doprowadziły do ​​siódmego z rzędu spadku zaufania konsumentów.