Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Film ze szkoły Ovaldi pokazuje funkcjonariusza zatrzymującego się w poszukiwaniu środka do dezynfekcji rąk i policji uciekającej przed bandytą.

Film ze szkoły Ovaldi pokazuje funkcjonariusza zatrzymującego się w poszukiwaniu środka do dezynfekcji rąk i policji uciekającej przed bandytą.

Siedemdziesiąt siedem minut materiału wideo skompilowanego z masakry w Robb Elementary School w Ovaldi w Teksasie ujawnia atak w czasie rzeczywistym po tym, jak uzbrojony bandyta staranował ciężarówkę przez ulicę, a następnie bez przeszkód wjechał do szkoły, zabijając 19 dzieci i dwóch nauczycieli. Organy ścigania spędziły wyczerpującą godzinę czekając na korytarzu, gdzie w klasie słychać było strzały.

Czterominutowy film został skompilowany z Migawki zostały nabyte za pomocą Austin Stany Zjednoczone A KVUE-TV rozpoczął się od nagrania z monitoringu z zewnątrz szkoły, gdzie bandyta rozbił ciężarówkę, po czym oddał trzy strzały do ​​dwóch mężczyzn na ulicy 24 maja.

Film zawiera również dźwięk nauczyciela podczas rozmowy telefonicznej pod numerem 911, który mówi „Nie widzę tego” i „Dzieciaki biegną”, zanim słychać odgłosy strzałów w kierunku szkoły. Nauczyciel krzyczy: „Zejdź i wejdź do swojego pokoju”.

Nagranie z wnętrza szkoły pokazuje, że strzelec wszedł o godzinie 11.33, że szedł korytarzem z potężnym karabinem. Lewą ręką zwalnia uchwyt pistoletu i odgarnia włosy na bok.

Student na drugim końcu korytarza wygląda zza rogu, gdy bandyta idzie korytarzem. Kilka sekund później rozpętał ostrzał w jednej z sal lekcyjnych.

Według wideo, strzelał z karabinu AR-15 przez dwie i pół minuty. Organy ścigania zgłosiły wystrzelenie ponad 100 pocisków.

Kilku funkcjonariuszy policji było wtedy widzianych wchodzących na szkolny korytarz około trzech minut później, o godzinie 11:36, zgodnie z wideo, gdzie stali przez około minutę.

Policja weszła do Robb Elementary School kilka minut po tym, jak uzbrojony mężczyzna wszedł do środka bez przeszkód i otworzył ogień do klasy czwartej klasy 24 maja. Minęła ponad godzina, zanim oficerowie starli się z nim.

(Austin mąż stanu)

Potem wybuchła strzelanina.

Funkcjonariusze na drugim końcu korytarza, w pobliżu klasy, do której wszedł napastnik, pobiegli z powrotem na drugi koniec korytarza.

READ  Storm Ida: Co najmniej 58 zabitych w wyniku powodzi i huraganów nadal uderza w Stany Zjednoczone | Wiadomości z USA

Bardziej uzbrojeni i opancerzeni oficerowie przybyli i ukłonili się innym oficerom około 19 minut po tym, jak bandyta wszedł do szkoły. Rewolwerowiec wciąż jest w klasie po drugiej stronie korytarza.

Funkcjonariusze są w zbrojach, kamizelkach kuloodpornych i uzbrojonych w karabiny o dużej mocy, wskazując na drugi koniec korytarza. Nie ma funkcjonariuszy zmierzających do klasy.

Około 48 minut po masakrze, podczas gdy funkcjonariusze nadal stoją lub klęczą w korytarzu, strzelec słychać jeszcze cztery strzały.

W pewnym momencie, około 12:30, widać policjanta w kuloodpornej odzieży rozdającego środek do dezynfekcji rąk.

Około 57 minut po tym, jak bandyta wszedł do Robb Elementary School w Ovaldi w Teksasie i zabił 19 dzieci i nauczycieli 24 maja 2022 r., funkcjonariusz używał dozownika środka dezynfekującego do rąk, ponieważ organy ścigania czekały ponad godzinę, aby wejść do klasy i zabić go .

(Austin-Amerykański mąż stanu/KVUE)

Siedemdziesiąt siedem minut później, około 12:50, funkcjonariusze wdarli się do klasy i zabili bandytę. Na korytarzu widać było w tym momencie kilkunastu oficerów, w większości ciężko uzbrojonych.

Nagranie — skompilowane z akt śledztwa, które zawiera nagrania wideo z monitoringu z pobliskiego domu pogrzebowego, nagrania z kamer ciała funkcjonariuszy, dźwięk z rozmów pod numer 911 i funkcjonariuszy rozmawiających ze sobą na korytarzu oraz nagrania z kamery monitorującej sufit w szkolnej sali. poważne zakłócenia w reakcji organów ścigania Prawo, gdy rodziny i przechodnie gromadzili się przed szkołą, błagając funkcjonariuszy o ratowanie ich dzieci.

Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie Steve Macro zidentyfikował szefa policji okręgu szkolnego Pete’a Arredondo jako przywódcę incydentu, którego pan.

Ale wideo pokazuje kilka organów ścigania – w tym funkcjonariuszy z Departamentu Policji w Uvald, a także Texas Rangers i agentów federalnych z US Border Patrol i US Marshal Service – wstrzymujących się w odpowiedzi na starcie z bandytą.

McCro powiedział w swoim zeznaniu na niedawnym przesłuchaniu w Senacie Teksasu, że na miejscu było wystarczająco dużo uzbrojonych oficerów, aby zatrzymać bandytę w ciągu trzech minut po rozpoczęciu strzelaniny.

READ  Siły czeczeńskie podpisują kontrakt z Rosją po odmowie Wagnera | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Amerykański Departament Sprawiedliwości również wszczął równoległe dochodzenie w sprawie reakcji policji.

Udostępnienie materiału filmowego nastąpiło po tygodniach żądań ze strony rodzin ofiar, ocalałych, burmistrza Ovaldiego, gubernatora Grega Abbotta i mediów, aby lepiej zrozumieć niepowodzenia tego dnia, podczas gdy prokuratorzy powołali się na aktywne śledztwo w sprawie masakry w odmowie udostępnienia materiału filmowego . .

Salvador Ramos, lat 18, zamordował 19 dzieci w wieku od 9 do 11 lat, a także dwóch nauczycieli czwartej klasy.

Masakra była najbardziej śmiercionośną strzelaniną od 2012 roku w Szkole Podstawowej Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut, w której zginęło 20 dzieci w wieku od sześciu do siedmiu lat, a także sześciu dorosłych członków personelu.