Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Study: Dłuższa wiza na pracę może skłonić więcej studentów zagranicznych do wyjazdu do Wielkiej Brytanii |  studenci zagraniczni

Study: Dłuższa wiza na pracę może skłonić więcej studentów zagranicznych do wyjazdu do Wielkiej Brytanii | studenci zagraniczni

Badanie wskazuje, że studenci zagraniczni są bardziej skłonni do studiowania w Wielkiej Brytanii, jeśli mają pozwolenie na pobyt i pracę przez trzy lata zamiast dwóch.

Zagraniczni studenci mogą przebywać i pracować w Wielkiej Brytanii przez dwa lata po ukończeniu studiów od lipca zeszłego roku, kiedy to po latach nacisków ze strony uniwersytetów rząd przywrócił dwuletnią wizę na studia.

Vivian Stern, dyrektor Uniwersytety UK International powiedziało, że jego zastępcy kanclerz chcą, aby rząd sprawdził, czy dwuletnie formularze wizowe stanowią „barierę w zatrudnianiu międzynarodowych absolwentów” i aby zapewnić Wielkiej Brytanii „konkurencyjną ofertę pracy po studiach”.

Ta zmiana zbliży Wielką Brytanię do podejścia Australii, która przyznaje zagranicznym absolwentom wizę do pracy po studiach na okres do czterech lat – w zależności od ich kierunku i poziomu studiów. w 2018 roku, Australia wyprzedziła Wielką Brytanię Jest to drugi po Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy kierunek dla studentów zagranicznych.

Ankieta przeprowadzona wśród 100 000 międzynarodowych studentów przeprowadzona przez QS Education Analysts wykazała, że ​​dwie trzecie z nich z większym prawdopodobieństwem rozważyłoby podjęcie studiów w Wielkiej Brytanii, gdyby ich wiza pracownicza została przedłużona po studiach.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Następnie minister spraw wewnętrznych Theresa May anulowała dwuletnią wizę w 2012 roku, starając się ograniczyć imigrację. Jednak ankieta sugerowała, że ​​mniej niż jedna piąta studentów planuje pozostać dłużej niż trzy lata.

Zamiast ograniczać imigrację, uniwersytety ostrzegają, że zniesienie wizy pracowniczej po studiach w 2012 roku zaszkodziło zatrudnieniu studentów zagranicznych. Od czasu jego przywrócenia instytucje twierdzą, że dziesięć lat temu udało im się osiągnąć cel rekrutacji 600 000 międzynarodowych studentów.

Oprócz zapewnienia ważnego źródła dochodu dla brytyjskich uniwersytetów, niedawna ankieta Cenięci studenci zagraniczni skorzystali na brytyjskiej gospodarce 26 miliardów funtów rocznie.

Raport wzywa rząd do dokonania przeglądu polityki i ograniczeń „aby pomóc pobudzić dalszy wzrost sektora po pandemii i pozycjonować pobrexitową Wielką Brytanię jako równie przyjazną destynację dla zagranicznych studentów, jak jej główni konkurenci”.

Przedłużenie byłoby szczególnie atrakcyjne dla indyjskich studentów, ponieważ prawie trzy czwarte (73%) twierdzi, że trzy lata zwiększyłyby prawdopodobieństwo, że rozważą Wielką Brytanię. Liczba indyjskich studentów decydujących się na studia w Wielkiej Brytanii drastycznie spadła po anulowaniu dwuletniej wizy pracowniczej w 2012 roku i wzrosła czterokrotnie od czasu jej przywrócenia.

Umożliwienie większej liczbie indyjskich studentów studiowania w brytyjskich instytucjach jest priorytetem rządu indyjskiego, a szkolnictwo wyższe ma zająć ważne miejsce podczas zbliżającej się wizyty ministerialnej Wielkiej Brytanii w Indiach 6 czerwca w celu omówienia umowy handlowej.

Rzecznik Home Office powiedział, że oferty pracy po badaniu w różnych krajach nie były „bezpośrednio porównywalne i uważamy, że nasze oferty zachowują właściwą równowagę”.

Powiedziała: „Ci, którzy są na drodze do ukończenia studiów, mogą pozostać w Wielkiej Brytanii i szukać pracy na dowolnym poziomie umiejętności przez dwa lata lub trzy lata w przypadku osób z doktoratem, a jeśli znajdą odpowiednią pracę, przejść na wykwalifikowane metody pracy”.

Ten artykuł został zmieniony 30 maja 2022 r. Wcześniejsza wersja stwierdzała, że ​​rząd przywrócił dwuletnią wizę na studia w 2019 r.; W rzeczywistości wszedł w życie dopiero 1 lipca 2021 r.

READ  Dzisiejsze wiadomości Donalda Trumpa: Głosowanie w sprawie zwrotu podatku, 6 stycznia, i zbliżający się raport końcowy wstrząsają Trumpworld